Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
31.10.2020, 22:00 | Správy | Domáce správy
Foto

Prvý deň celoplošného testovania za nami: Jeden problém sa opakoval po celom Slovensku!

Najväčšia logistická akcia v dejinách Slovenska začala! Testuje od soboty do nedele (1. 11.), a to v čase od 7.00 do 22.00 h s prestávkami v čase 12.00 - 12.45 h a 18.00 - 18.30 h, posledný ster by sa mal odoberať o 21.30 h. Informácie z prvého dňa sme vám priniesli v online prenose.

Fotogaléria
81
fotiek v galérii

Ľudia, ktorí sa zúčastnia plošného testovania a budú mať certifikát o negatívnom výsledku, prípadne výsledok PCR testu, budú môcť od pondelka (2. 11.) žiť relatívne slobodne. Vláda totiž prijala nové pravidlá pri obmedzení pohybu. Platiť majú od pondelka do nedele 8. novembra. "Budeme môcť ísť do obchodu či obuvi, potravín. Na rozdiel od tých ľudí, ktorí sa rozhodnú na test neísť. Tým bude umožnené to, čo bolo doteraz umožnené, čiže viac-menej počas zákazu vychádzania," vysvetlil premiér Igor Matovič.

Všetky informácie pokope: 26 otázok a odpovedí o celoštátnom testovaní!

Prezidentka Čaputová vs. premiér Matovič: Vojna pre testovanie! Na koho stranu sa postavil politológ?

Najkritickejšia situácia s odbernými miestami bola v týchto krajských mestách: Hrozí, že nestihnú otestovať všetkých

Bez negatívneho testu si bude možné počas zákazu vychádzania zabezpečiť nevyhnutné základné životné potreby, ako nákup potravín, liekov, drogérie, pohonných hmôt či krmiva pre zvieratá. Výnimka sa týka aj cesty do zdravotníckeho zariadenia s cieľom neodkladného lekárskeho vyšetrenia alebo preventívnej prehliadky vrátane sprevádzania blízkej osoby alebo príbuzným a cestu späť. Výnimkou je napríklad aj prechádzka so psom do 100 metrov od domu či kočíkovanie bábätka.

ONLINE: Celoplošné testovanie 1.deň
21:59

Milí čitatelia, ONLINE prenos z prvého dňa celoplošného testovania končí, ďakujeme za vašu pozornosť.

21:49

Pozitívnu skúsenosť z testovania má Megi, ktorá sa bola v bratislavskej Karlovej Vsi testovať s manželom a jeho sestrou. ,,Dobrý večer, chceli by sme sa poďakovať celému tímu na Dlhých dieloch na Majerníkovej. Do hodiny a trištvrte sme boli vybavení aj s výsledkom. Čakali sme to horšie, keď sme prišli na miesto. Boli sme veľmi milo prekvapení láskavým prístupom každého, aj keď sú tam celý deň a už musia byt unavení. Ale super, celý tím na jednotku. Nenechajte sa odradiť keď vidíte veľa ľudí. Zdá sa to, že tam strávite cely deň, ale nie je to tak,“ odkazuje.

21:43

Po prvom dni pozdravuje odberný tím spod bratislavského mosta Lafranconi. Podľa koordinátora autá čakali na drive-in testovanie maximálne 45 minút. Z približne 1600 otestovaných malo pozitívny výsledok osem.

Odberný tím spod mosta Lafranconi.
21:41

Minister zdravotníctva Marek Krajčí zhodnotil prvý deň celoplošného testovania. On sám bol na nohách od šiestej ráno a odoberal vzorky.

21:36

Sobotňajšia účasť na testovaní v Dolnom Kubíne sa približuje rovnakému počtu ľudí ako v piatok pri minulotýždňovej pilotnej fáze testovania na COVID-19. Informoval o tom primátor mesta Ján Prílepok.

