22.05.2021 21:03 | Šport | Futbal

Slovan zakončil majstrovskú sezónu výhrou nad Trenčínom: Presadil sa aj mladík Lichý

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v domácom stretnutí sobotného záverečného 10. kola skupiny o titul vo Fortuna lige nad AS Trenčín 2:1.

Istotu majstrovskej trofeje mali už pred zápasom, na prvom mieste tabuľky skončili o šesť bodov pred FC DAC 1904 Dunajská Streda.

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 2:1 (2:0)

Góly: 5. Holman, 8. Lichý – 80. Ikoba. Rozhodovali: Očenáš – Hrčka, Ádám, ŽK: Lovat - Lavrinčík

Slovan: Greif – Pauschek, Medveděv, Božikov, Lovat – De Kamps, Lichý (59. Petrák) – Holman (86. Kušnír) – Daniel (75. Laczkó), Strelec (75. Hubert), Ožbolt

Trenčín: Kukučka – Ligeon (72. Yem), Križan, Šulek (46. Da Silva), Pirinen – El Mahdioui – Gaži (58. Corryn), Lavrinčík (85. Gajdoš), Kadák, Ghali – Ikoba

Na "belasých" čakalo po zápase odovzdávanie majstrovskej trofeje a za víťaznou oslavou vykročili už v úvodnej desaťminútovke. V 5. minúte si Holman vypracoval pred šestnástkou streleckú pozíciu a otvoril skóre. Slovan veľmi rýchlo pridal aj poisťujúci zásah, Holman prihral Danielovi, ktorého strelu vyrazil hosťujúci brankár Kukučka iba k Lichému a ten dorazil loptu do odkrytej siete - 2:0. Bratislavčania mali aj ďalšie šance na zveľadenie náskoku, Daniel svoju príležitosť až príliš šperkoval a Strelcovi neumožnil zakončiť Šulek. Greif v domácej bránke sa zapotil až pred prestávkou, v 42. minúte ho preveril Ikoba.

Krátko po zmene strán neplatil gól Trenčína pre ofsajd, no hostia sa nevzdávali snahy o zápis do streleckej listiny. Grief vyrazil aj ďalší pokus Ikobu a z následného rohového kopu hlavičkoval tesne vedľa Ghali. V 71. minúte sa opäť ozval Slovan, Medveděv trafil žrď. Kukučkovi potom vypadla lopta po centri, ale svoju chybu napravil a zneškodnil strelu Holmana. Trenčania sa dočkali v 80. minúte a dočkal sa aj Ikoba, ktorý skóroval po prihrávke Ghaliho, na body to však už AS nestačilo.