30.09.2022 21:03 | Šport | Hokej

Sýkora po návrate zo zámoria prihrával na gól, HC Košice zostávajú bez bodu!

Hokejisti HK Nitra zdolali v 5. kole Tipos extraligy HK Dukla INGEMA Michalovce 3:2. Úvodné dejstvo prinieslo vyrovnaný hokej bez gólov. Zápas sa zlomil v prostrednej časti hry, keď výrazne aktívnejšia Nitra strelila všetky tri góly a v záverečnej tretine tesný náskok udržala.

HK Nitra - HK Dukla INGEMA Michalovce 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Góly
: 31. Lacka (Sýkora), 39. Varga (Švarný, Gajdoš), 40. Bodák (Krivošík, Myklucha) - 22. Buc (Glazkov, Suja), 52. Suja (Osburn, Puliš). Rozhodovali: Novák, Goga - Jurčiak, Vyšný, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2373 divákov.
Nitra: Honzík - Mezei, Bodák, Erkamps, Donaghey, Gajdoš, Švarný, J. Štefanka ml. - Krivošík, Myklucha, Holešinský - Solenský, Buncis, R. Varga - Tvrdoň, Hrnka, Molnár - Knies, A. Sýkora, Lacka - Pekarčík
Michalovce: Vošvrda - Glazkov, Štajnoch, Hammond, Osburn, Mihalik, Macejko - Buc, Suja, Puliš - M. Paločko, Bjalončík, Kristo - Lapšanský, Winquist, Žitný - Chalupa, Galamboš, Vašaš

Hokejisti Zvolena v 5. kole Tipos extraligy zdolali na domácom ľade Košice 5:2 a vyhupli sa na čelo tabuľky. Hostia nezískali ani bod a sú na poslednom mieste.

Už v 2. minúte sa presadil v úniku blafákom domáci Sideroff. Na opačnej strane Novota zazvonil na žŕdke. V 10. minúte bol faulovaný v úniku Kašlík a nariadené trestné strieľanie s prehľadom premenil. Košice znížili po kombinácii na začiatku druhej tretiny Leskinenom, lenže potom nevyužili dvojminútovú presilovku piatich proti trom a pykali. Sekundu pred prestávkou sa ujala prudká strela Marcineka. V tretej tretine Linet využil situáciu, keď bol brankár Trenčan otrasený po ataku a bolo 3:2, lenže Zvolenčania sa nepoddali a pridali štvrtý gól Sideroffom po presnej koncovke z kruhu a aj piaty, keď sa presadil Kašlík z predbránkového priestoru. Duel mal tak dvoch dvojgólových strelcov Sideroffa a Kašlíka.

HKM Zvolen - HC Košice 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
2. Sideroff, 10. Kašlík (z tr. strieľ.), 40. Marcinek (Viedenský, Stupka), 52. Sideroff (Hecl, Trenčan), 56. Kašlík (Stupka) - 22. Leskinen (Michal Chovan, Jääskeläinen), 44. Linet (Lamper, Southorn). Rozhodovali: Baluška, Štefik - Frimmel, Hercog, vylúčení na 2 min: 7:4, presilovky a oslabenia: 0:0, diváci: 2030.
Zvolen: Trenčan - Hain, Messner, Hanna, Mudrák, Kubka (do 20. min), Hraško, S. Barcík - Kašlík, Huntebrinker, Zuzin - Hecl, Langkow, Sideroff - Gropp, Šiška, Stupka - Marcinek, Viedenský, Csányi
Košice: Riečický - Ferenc, Olsson, Šedivý, Southorn, Romančík, Novota - Bartánus, Campbell, Watling - Jääskeläinen, Michal Chovan, Leskinen - Lamper, Linet, Tybor - Rogoň, Havrila, J. Milý

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v 5. kole Tipos extraligy na ľade HK Poprad 4:3. Pre "vojakov" je to po štyroch prehrách prvé víťazstvo v sezóne. Víťazný gól strelil v 56. minúte útočník Marek Valach.

Pre Poprad to bola prvá prehra po troch víťazstvách. Nazbieral osem bodov a zásluhou lepšieho skóre je na priebežnom piatom mieste pred Michalovcami. Útočník domácich "kamzíkov" Tomáš Záborský prvýkrát v sezóne neskóroval.

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
13. Yogan (Bokroš, Bubela), 36. Skokan (Záborský, Drgoň), 37. Mlynarovič (Drgoň, Meliško) - 20. Nemčík (Valach, Čacho), 30. Thelin (Valach), 31. Petráš (Čacho, Valach), 56. Valach (Pietroniro, Petráš). Rozhodovali: D. Konc st., Jobbágy - Valo, Bogdaň, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1693 divákov.
Poprad: Valluš - Meliško, Drgoň, Kotvan, Vainio, Brincko, Bokroš, M. Mešár - Svitana, Paločko, Záborský - Yogan, Skokan, Bubela - Petráš, Mlynarovič, Kukuča - Valigura, Paukovček, Sokoli - Dlugoš
 Trenčín: LaCouvee - Ozols, Nemčík, Pietroniro, Ulrych, Petrovický, Starosta, J. Chromiak - Petráš, Čacho, Valach - Jakubec, Thelin, Sloboda - Belluš, Sojčík, Hudec - Stahoň, Gaťár, Krajčovič