Tam pod jeho rukami vznikajú tradičné tkané výrobky – koberce aj prestierania na stôl. Niektoré z nich dostala darom aj prvá dáma Českej republiky Ivana Zemanová.
Michalov život nebol jednoduchý už od kolísky, v pôrodnici bol nejaký čas odlúčený od maminy. Musel byť na infúziách, lebo mal slabšie svalstvo. V predškolskom veku mu diagnostikovali ADHD, teda poruchu pozornosti s hyperaktivitou. Rodičia s ním chodili na detskú neurológiu, logopédiu, neskôr k detskému psychológovi. Doma s ním cvičili Vojtovu metódu, na nohách nosil ortézy. Keď mal nastúpiť do prvej triedy, diagnostikovali mu mentálnu retardáciu ľahšieho stupňa. Okrem zdravotných komplikácií čelil šikane v treťom ročníku na škole v Liptovskom Hrádku.
Rodina ho preto dala na školu v Hybiach. „Tam zažil lásku, starostlivosť a pochopenie,“ opísala Michalova mamina Janka (56), ktorá náročnú starostlivosť zvláda s láskou a trpezlivosťou. Po základnej škole vyštudoval odbory textilná výroba - tkáč a domáce práce a služby, oba skončil s vyznamenaním. Textilná výroba ho bavila, pracoval tam s vlnou, bavlnkami, nitkami a plátnom. V triede bol vo výrobe gobelínov najlepší. „V našom dome na povale našiel staré krosná, ktoré boli rozložené na veľa častí, zaprášené a niektoré dielce sa už rozpadali alebo chýbali. Chcel, aby sme ich rozložili, že bude na nich niečo robiť. Videl v televízii, naživo aj na internete, ako kedysi tety na dedinách tkali, a chcel to robiť aj on,“ priblížila jeho cestu za tkaním mama.