Utorok 5. 12.
Oto
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
06.02.2023 00:00 | Nové Časy | Zdravie
Sponzorované

Čaká vás operácia? Ešte počkajte! Je tu liečebná metóda, ktorá vás nielen zbaví bolesti, ale aj odstráni jej príčinu

Trápia vás bolesti chrbtice či kĺbov? Mnohí Slováci o tom vedia svoje a dennodenné trápenie im strpčuje život. Pomocou najmodernejšej a celosvetovo najúčinnejšej neinvazívnej metódy sa môžete týchto problémov zbaviť.

Okolo 80 % ľudí vo veku nad 50 rokov trápi artróza. Že aj vy máte s bolesťami kĺbov skúsenosti? Podľa MUDr. Vladimíra Hudeca, primára z Centra liečby ochorení pohybového aparátu, vzniká artróza opotrebovaním kĺbov, predovšetkým tých veľkých, ako je koleno a bedro. „Dochádza k tomu najmä preto, že v chrupavke ubúda kolagén. Chrupavka prestáva byť dobre prekrvená, v dôsledku toho degeneruje a rozpadá sa. Pokročilá artróza sa prejavuje bolesťou aj počas relatívneho pokoja. Poškodený kĺb reaguje zápalom, opuchom, zvýšenou bolesťou i obmedzeným pohybom v kĺbe,“ tvrdí lekár.

Aké sú možnosti liečby

Existuje niekoľko konzervatívnych riešení na zmiernenie artrotických bolestí. V lekárňach predávajú množstvo rôznych výživových doplnkov, ktoré do určitej miery odolnosť a trvanlivosť chrupavky môžu podporovať. Podľa MUDr. Hudeca však veľa preparátov obsahuje minimum účinných látok, pritom adekvátna denná dávka je pre účinok úplne zásadná. Ak ste už vyskúšali, čo sa dá a úľava sa nedostavila, čaká vás pravdepodobne operácia, prípadne umelá náhrada kĺbu. To si však vyžaduje dlhé týždne až mesiace rekonvalescencie, po ktorej býva návrat do práce často problematický.

Otvoriť galériu

Ako sa vyhnúť operácii

V Sun Medical centre v Leviciach prinášajú nádej. „Až donedávna u nás neexistovala žiadna terapia, ktorá by riešila úbytok chrupavky či kostnej hmoty, teda samotnú príčinu ochorenia. Klasická liečba je zameraná na dočasné potlačenie bolesti a oddialenie operačného riešenia. Pokrok v medicíne sa však výrazne prejavil aj v tejto oblasti a nemeckí lekári vyvinuli kauzálnu (príčinnú) terapiu, ktorou je molekulárna biologicko-stimulačná metóda (MBST terapia). Jej výsledkom je nárast objemu chrupavky v kĺboch pri liečbe artrózy a zvýšenie hustoty kostí pri liečbe osteoporózy,“ tvrdí MUDr. Hudec.

Ako MBST terapia funguje

Liečba prebieha v  modernej liečebnej jednotke, ktorá pracuje na tom istom princípe ako MRI diagnostická metóda a ktorá cielene podľa konkrétnej diagnózy pacienta spúšťa proces regenerácie chrupaviek a kostí. Výsledným efektom je zreteľný nárast objemu kĺbovej chrupavky (liečba artrózy) a zvýšenie hustoty kostnej hmoty (liečba osteoporózy).

Žiadne vedľajšie účinky

MBST terapia je celosvetovo najúčinnejšia neinvazívna terapia na ošetrenie kĺbových a kostných ochorení, pretože sa nezameriava iba na symptómy, ale aj na základné príčiny ochorenia. Napríklad vo Švajčiarsku a v Nemecku sa metóda úspešne využíva a neustále zdokonaľuje na špičkových klinikách už viac ako 24 rokov. Je vhodná pre všetky vekové kategórie a o jej vhodnosti pre pacienta rozhodne po vyšetrení lekár, ktorý následne terapiu nastaví podľa konkrétnej diagnózy. Terapia je účinná až do 3. stupňa artrózy (vrátane), keď je ešte v kĺbe zachovaná aspoň nejaká chrupavková vrstva, ktorú dokážu v centre regenerovať.

Podľa MUDr. Hudeca je terapia bezpečná a účinná. „Chodia k nám pacienti, ktorí už absolvovali všetky dostupné neinvazívne možnosti liečby kĺbov. Avšak nikdy som u pacientov nevidel také evidentné zlepšenie klinického stavu, ako po absolvovaní MBST terapie. Liečba je bezbolestná a nemá žiadne vedľajšie nežiaduce účinky. Nehrozí žiadne riziko infekcie, krvácania či zrastov,“ garantuje primár.

