Nedeľa 1. 10.
Arnold
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip

Výsledky parlamentných volieb 2023

Volebná účasť: {{ formatNumber(results.cu, 2) }}%
Spracovanie zápisnice: {{ formatNumber(results.cs, 2) }}%
Aktualizované {{ lastUpdated }}
Moment, prosím, výsledky volieb sa spočítavajú. Čakáme na prvé spracované zápisnice.
{{ msg.time }} {{ msg.text }}
20.03.2023 10:19 | Správy | Domáce správy

Pekári zúria: Minister Vlčan si robí srandu? Nechutné čachre s cenami namiesto protiinflačnej pomoci!

Členovia Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC) nebudú žiadnym spôsobom doplácať na snahu o vyššie zisky dodávateľov energií ani obchodných reťazcov. Zároveň verejne odmietajú akékoľvek predvolebné potravinové kampane založené na populistických návrhoch.

Uviedol to predseda predstavenstva SZPCC Milan Lapšanský v súvislosti s piatkovou (17. 3.) dohodou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) a reťazcov na trojmesačnom zmrazení cien potravín.

"Pekári, cukrári a cestovinári zažili v roku 2022 vôbec najťažší rok od vzniku samostatnej SR. Štát nás nijako nepodporil a bol doslova slepý a hluchý. Sme však z dobrého cesta, a preto sme sa nevzdali a bojujeme za našich viac ako 12.200 zamestnancov a milióny slovenských spotrebiteľov ďalej. Nebudeme však akceptovať žiadne vysávanie našich rozpočtov špekulatívnymi praktikami dodávateľov energií, nenásytnými obchodnými reťazcami či populistickými návrhmi politikov," povedal Lapšanský.

Príkladom populistickej politickej aktivity je podľa neho aj akcia ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuela Vlčana s obchodnými reťazcami. Agrorezort síce s nimi 17. marca uzavrel dohodu o zastropovaní pultových cien vybraných výrobkov (protiinflačná garancia) na dobu troch mesiacov, počas posledných dní pred podpisom dohody však pekári zaznamenali neodôvodnené zdraženie ich výrobkov na pultoch viacerých zahraničných reťazcov dosahujúce takmer 10 %.

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Líder strany SASKA Richard Sulík prišiel do centrály strany.
Sulík sa odviazal a poriadne dourážal Republiku a Danka: Uff, tak to je sila!
Líder strany Republika Milan Uhrík v centrále strany.
Foto
Uhrík pripustil to, čo sa mu tak ťažko hovorí: Voliči sa rozhodli zachraňovať SNS!
Madonnina dcéra Lourdes Leon (26)
Foto
Ani nahá, ani oblečená: To čo si na seba Madonnina dcéra navliekla?! Tak to musíte vidieť
Hasiči: Predseda DHZ Dušan Beránek s veliteľom Ľubošom pri volebnej urne.
Foto
Požiarnici svoj hlas odovzdali v Požiarnej zbrojnici: Radšej hasiť alebo voliť? Odpoveď vás rozosmeje
Na snímke člen strany Smer-SD Robert Kaliňák prichádza do volebnej centrály strany.
Foto
Smer je pri komentovaní výsledkov zdržanlivý: Kaliňák prezradil, kedy príde zásadnejšie vyhlásenie
Šéf strany Modrí Mikuláš Dzurinda
Modrí, Most-Híd sa podľa exit pollov nedostali do parlamentu: Hrdé slová Dzurindu!
Medzi Srbskom a Kosovom panujú napäté vzťahy už od konca 90. rokov.
Správy o vojakoch na hranici vyvolávajú obavy: Kosovo poslalo Srbsku jednoznačný odkaz
Ceny potravín ešte stále rastú.
Stravné sa od 1. októbra opäť zvyšuje! Prehľadná tabuľka: O koľko vzrastie hodnota gastrolístka?
driving car on the motorway with heavy rain and fog
Slováci, v noci buďte opatrní: Do rána vás potrápi nepríjemná vec
Podpredseda strany Demokrati Jaroslav Naď (vľavo) počas volebnej noci v centrále strany Demokrati.
Foto
Demokrati sa pozerajú na prvé výsledky so zvesenou hlavou: Existuje ešte nádej? Aha, čo na to exminister Naď
Predseda hnutia OĽANO Igor Matovič a jeho manželka Pavlína Matovičová počas volebnej noci hnutia OĽANO.
Foto
Matovič bude do rána tŕpnuť, aby sa niečo takéto nestalo: A pozrite, čo dostala Paulínka od Pročka!
Považská Bystrica
Foto
Volebný deň na Slovensku sa niesol v znamení nečakaných udalostí: Smrť vo volebnej miestnosti!