Streda 27. 9.
Cyprián
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
26.08.2023 13:00 | Prominenti | Domáci Prominenti

Hudobník Vašo Patejdl († 68) vedel, že sa blíži jeho koniec: Dohoda s Nagyom pred smrťou!

Do poslednej chvíle myslel na svojich fanúšikov! Uplynulú sobotu nás navždy opustila jedna z najväčších hudobných hviezd Slovenska a Česka, spevák, skladateľ a spoluzakladateľ skupiny Elán Vašo Patejdl († 68).

Fotogaléria
12
fotiek v galérii

Nikto nečakal, že sa môže zdravotný stav hudobného velikána tak rapídne a rýchlo zmeniť. Ešte pred mesiacom koncertoval na pódiu a bavil ľudí svojimi nezabudnuteľnými hitmi.

Spevák vedel, že po diagnostikovaní zákerného ochorenia, rakoviny pankreasu, nebude schopný koncertovať, a tak podľa našich informácií uzavrel nepísanú dohodu so svojím dlhoročným a blízkym kamarátom Petrom Nagyom. Ten mal byť alternatívou, ktorú manažment Vaša Patejdla ponúkal organizátorom dohodnutých podujatí, na ktorých sa mal ukázať práve Vašo.

Hudobníci sa spolu naposledy stretli na Vašovom poslednom vystúpení v Liberci na festivale Benátská!, kde už bol Patejdl výrazne pochudnutý a pôsobil unavene. V zákulisí si urobili fotografiu, ale ani jednému zrejme v tej chvíli nenapadlo, že je to ich posledná.

Služba pre kamaráta

Patejdl mal naplánovaných desiatky koncertov, ktoré sa mali začať v septembri tohto roka a mali trvať až do februára 2025. Okrem toho plánoval aj vianočné turné po Slovensku a Čechách. Nič z toho však už bohužiaľ nestihol.

Vymyslel však plán, ktorého detaily nám prezradil aj manažér nebohého speváka. „Pravda je, a to potvrdím, že keď bol pán Patejdl chorý a vedeli sme, že je vážne chorý, aj keď sme netušili, že to dopadne takto zle, tak sme z profesionálnych dôvodov všetkých organizátorov upovedomili, že pán Patejdl nebude schopný vystúpiť,“ ozrejmil nám Patejdlov manažér Jiří Strážnický.

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: zach, Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Žena prešla s vozidlom mimo cestu a pravou prednou časťou narazila do stĺpa.
Foto
Opitá vodička zišla z cesty a vpálila do stĺpa: Sila, koľko nafúkala!
Na snímke Jaroslav Hunka (vpravo) v parlamente v Ottawe.
V kanadskom parlamente tlieskali bývalému nacistovi, Rusko reaguje: Vieme, čo s ním!
(Ilustračné foto)
Svetielko nádeje rozbehlo unikátnu zbierku: Pozrite, ako chcú pomôcť chorým deťom
Poľsko zachová zákaz dovozu obilia na Ukrajinu.
Ako vidí Poľsko dovoz obilnín? Ukrajinský návrh vytvoril pôdu pre ďalšie rokovanie: Dohodnú sa?
Vojaci (ilustračná fotografia).
Vagnerovci sa vrátili na Ukrajinu: Narastie strach a útoky? Kyjev sa správa inak, ako by ste čakali
Maďarská vláda na jeseň predloží do parlamentu návrh zákona, ktorý ochráni jeho suverenitu.
Vláda sa chystá predložiť kontroverzný návrh: Podobná legislatíva je aj v Rusku! Médiá sú v ohrození
Ukrajinská vlajka (ilustračná fotografia).
Ukrajina stanovila úlohu, úrady začali konať: Rozsiahla evakuácia v 5 oblastiach! Koho poslali do bezpečia?
Český premiér Petr Fiala
Aktualizované
Premiér Fiala oznámil veľkú novinu: Najmodernejšie technológie pre armádu, a to rovno z Ameriky!
(ilustračná foto)
Foto
Influencerka šokuje fotkami: Ešte jej na to niekto naletí?! Veď hlavu má menšiu ako...
Slovákom sa nakupovanie v nedeľu páči.
Prekvapivé výsledky: Nakupujú Slováci v obchodných centrách viac ako vlani?
Donatella Versace skritizovala politikov
Donatella Versace vypenila, politikom to prskla do tváre: Je prvá, čo nabrala toľko odvahy
Traja astronauti sa vrátili na Zem po ročnom pobyte na ISS.
Foto
Astronauti sa úspešne vrátili na Zem: Jeden z nich neplánovane prekonal doterajší rekord!