25.01.2021 07:07 | Šport | Hokej

Sekera a Pánik rozdávali hity, Capitals padli s Buffalom po nájazdoch

Hokejisti Dallasu v zostave so slovenským obrancom Andrejom Sekerom zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok na domácom ľade nad Nashvillom 3:2.

Sekera odohral takmer 18 minút, zablokoval tri strely a pripísal si dva hity.

Stars majú na konte dve výhry a celkovým počtom ôsmich presilovkových gólov v prvých dvoch dueloch sezóny vyrovnali rekord NHL Pittsburghu (1995/1996) a Detroitu (1942/1943).

Washington so slovenským duom Zdeno Chára - Richard Pánik prehral doma s Buffalom 3:4 po samostatných nájazdoch. Chára odohral takmer 23 minút a zaknihoval jeden plusový bod aj dve trestné minúty. Pánik strávil na ľade takmer 12 minút, dvakrát vystrelil na bránku "šablí" a rozdal štyri hity.

Pittsburgh zdolal doma New York Rangers 3:2 vďaka víťaznému gólu Jakea Guentzela necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny, bol pre neho v profilie jubilejným 100. v kariére. O triumfe Edmontonu vo Winnipegu 4:3 rozhodol strelou z prvej v poslednej sekunde riadnej hracej doby nemecký útočník Leon Draisaitl.

Výsledky:

CHICAGO BLACKHAWKS - DETROIT RED WINGS 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Góly: 5. P. Suter (de Haan, P. Kane), 10. P. Suter (Janmark, Kubalík), 38. Murphy, 41. Janmark (P. Kane, Murphy), 53. P. Suter (DeBrincat, Keith), 56. Kurashev – 21. Bertuzzi (Larkin, Hronek), 52. Bertuzzi (Ryan, Hronek). Brankári: Lankinen - Bernier, strely na bránku: 35:27.

WASHINGTON CAPITALS - BUFFALO 3:4 pp a sn (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 7. Schultz, 32. Oshie (Schultz, Bäckström), 50. Bäckström (Vrána, Carlson) – 31. C. Miller (Ristolainen, Mittelstadt), 34. Olofsson (Reinhart, Eichel), 48. Staal (Ristolainen, C. Miller), rozh. nájazd Eichel. Brankári: Vaněček - Ullmark, strely na bránku: 31:48.

ARIZONA COYOTES - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 60. W. Karlsson (Marchessault, Tuch). Brankári: Kuemper - Fleury, strely na bránku: 16:27.

CALGARY FLAMES - TORONTO MAPLE LEAFS 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 33. Monahan (Hanifin, Gaudreau), 47. Tkachuk (E. Lindholm, R. Andersson) – 8. Muzzin (Marner, Rielly), 40. Simmonds (Marner, Rielly), 43. Matthews (Spezza, Rielly). Brankári: Markström - Campbell, strely na bránku: 33:32.

NEW JERSEY DEVILS - NEW YORK ISLANDERS 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 17. Hughes (T. Smith, Palmieri), 19. Zacha (Gusev, T. Smith). Brankári: Wedgewood - Sorokin, strely na bránku: 24:28.

PITTSBURGH PENGUINS - NEW YORK RANGERS 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly: 32. Rust (Crosby), 43. McCann, 59. Guentzel (Letang, Crosby) – 17. Blackwell (Fox, Howden), 38. R. Strome (Trouba, Panarin). Brankári: Jarry - Šesťorkin, strely na bránku: 19:26.

ANAHEIM DUCKS - COLORADO AVALANCHE 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 1. Silfverberg (Henrique), 30. Rakell (Getzlaf, Larsson), 59. H. Lindholm (Rowney, Grant) – 55. Rantanen (MacKinnon). Brankári: Gibson - Grubauer, strely na bránku: 15:33.

DALLAS STARS - NASHVILLE PREDATORS 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 15. Gurianov (Pavelski, Hintz), 27. Hintz (Pavelski, Chudobin), 45. Pavelski (Hintz, Klingberg) – 35. Forsberg (Arvidsson, Johansen), 50. Granlund (Arvidsson). Brankári: Chudobin - Saros, strely na bránku: 22:17.

MINNESOTA WILD - SAN JOSE SHARKS 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Góly: 5. Parise (Kaprizov), 37. Bjugstad (Spurgeon, R. Suter), 48. Fiala (R. Suter, Parise) – 20. Donato (Labanc, E. Karlsson), 27. E. Kane (Meier, Donato), 29. Gregor (Ferraro), 59. Burns (Hertl), 60. Nieto. Brankári: Kähkönen - Jones, strely na bránku: 29:36.

ST. LOUIS BLUES - LOS ANGELES KINGS 3:6 (1:2, 0:3, 2:1)
Góly: 15. Schenn (Kyrou, Schwartz), 47. Schenn (Parayko, Perron), 47. O'Reilly (Kyrou) – 19. Iafallo (Kempe, Kopitar), 19. Grundström (Moore), 27. Vilardi (Brown), 29. Kopitar (Kempe, Clague), 38. L. Andersson (Kopitar, Roy), 60. Doughty. Brankári: Husso - Quick, strely na bránku: 31:35.

WINNIPEG JETS - EDMONTON OILERS 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
Góly: 11. Lowry (Perreault, Appleton), 54. Ehlers (Šťastný, Copp), 56. Wheeler (Scheifele, Morrissey) – 21. Nugent-Hopkins (McDavid, Puljujärvi), 35. Turris (Kassian, Neal), 57. Yamamoto (McDavid, Draisaitl), 60. Draisaitl (McDavid, Nurse). Brankári: Brossoit - Koskinen, strely na bránku: 38:38.