"Poučili sme sa z minulotýždňových problémov, najmä pri rozbehu testovania, a snažili sme sa pripraviť odberné miestnosti čo najlepšie. Už v piatok (30. 10.) večer sme otestovali všetkých administratívnych pracovníkov, ktorí pôsobia na odberných miestach. Dolnokubínska nemocnica nám otestovala zdravotníkov. Za všetkých, ktorí vyšli z testovania už v piatok pozitívni, sme pripravili náhradníkov," povedal Prílepok. (tasr)

21:28

Počas druhého dňa plošného testovania bude v Bratislave zredukovaný počet odberných miest, na ktorých sa bude možné dať otestovať z auta. Ktoré ostanú a ktoré budú zrušené? Čítajte článok.

21:19

Sedem odberných miest v Košiciach v sobotu večer zatvorili pre nedostatok testov. Mesto tiež minulo zásoby ochranných pomôcok zo svojich skladov."Sklady sú prázdne. Armáde sme túto informáciu doručili. Majú noc na to, aby zoskupili svoje sily a doniesli všetko, čo treba. Je to v ich rukách," uviedol primátor Jaroslav Polaček. (tasr)

21:17

Na košickom letisku otestovali do 19.00 h takmer 4000 ľudí, pričom pozitívnych bolo 19 z nich. Za hodinu tu dokážu vybaviť približne 300 áut. Kým v sobotu ráno bola čakacia doba niekoľko hodín, večer záujemcovia o testovanie na výter nemuseli takmer vôbec čakať. (tasr)

Jeden z odberných tímov drive-in na košickom letisku.
21:15
Drive-in testovanie na Miletičovej ulici v Bratislave.
21:04

Drive-in testovanie po 20. hodine na Miletičovej ulici v Bratislave.

Drive-in testovanie na Miletičovej ulici v Bratislave.
20:48

Starostku bratislavského Starého Mesta Zuzanu Aufrichtovú teší, že v mestskej časti využili v sobotu pri celoplošnom testovaní mobilnú aplikáciu a technológiu GIS. "Aplikáciu si pozrelo len za dopoludnie viac ako 30.000 ľudí. Výrazne to pomáha pri logistike akcie. V kombinácii s fyzickou obhliadkou v teréne dokážeme občanov informovať s čo najväčšou presnosťou," uviedla. (tasr)

20:47

Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren krátko pred 18.00 h informoval, že na Ostredkovej, Tokajíckej a Bajkalskej sa minuli certifikáty. Ako tvrdí, v Petržalke už niektoré miesta preto stáli vyše hodiny. "Armáda čakala na nové z tlačiarne z Kremnice, vraj už však vyrazilo 33 armádnych áut zo skladu a rozvážajú aj s dodatočnými testami. V Bratislave vraj vyrazili z kasární pred 15 minútami. Problém je na celom Slovensku," skonštatoval. (tasr)

20:40

Petržalka, bratislavská mestská časť s najvyšším počtom obyvateľov, žiada momentálne ľudí o trpezlivosť vzhľadom na dodávanie chýbajúcich certifikátov na niektoré z odberných miest. Najplynulejší chod hlásia miesta na Ekonomickej univerzite či na Černyševského. "Voľné kapacity sú v Dome kultúry Lúky, na Nobelovom námestí i Pankúchovej ulici," informuje petržalská samospráva v mobilnej aplikácii. (tasr)

20:34

Po mimoriadne silnom záujme o testovanie v sobotných doobedňajších hodinách sa podľa primátora Matúša Valla vyťaženosť odberných miest v Bratislave podvečer citeľne zlepšila. Ak má niekto ešte záujem v sobotu večer sa dať v hlavnom meste otestovať, primátor obyvateľom radí, aby sa vyhli dlhým radom a navštívili odberné miesta na Námestí slobody, v Ekonomickej univerzite, Propelleri, na Hviezdoslavovom námestí, Metodovej, Novohradskej, Prievozskej, pri parkovisku Iuventa, v Istropolise či drive-through v Rusovciach. (tasr)

20:22

Testovanie na ochorenie COVID-19 je vo Zvolene vo večerných hodinách bez vážnejších problémov. Pre TASR to v sobotu večer potvrdil hovorca mesta Zvolen Martin Svatuška.

