23.10.2019 23:00 | Šport | Futbal

Škriniarov Inter proti Dortmundu zvíťazil, Slavia potrápila Barcelonu

Španielsky šampión FC Barcelona v Prahe potvrdil úlohu favorita a zvíťazil nad Slaviou 2:1 v stredajšom zápase tretieho kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2019/2020.

6

"Zošívaní" aj po treťom vystúpení v F-skupine zostali na poslednom štvrtom mieste s jedným bodom, hráči FCB figurujú na čele tabuľky so 7 bodmi.

Katalánci viedli v Prahe už po troch minútach. Stredopoliar Slavie Ševčík pokazil rozohrávku. Vystihol mu ju Lionel Messi, vymenil so loptu s Brazílčanom Arthurom, a argentínsky poklad FCB otvoril skóre - 0:1. Slavia po inkasovanom góle vôbec nehrala zle, ešte v prvom polčase mala viacero šancí na vyrovnanie. Po 20 minútach Ševčík posunul loptu Bořilovi, ktorý našiel Zeleného a ten strelou do protipohybu takmer prekonal Ter Stegena. Nemecký brankár hostí zabránil nohou takmer istému gólu. V 37. min sa opäť predviedol Ter Stegen, ktorého sa pokúšal obstreliť nigérijský útočník Slavie Olayinka.

Z druhého polčasu ubehlo iba päť minút, keď si beznádejne vypredaný pražský Eden konečne zakričal gól. Masopust na hranici šestnástky naviazal na seba až troch hráčov hostí, prihrávkou našiel Jana Bořila a obranca Slavie vyrovnal na 1:1. Vyrovnaný stav vydržal iba sedem minút. Messiho priamy kop našiel Suáreza a od neho sa lopta obtrela o Olayinku, ktorý ju nešťastne usmernil za chrbát brankára Kolářa - 1:2. S pribúdajúcim časom bol čoraz viditeľnejší Messi, hostia takmer každý útok ťahali cez svojho ofenzívneho lídra. Skóre sa však už nemenilo.

V druhom zápase F-skupiny si Inter Miláno poradil s Borussiou Dortmund 2:0. Skóre otvoril v 22. min Argentínčan Lautaro Martínez. Rovnaký hráč v 83. min nepremenil pokutový kop, ale domáci napokon pridali gólovú poistku v 89. min vďaka Antoniovi Candrevovi. V drese víťazného tímu odohral slovenský reprezentant Milan Škriniar celý zápas na ľavej strane trojčlennej obrannej formácie.

V E-skupiny sa tešili z víťazstiev favorizované hosťujúce tímy a to aj vďaka dvojgólovým strelcom. Obhajca trofeje FC Liverpool vyhral v Genku hladko 4:1. Skóre otvoril Alex Oxlade-Chmberlain už v 2. min umiestneným pokusom k žrdi a po hodine hry ten istý hráč nechytateľnou strelou pod brvno upravil na 2:0 pre favorita. Potom sa strelecky presadili aj obávaní Afričania z útoku "the Reds" Sadio Mané a Mohamed Salah, na konečných 1:4 znížil v 88. min ďalší africký futbalista Stephen Odey. Na čele E-skupiny je Neapol so 7 bodmi, FC Liverpool má o bod menej.

V Salzburgu sa dvoma gólmi predviedol belgický reprezentant Dries Mertens, ale aj domáci superstrelec Erling Braut Haaland. "Zázračný" nórsky mladík sa so šiestimi gólmi dostal na čelo tabuľky kanonierov v aktuálnej edícii skupinovej fázy LM, ale rakúskemu šampiónovi to na body nestačilo. O troch bodoch pre SSC Neapol rozhodol v 73. min taliansky útočník Lorenzo Insigne, ktorý šikovne preloboval brankára Salzburgu Stankovica.

Futbalisti Zenitu Petrohrad a Ajaxu Amsterdam si neudržali nezdolanosť v prvej polovici skupinovej fázy Ligy majstrov 2019/2020, keď utrpeli tesné jednogólové prehry. Zenit zásluhou obrancu Jaroslava Rakického viedol na trávniku RB Lipsko 1:0, ale domáci bundesligista v prvej štvrťhodine po zmene strán gólmi Konrada Laimera a Marcela Sabitzera otočil na 2:1, čo bol aj konečný výsledok. Slovenský reprezentant Róbert Mak sa v drese Petrohradu nastúpil v 82. min, keď vystriedal Sebastiana Driussiho. Hráči Lipska sa v priebežnej tabuľke dostali na čelo G-skupiny so 6 bodmi. O dva body menej majú Petrohrad a Lyon.

V H-skupine to v Amsterdame dlho vyzeralo na bezgólovú deľbu bodov medzi Ajaxom Amsterdam a FC Chelsea. Na smútok holandských priaznivcov sa v závere presadil belgický reprezentant Michy Batshuayi, ktorý ako prvý v aktuálnej skupinovej fáze prekonal defenzívu Ajaxu. Chelsea sa bodovo dotiahla na amsterdamského lídra H-skupiny. Doma zaváhal aj Olympique Lille, francúzsky zástupca remizoval s FC Valencia 1:1. Skóre otvoril v 63. min ruský útočník Denis Čeryšev, ale domáci vyrovnali v piatej minúte nadstaveného času zásluhou Jonathana Ikoneho. Hostia z Valencie dohrávali bez vylúčeného francúzskeho stredopoliara Mouctara Diakhabyho.