26.04.2021 08:35 | Šport | Futbal

Boj o trofej sa zamotáva: Barcelone zaistil výhru Griezmann, vedúce Atletico zakoplo

Futbalisti Atletica Madrid prehrali v nedeľnom zápase 32. kola španielskej La Ligy na pôde Athletica Bilbao 1:2.

O víťazstve domáceho tímu rozhodol v 86. minúte Inigo Martinez. Atletico má na čele tabuľky už iba dvojbodový náskok pred dvojicou Real Madrid - Barcelona, o ďalší bod zaostáva štvrtá Sevilla. Barcelona oproti konkurentom odohrala o zápas menej.

Villarreal sa proti Barcelone ujal vedenia v 27. minúte zásluhou Samuela Chukwuezeho, no favorit dokázal okamžite odpovedať, keď v priebehu siedmich minút otočil skóre vďaka dvom gólom Antoinea Griezmanna. V druhom polčase si "Barca" tesný náskok postrážila, mala šance aj na tretí gól, Frenkie de Jong však preloboval nielen brankára Sergia Asenja, ale aj domácu bránu. Villarreal dohrával zápas s desiatimi hráčmi, v 65. minúte dostal červenú kartu Manuel Trigueros, ktorý sklzom "zostrelil" Sergia Busquetsa.

V ďalšom zápase Huesca podľahla Getafe 0:2 a pripísala si tretiu prehru za sebou. O oba góly hostí sa postaral turecký útočník Enes Ünal. Slovenský obranca Denis Vavro hral za domácich prvý polčas, po prestávke ho v zostave nahradil Grék Dimitrios Siovas. Getafe prelomilo sériu neúspechov, plného bodového zisku sa dočkalo po siedmich zápasoch bez víťazstva a poistilo si 15. priečku. Naopak Huesca si komplikuje boj o záchranu, v tabuľke zostáva na predposlednom 19. mieste.

Vedúce Atletico prehralo v Bilbau 1:2. Domáci viedli od 8. minúty po góle Alejandra Berenguera, zverenci trénera Diega Simeoneho vyrovnali v 77. minúte vďaka Stefanovi Savičovi. V dramatickom závere strhli Baskovia víťazstvo na svoju stranu zásluhou Martineza. Bilbao ukončilo sériu remíz a získalo cenný skalp, v tabuľke figuruje na 10. mieste.

Piaty triumf za sebou slávili hráči FC Sevilla, ktorí si poradili doma s Granadou 2:1. V tabuľke im patrí štvrté miesto s jednobodovým mankom na dvojicu Real - Barcelona.

La Liga - 32. kolo:
SD Huesca - Getafe CF 0:2 (0:1)
Góly: 20. a 52. Ünal
/D. Vavro (Huesca) hral do 46. min/

Villarreal CF - FC Barcelona 1:2 (1:2)
Góly: 27. Chukwueze – 28. a 35. Griezmann, ČK: 65. Trigueros (Villarreal)Celta Vigo - Osasuna Pamplona 2:1 (1:0)
Góly: 42. Aspas, 65. Murillo – 77. Torres (z 11 m)

FC Sevilla - Granada CF 2:1 (1:0)
Góly: 16. Rakitič (z 11 m), 53. Ocampos – 90. Soldado (z 11 m)

Athletic Bilbao - Atletico Madrid 2:1 (1:0)
Góly: 9. Berenguer, 86. Martinez - 77. Savič