Výhodou je, že pacient nemusí prerušiť svoje pracovné či pohybové aktivity. Ustúpenie bolesti a zlepšenie pohyblivosti kĺbu často nastupuje už počas terapie. „Od roku 2000 bolo spracovaných niekoľko desiatok lekárskych štúdií k účinnosti MBST metódy, kde sa potvrdila jej až 80 % úspešnosť v liečbe ochorení pohybového aparátu. Preto je to celosvetovo najúčinnejšia neinvazívna terapia na ošetrenie kĺbových a kostných ochorení,“ zdôrazňuje MUDr. Hudec.

Otvoriť galériu
Sun Medical centrum v Leviciach
Zdroj: Sun Medical centrum

Kde vám uľavia od bolesti?

Na Slovensku je MBST terapia poskytovaná v certifikovanom pracovisku Sun Medical centrum v Leviciach. Každý pacient je so svojou diagnózou a problémami odlišný, preto dokážu v centre na základe ich 8-ročných skúseností terapiu nastaviť presne podľa individuálnych potrieb pacienta a dosiahnuť jej maximálnu účinnosť. Pacientom vychádzajú v ústrety poskytovaním terapie aj vo večerných hodinách a taktiež počas víkendových dní. Je to dôležité z toho hľadiska, že terapia musí byť poskytnutá intenzívnou formou niekoľko dní po sebe bez prestávky, inak stráca účinnosť.

Kontakt na centrum

Ak máte záujem o terapiu, je potrebné zavolať na číslo 0949 67 77 99 a dohodnúť si termín vstupnej lekárskej konzultácie. Odborníci z centra posúdia váš zdravotný stav a odporučia vhodnú terapiu.

Sun Medical centrum, A. Kmeťa 39, Levice, www.medtec.sk

Terapiu odporúča aj známy kardiochirurg:

„Dôkladne som si vyhľadal a preveril všetky informácie o MBST terapii a rozhodol som sa ju absolvovať. Môžem konštatovať, že som veľmi prekvapený výborným efektom na moje kolená. Ako športový nadšenec sa teším na to, že v tenise teraz dokážem poraziť aj doteraz nezdolaných protivníkov. MBST terapiu v Sun Medical centre v Leviciach naozaj odporúčam každému, kto trpí bolesťami kĺbov,“ netají spokojnosť prof. MUDr. Viliam Fischer, CSc., úspešný kardiochirurg, ktorý v roku 1998 spolurealizoval prvú úspešnú transplantáciu srdca na Slovensku.

Viac k téme:
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

(ilustračné foto)
Rusko hovorí o zneškodnení dronov: Neuveríte, aké informácie vyplávali na povrch!
Požiar balkóna na 10. poschodí bytového domu na Korytnickej ulici v mestskej časti Podunajské Biskupice.
Víkend v Bratislave poznačili požiare: Hasiči mali plné ruky práce! Kde horelo?
Spevák je so svojím životom spokojný.
Paľo Habera potešil fanúšikov vianočnou piesňou: Rádiá ju však odmietli! Čo sa im nepáči?
Na trhoch v Trnave idú na dračku podplamenníky.
Veľké porovnanie cien na vianočných trhoch: Kde sú najlacnejšie a koľko zaplatí rodina!
Nemocnica
Hrozí zdravotníctvu kolaps?! Odborári bijú na poplach: Rozpočet je nedostatočný
5. schôdza Národnej rady SR
Foto
V NR SR to vrie: Dnes už ani Boh nevie, čo bolo na Expo Dubaj minuté efektívne, tvrdí Kaliňák! Čo na to Sulík?
(ilustračná foto)
Sviatky budú veľmi nebezpečné: Európa je ohrozená! Čoho sa máme obávať?
Na snímke odsúdený Bohuš Garbár prichádza na verejné zasadnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v stredu 6. septembra 2023.
Bohuš donášal Rusku citlivé informácie o Slovensku: Najvyšší súd rozhodol! Aký trest ho čaká?
Na obrázku je Tomáš Drucker.
Veľké personálne zmeny ministra školstva: Koho Drucker odvolával?
Ruský prezident Vladimir Putin
Plány Ruska odhalené! Desivé, čo majú chystať: Je čas sa pripraviť?
Na snímke plénum počas 90. schôdze Národnej rady SR v Bratislave.
Aktualizované
Už je to oficiálne: Funkčné obdobie štátnej volebnej komisie začalo! Spoznajte jej členov
Srbský obranca Dragica Gudelj dostal tento rok už druhý infarkt priamo počas zápasu.
Futbalista dostal druhý infarkt tento rok: Postavil sa a chcel hrať!