Nedeľa 2. 4.
Zita
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
18.01.2023 00:00 | PR články
PR článok

Moderné praktické cvičisko pre budúcich energetikov od ZSD

Práca v energetike má mimoriadny celospoločenský význam – bezpečná a spoľahlivá dodávka elektriny je nevyhnutná pre moderný život. Navyše, práca v energetike ponúka stabilitu a množstvo benefitov.

Energetika je pre mladých ľudí, ktorí hľadajú zmysluplné a stabilné zamestnanie, ideálnou príležitosťou.

Demografický vývoj a stále užší výber uchádzačov na trhu práce núti energetické spoločnosti hľadať efektívne možnosti výchovy budúcich zamestnancov už v radoch študentov stredných škôl. Duálne vzdelávanie sa tak stáva stabilnou súčasťou mnohých firiem energetického sektora. Spolupráca v duálnom vzdelávaní je prínosom pre všetkých partnerov: distribučná spoločnosť získa dobre pripravených mladých elektrotechnikov, škola zase kvalitné vybavenie na odborný výcvik a žiaci istotu, že sa v živote nestratia, uplatnia sa v akejkoľvek sfére.

Otvoriť galériu
Zdroj: Západoslovenská distribučná

Aj pre spoločnosť Západoslovenská distribučná je spolupráca so školami kľúčová.  „Na duálne vzdelávanie sme prešli v roku 2015 a pokladáme ho za najlepší typ spolupráce. Aktuálne máme v tejto forme vzdelávania 37 študentov, ktorí sú vďaka odbornej systematickej praxi lepšie pripravení na prácu v našej spoločnosti. Vzhľadom na to, že v nasledujúcej dekáde budeme zažívať výraznú demografickú obmenu, je pre nás na zabezpečenie plynulého nástupníctva takáto spolupráca nevyhnutná, “ vysvetľuje Markus Kaune, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSE.

Výsledkom takejto spolupráce je aj prvý cvičný polygón pre žiakov elektrotechniky v bratislavskom kraji, ktorý sa nachádza na Strednej odbornej škole informačných technológií v Bratislave. Na jeho výstavbe sa podieľali už aj samotní študenti. Ide o zostavu technických zariadení, kde si budúci elektrotechnici môžu siahnuť na skutočnú prácu, trénovať si pracovné postupy modernej energetiky. Všetky zariadenia sú v stave bez napätia, takže na nich pracujú bez akéhokoľvek rizika.

Otvoriť galériu
Zdroj: Západoslovenská distribučná

Z vyjadrení riaditeľa Strednej odbornej školy Informačných technológií vyplýva, že takáto spolupráca je prínosom aj pre nich. „Západoslovenská distribučná už zamestnáva absolventov našej školy a má o nich záujem aj v budúcnosti.  Vďaka tejto spolupráci sa nám úspešne darí posúvať dopredu odborné vzdelávanie a pre zamestnávateľa zabezpečiť absolventov komplexne pripravených vo svojom odbore,“ doplnil Ján Sadloň.

Študenti v rámci duálneho vzdelávania získajú štipendiá, odmenu za prax a kompletnú výbavu ochranných odevov a pracovných pomôcok.
Západoslovenská distribučná im následne ponúka stabilné pracovné miesto s možnosťou profesijného rastu.

Otvoriť galériu
Zdroj: Západoslovenská distribučná

Západoslovenská distribučná spolupracuje so žiakmi na všetkých úrovniach. Najintenzívnejšia spolupráca je práve so strednými odbornými školami. „Aktuálne spolupracujeme so 16 strednými odbornými školami formou odbornej celoročnej alebo maturitnej praxe a duálneho vzdelávania. Študentov základných škôl sa snažíme osloviť pre toto zaujímavé povolanie prostredníctvom organizovania dní otvorených dverí a odbornými súťažami, do ktorých sa môžu zapájať počas celého roka. Študentom vysokých škôl ponúkame štipendijný program, rovnako u nás môžu konzultovať bakalárske a magisterské diplomové práce. Absolventom stredných a vysokých škôl ponúkame už spomínaný špeciálny program POWER, v rámci ktorého absolvujú niekoľko pracovných rotácií, aby si nakoniec sami vybrali prácu, ktorá ich najviac osloví. To všetko pod vedením odborného garanta,“ uviedla Silvia Truchanová, riaditeľka divízie pre ľudské zdroje. Úspešnosť týchto programov je pomerne vysoká, až 50% študentov, ktorí počas štúdia nejakou formou so spoločnosťou spolupracujú, sa tu aj reálne zamestná.

Súvisiace články:
Autor: Pr článok

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.Odporúčame z TIVI.sk

Odporúčame z TIVI.sk
Famózny výkon ho unavil, no po dobrom jedle a šálke čaju bol opäť v poriadku.
Foto
Tento dedko sa nenechá zahanbiť: Najsilnejší britský dôchodca prekonal svetový rekord! Aha, akú má silu
Pierce Brosnan
Foto
Sympaťák Pierce Brosnan má starosti s plážovým sídlom: Túto krásu herec nevie predať!
Protestov sa zúčastnili desaťtisíce demonštrantov vo viac ako 100 mestách.
Mestá po celom Izraeli zaplavili nespokojní občania: Kontroverzná súdna reforma dosiaľ vyvoláva vášne
Pensioner woman holding in hands wallet with money.
Predčasný odchod do penzie: Ktoré roky sa započítavajú do dôchodku a na čo máte nárok?
Veľkonočné sladkosti môžu byť aj chutné, ale aj zdravé
Štyri divné veľkonočné zvyky zo sveta. Tak toto vás pobaví!
Svadba: Dvojica si po šesťročnom vzťahu povedala áno.
Foto
Napodobiteľka Britney Spears si vzala imitátora Georga Michaela: Svadba dvojníkov hviezd!
Siren light on roof of police car at street. Themes crime, emergency and help.
Policajti zastrelili šoféra, ktorý autom vrazil do troch mladíkov: Bezpečnostná situácia je mimoriadne napätá
 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Rusi predsedajú Bezpečnostnej rade, Zelenskyj sa chytá za hlavu: Ukrajinský prezident volá po okamžitej reforme
Podpredsedovia strany Ľuboš Blaha, Ladislav Kamenický, predseda Robert Fico, a podpredsedovia strany Richard Takáč, Juraj Blanár a Erik Kaliňák.
Krajniak nepriamo vylúčil Smer z povolebnej spolupráce: Rýchla reakcia sociálnych demokratov, ministrovi nič nedarovali
(ilustračné foto)
Hrôza, vodič zranil cyklistku a ušiel z miesta činu: Spoznávate toto auto? Polícia prosí verejnosť o pomoc
A powerful thunderstorm producing a tornado and lightning.
Krajinou sa prehnali silné búrky a tornáda: Živel pokračuje v zabíjaní! Úrady hlásia desiatky mŕtvych