Nedeľa 1. 10.
Arnold
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip

Výsledky parlamentných volieb 2023

Volebná účasť: {{ formatNumber(results.cu, 2) }}%
Spracovanie zápisnice: {{ formatNumber(results.cs, 2) }}%
Aktualizované {{ lastUpdated }}
Moment, prosím, výsledky volieb sa spočítavajú. Čakáme na prvé spracované zápisnice.
{{ msg.time }} {{ msg.text }}
28.03.2023 12:30 | Správy | Domáce správy

Silný vietor spôsobil na strednom Slovensku galibu: Tisícky domácnosti sú zúfalé!

Silný vietor na horách spôsobil na strednom Slovensku zvýšený počet výpadkov elektriny. Na území Žilinského a Banskobystrického kraja je momentálne bez prúdu približne 3500 odberných miest. TASR o tom v utorok informoval Miroslav Gejdoš, špecialista externej komunikácie spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD).

"Najviac zasiahnuté sú vyššie položené lokality v horskom prostredí, kde na vzdušné vedenia vysokého napätia popadali stromy a konáre. Dôvodom je silný vietor, ktorý fúka už od pondelka (27. 3.). Popadané stromy spôsobili poruchy na 20 vývodoch vysokého napätia (22 kV) a vyradili z prevádzky viac ako sto trafostaníc. SSD rieši aktuálne aj jednu poruchu na úrovni veľmi vysokého napätia (110 kV) a približne 50 porúch na úrovni nízkeho napätia (400 V)," konštatoval Gejdoš.

Výpadky elektriny trápia najmä obyvateľov v okresoch Brezno, Banská Bystrica, Rimavská Sobota, Martin a Žarnovica. "Pracovníci údržby zo SSD sú od pondelka v teréne a snažia sa čo najskôr obnoviť dodávku elektriny. V niektorých prípadoch dokážu prezásobiť odberateľov z iných vetiev, ostatní musia počkať až do odstránenia poruchy," dodal Gejdoš.

Rýchlosť opätovného spustenia jednotlivých vedení bude závisieť najmä od poveternostných podmienok, dostupnosti poškodeného miesta a rozsahu poškodenia. Vo väčšine prípadov by mohli mať obyvatelia opäť elektrinu v priebehu niekoľkých hodín.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Drahé Chorvátsko? Turisti to vidia inak
Jared Leto sa viezol na bicykli, keď dostal zvláštny nápad...
Foto
Brúsi si zuby na rolu Spidermana? Jared Leto svojím správaním šokoval okoloidúcich!
Na snímke predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka v centrále strany.
Foto
Michal Šimečka o predbežných výsledkoch volieb: Vyzerá to možno nádejne, ale...
(ilustračné foto).
Drsné voľby v Banskej Bystrici: Policajti museli použiť hmaty a chvaty! Vyčíňala žena, čo si myslela?
Ústav na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody v Prešove.
Slováci v napätí sledujú, ako sa vyvíja volebná situácia: Aké sú predbežné výsledky druhého exit pollu?
Líder strany KDH Milan Majerský v centrále strany.
Foto
Milan Majerský po zverejnení prvých dát z exit pollov: Toto zaznelo v centrále KDH!
Robert Fico prichádza do centrály strany.
Foto
Smeráci sú vo volebnej centrále: Kaliňák a Blanár očakávajú jediné! Fico je tajomný
Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.
Matečná zo SNS to povedala bez servítky: Ak sa naša strana nedostane do parlamentu...
Eduard Heger s Hlasom do vládnej koalície ísť odmieta.
Príhovor Eduarda Hegera na volebnej noci: Nech to dopadne akokoľvek, jedno je isté!
Politológ Radoslav Štefančík pre Nový Čas
Politológ Štefančík o volebnej situácii na Slovensku: Takto môže vyzerať naša budúca vláda
Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini v centrále strany.
Foto
Peter Pellegrini čakal, že bude viac nervózny: Ako dopadnú podľa lídra Hlasu voľby?
Predseda strany SASKA Richard Sulík a člen republikovej rady Juraj Droba počas príchodu do centrály.
Foto
Richard Sulík si verí ako nikdy: V centrále predpovedá, ako dopadne SASKA!