Sobota 30. 9.
Jarolím
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip

Výsledky parlamentných volieb 2023

Volebná účasť: {{ formatNumber(results.cu, 2) }}%
Spracovanie zápisnice: {{ formatNumber(results.cs, 2) }}%
Aktualizované {{ lastUpdated }}
Moment, prosím, výsledky volieb sa spočítavajú. Čakáme na prvé spracované zápisnice.
{{ msg.time }} {{ msg.text }}
24.02.2022 19:00 | Tip od Vás | Slovensko
FotoVáš Tip

Turisti sa tešili do Tatier, všetko sa zvrtlo: Uväznení v strede poľa!

Niekedy môže byť vyspelá technika skôr na škodu ako k úžitku. Presvedčili sa o tom cestujúci v elektrozubačke vo štvrtok doobeda. Natešení turisti, ktorí v nádherný deň smerovali do Tatier, ostali bezmocne stáť v strede poľa. Pomôcť im museli policajti a hasiči.

Nová moderná elektrozubačka, ktorá 13. decembra minulého roku prvýkrát vyšla pod Tatrami na trať, pripravila cestujúcim vo štvrtok doobeda krušné chvíle. „Z Košíc sme prišli do Tatier na výlet. Vybrali sme sa na Štrbské leso a chceli sme využiť na to električku. Bohužiaľ niekoľko kilometrov za Popradom v poli pred Slavkovom električka ostala stáť. Keď už stála 15 minút a nič sa nedialo, ľudia začali byť nervózni. V električke nešlo kúrenie ani ventilácia a začalo tam byť nedýchateľne. Okná sa tam nedali otvoriť. Najhoršie bolo, že nikto neoznámil, čo sa deje. Nemáte informácie a ľudia začínajú panikáriť,“ krútil hlavou Peter (47), ktorý tam bol aj so svojou dcérkou.

Fotogaléria
8
fotiek v galérii

Pani Mária (46) sa do Tatier, našťastie, nakoniec dostala: „Známi išli autom, tak sa po nás vrátili. Nebola to vôbec zábava. Mladý muž chcel nasilu otvoriť dvere, no potom sa zháčil, čo keď ich poškodí a dajú mu to k náhrade. Nakoniec prišli hasiči a dvere pootvárali. No vystúpiť z električky tiež nebolo jednoduché. Schod bol možno viac ako meter nad zemou. Nakoniec hasiči ľuďom pomohli a previedli ich cez lúku k ceste.“

Po pokazenú novú električku prišla nakoniec 30-ročná električka. "Príčinou oboch zastavení vozidiel bola závada z dôvodu preťaženia cestujúcimi, ktoré vyhodnotil riadiaci systém vozidla. Počas jazdy na trati TEŽ  došlo vplyvom infraštruktúry k rozkmitaniu vozidla (zvýšenému dynamickému zaťaženiu), čo malo vplyv na snímače preťaženia. Cestujúci následne začali nekontrolovateľne otvárať nástupné dvere (cez núdzové otváranie), čím nastávali ďalšie poruchy. Presnú príčinu oboch aktivácií skúmame spolu s dodávateľom vlakov," Tomáš Kováč hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko. 

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas, pkr

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk

Odporúčame z TIVI.sk
Rafael Nadal podstúpil avizovanú artroskopiu zraneného ľavého bedra.
Foto
Zlý zdravotný stav tenisovej legendy: Občas ani nevládze vyjsť po schodoch
Na snímke voľby na rómskom sídlisku Luník IX v Košiciach.
Foto
Na Luníku IX bol odovzdať svoj hlas aj 19-ročný mladík: Dôvod, prečo som išiel voliť!
Damián Imre, viceprezident PZ
Opitý člen volebnej komisie?! To, čo povedal policajný viceprezident, hovorí za všetko
(ilustračné foto)
Vedci zistili, v ktorý deň a hodinu ľudia zomierajú najčastejšie: Temný dátum sa blíži
Ruský exprezident a súčasný podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev
Desivé vyhlásenie Medvedeva: Z jeho slov vám naskočia zimomriavky! Čo chystá Rusko na Ukrajine?
Na Slovensku sa uskutočňujú v poradí štvrté predčasné a celkovo deviate parlamentné voľby v ére samostatnej SR.
Porušenie moratória? Pri jednej z volebných miestností parkovala dodávka s logom strany!
Pri zvinovacích metroch je dôležitá funkčnosť zámkov aj presnosť.
Foto
Dôležitá pomôcka u vás doma nesmie chýbať: Pozorné oko odborníkov pomôže pri výbere tej naj!
Formácia Naraz v ČSMT
Do ČSMT prišli dvaja raperi: Porotcovia nechápali! Neuveríte, čo urobil Ego, keď skončili
Elon Musk
Miliardár Musk v drsnom konflikte s Nemeckom: Týka sa to migrácie! Šokujúce vyjadrenie
(ilustračné foto).
Kolapsy či epileptický záchvat! Sanitky mali najviac výjazdov do týchto volebných miestností
(ilustračné foto)
Motocyklistka spadla do 45-metrovej rokliny! Neuveriteľné, čo sa stalo potom: Zázrak?
Cars For Sale Stock Lot Row. Car Dealer Inventory
Zaplnia autá celé Slovensko?! Zarazí vás, koľko vozidiel už u nás evidujeme