Štvrtok 23. 3.
Adrian
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
06.08.2022 05:30 | Správy | Domáce správy

Rezort musí zlikvidovať 200-tisíc vakcín za 5 miliónov eur, lekár nechápavo krúti hlavou: Božemôj!

Najprv bolo vakcín málo, teraz ich je zas veľa.

Množstvo vakcín, ktoré má Slovensko k dispozícii, prevyšuje dopyt ľudí po očkovaní, a tak časť vakcín exspirovala. Ministerstvo zdravotníctva musí zlikvidovať takmer 200-tisíc vakcín, čím sme prišli o milióny eur a táto suma nemusí byť konečná. Prečo sme liečivá nedarovali radšej ďalším krajinám?!

Momentálne je k dispozícii na Slovensku okolo 3,5 milióna dávok. Pri Pfizeri sa podarilo oddialiť dátum exspirácie, pri Moderne však prvé vakcíny nestihli darovať ani využiť. „V súčasnosti máme na Slovensku 200-tisíc vakcín proti ochoreniu COVID-19, ktoré exspirovali, momentálne sú v procese likvidácie,“ potvrdila Novému Času hovorkyňa rezortu Petra Lániková. Štátu tak vznikla škoda zhruba vo výške asi 5 miliónov eur.

Otvoriť galériu

Toto číslo však nemusí byť konečné a je veľmi pravdepodobné, že ak sa nepodarí znížiť objem zásielok, prídeme o ďalšie milióny. Objem vakcín, ktoré k nám prichádzajú, zostáva totiž stále nezmenený. „Ministerstvu zdravotníctva sa podarilo vyrokovať rozloženie dodania dávok na dlhšie obdobie s tým, že zmeny v objemoch sú stále predmetom rokovaní,“ reagoval pre Nový Čas tlačový odbor ministerstva.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: irk, Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Raffl e v roku 2007 našiel stavec pleziosaura.
Foto
Zvláštne, čo pes našiel na pláži: Veľké odhalenie po 16 rokoch! Nad objavom dvíhajú obočie aj experti
Pán Pickles je najstarším živočíchom v houstonskej zoo.
Foto
Pán Pickles sa konečne dočkal: Tatkom prvýkrát v deväťdesiatke!
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Zelenskyj sa presunul z Bachmutu do Charkova: Ocenil hrdinstvo obyvateľov, vojakov aj primátora!
Bude Chorvátsko po zavedení eura iba pre vyvolených?
5 slovenských naj, ktoré túto sezónu nemôžete vynechať
Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov
Námestník ruského ministra zahraničia: Hrozivé vyjadrenie o jadrovom konflikte
Šéf OSN António Guterres
Šéf OSN: Ľudstvo narušilo cyklus vody! Toto nám hrozí, ak sa nič nespraví
Spevák Chris Brown v poslednom čase opäť vyvoláva negatívne reakcie.
Kontroverzný spevák venoval žene na koncerte erotický tanec: Priateľ sa s ňou rozišiel! To musíte vidieť
Jehane mala dlhodobé bolesti, no nikto jej nevedel pomôcť.
Foto
Hviezda († 30) TikToku náhle zomrela: Pár dní predtým šokovala verejným priznaním
Hranice ostanú zavreté ešte dlho
Česká vláda rozhodla: Žiadne víza Rusom a Bielorusom s ďalším občianstvom
Spevák Ed Sheeran
Ed Sheeran pokračuje v trende netradičných mien: Svoju dcérku pomenoval, ako keby bola z inej planéty!
Female doctor asks questions about prostate cancer patients to find the cause and treatment.
Páni, váhate nad touto formou antikoncepcie? Vedci prekvapili: Je to inak, ako sme si mysleli