11.01.2020 19:01 | Šport | Futbal

Dúbravka sa blysol skvelým zákrokom, Leicester môže prísť o druhé miesto

V úvodnom sobotňajšom zápase 22. kola anglickej futbalovej Premier League v súboji tabuľkových susedov remizoval Crystal Palace s Arsenalom Londýn 1:1.

V tabuľke tak zostal pred "kanoniermi" na 9. mieste. Arsenal išiel do vedenia v 12. minúte, keď stál na konci kombinačnej akcie Gabončan Pierre-Emerick Aubameyang. O vyrovnanie sa postaral Ghančan Jordan Ayew tesne po prestávke. Strelec gólu Arsenalu išiel potom v 67. minúte predčasne pod sprchy po nebezpečnom "šlapáku" na Maxa Meyera.

Druhý tím tabuľky Leicester City nezískal doma ani bod a podľahol Southamptonu 1:2. Rozhodujúci gól strelil v 81. minúte Danny Ings, ktorý si zabehol za obranu domácich a skóroval z rýchleho protiútoku.

Slovenský reprezentant Martin Dúbravka opäť nechýbal v bráne Newcastlu United a prispel k remíze 1:1 na ihrisku Wolverhamptonu. "Straky" išli do vedenia v 7. minúte, keď presne pod brvno trafil paraguajský krídelník Miguel Almiron. Lenže onedlho Wolverhampton vyrovnal po rohovom kope vďaka Dendonckerovi a vo zvyšnom priebehu mal viac šancí. Slovenský brankár sa zaskvel hlavne v 34. minúte, keď reflexívne nohou vykopol z bránkovej čiary pokus Raula Jimeneza.

Steve Bruce, tréner Newcastle United, sa na margo Dúbravkovho výkonu vyjadril: "Dvakrát predviedol skutočne top zákroky. Sme požehnaní, že máme tak veľmi dobrého brankára. Dúfam, že to tak bude pokračovať." cituje trénera oficiálny twitter tímu.