22.11.2020 17:00 | Šport | Futbal

Belasí o víťazstvo museli poriadne bojovať: Rozhodol žolík z lavičky

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa po nedeľňajšom víťazstve 2:1 nad ViOnom Zlaté Moravce vrátili na prvé miesto tabuľky Fortuna ligy o skóre pred FC DAC 1904 Dunajská Streda.

O výhre úradujúceho majstra v súboji 14. kola najvyššej domácej súťaže rozhodol po zmene strán striedajúci útočník David Strelec.

ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1 (1:0)

Góly: 17. De Marco, 66. Strelec - 56. Ďubek. Rozhodovali: Glova - Vorel, Perát, ŽK: Bajrič, Holman - Grozdanovski, bez divákov.

Slovan: Greif - Pauschek, Abena, Bajrič, De Marco - Nono (79. Rabiu), de Kamps - Daniel (65. Moha), Holman (90.+1 Medved), Ratao (90.+1 Čavrič) - Ožbolt (65. Strelec)

ViOn Zlaté Moravce: Lukáč - Čögley, Tóth, Menich, Chren - Duga, Grozdanovski - Hrnčár, Kyziridis, Kovaľ (54. Ďubek) - Balaj

Slovan sa od úvodných minút zahryzol do súpera, ktorého potreboval zdolať, aby sa vrátil na prvé miesto ligovej tabuľky. Naštartovať ho mal presný zásah De Marca v 17. minúte, ktorý sa presadil hlavičkou po rohovom kope Nona. ViOn však v ďalšom priebehu prvého polčasu kládol majstrovi tuhý odpor a nedovolil mu odskočiť na rozdiel dvoch gólov.

Naopak, v 26. minúte neboli hostia ďaleko od vyrovnania. Balajov priamy kop vyrazil Greif na bránkovej čiare a dobiedzajúceho Menicha v poslednej chvíli odzbrojil De Kamps. Sympaticky hrajúci hostia vyrovnali v 56. minúte zásluhou striedajúceho Ďubeka. Dlho sa však netešili. Aj domáci tréner vytiahol svojho "žolíka" Strelca, ktorý sa mu už po niekoľkých sekundách pobytu na ihrisku odvďačil za dôveru gólom na 2:1. ViOn sa v závere pokúšal o vyrovnanie, napokon si však z Tehelného poľa odviezol tesnú prehru, po ktorej figuruje v tabuľke na solídnej 5. priečke.