20:14

Stovky ľudí stáli v radoch pred odbernými miestami aj v Nových Zámkoch. Podľa údajov z radnice bolo v meste dopoludnia otestovaných vyše 4200 ľudí. "Na viacerých odberových miestach v meste sa míňali testy, ale priebežné dopĺňanie zásob bolo zabezpečené," informoval na sociálnych sieťach mestský úrad. (tasr)

20:14

V Zlatých Moravciach sa podľa primátora Dušana Husára začalo testovanie vo väčšine z 11 odberových miest včas, iba v niekoľkých s menším oneskorením. Počas dňa sa aj tam postupne začali rady ľudí čakajúcich na testovanie krátiť a v podvečer sa viac ako hodinu čakalo už iba na jednom odbernom mieste. (tasr)

20:14

Ako informovala šalianska radnica, o testovanie bol od rána mimoriadny záujem a ľudia čakali v radoch dve až tri hodiny. Situácia sa aj tam však postupne upokojuje. "Dopoludnia čakalo v radoch aj 200 ľudí. V poobedných hodinách sa tento stav už zmenil. Momentálne sa väčšinou nachádza pri testovacích miestach okolo 40 až 80 ľudí," informoval magistrát. (tasr)

20:13

Po podvečernej prestávke sa testovanie v Malackách znovu rozbehlo. "Mierne sa predĺžili čakacie doby, pri odberných miestach čaká približne do 100 ľudí," informuje mesto na sociálnej sieti. Predpoludním otestovali v Malackách 2555 ľudí. Pozitívnych bolo 11 z nich. Malačania využívajú aj možnosti dať sa otestovať v okolitých obciach. (tasr)

20:12

V Pezinku je o testovanie záujem, v radoch čakajú desiatky ľudí. Zatvorený je drive-in v kameňolome, na dvore základnej školy Orešie je stále množstvo ľudí, ktorí čakajú na test. Na štadióne na Cajle sa čaká v rade zhruba hodinu. Mesto na sociálnej sieti informovalo, že negatívne výsledky mali aj všetci ľudia bez domova v nocľahárni. (tasr)

20:12

Záujem o testovanie v Senci neutícha ani v podvečerných hodinách. "Odberné tímy idú na 130 percent, odhadujem, že v priemere stihnú otestovať 50 až 55 ľudí za hodinu," informoval primátor okresného mesta Dušan Badinský. Po situácii predpoludním sa podľa jeho slov stabilizovala situácia so zdravotníkmi, mierne zdržanie podvečer spôsobila absencia testovacích setov, ktoré bolo potrebné doplniť. (tasr)

20:06

POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ: POLÍCIA STOJÍ PRI VÁS AJ TENTO NÁROČNÝ VÍKEND Tieto fotografie nám poslal fanúšik Robo z Bratislavy...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Sobota 31. októbra 2020
19:51

V Trnave absolvovalo v sobotu do 18:00 testy na ochorenie COVID-19 presne 23 072 ľudí. Informoval o tom primátor Peter Bročka s tým, že je to 50,84 percenta z tých obyvateľov, v prípade ktorých je testovanie odporúčané. Miera infekčných testov dosahuje 0,58 percenta. Trnavčania majú k dispozícii viac ako 50 odberových miest, ktoré sú prevažne umiestnené v školách.

Najväčší nápor na ne bol hneď ráno, ľudia stáli v radoch už pred ich otvorením. Postupne sa rady aj čakacie lehoty skracovali, úplne bez čakania to však nešlo. Najviac ľudí počas dňa čakalo pred Mestskou športovou halou, kde boli odberové miesta pre cudzincov a ľudí s prechodným pobytom. Mesto Trnava prináša informácie o obsadenosti jednotlivých odberových miest počas celoplošného testovania na webstránke testovanie.trnava.sk.

Ľudia čakajú na testovanie v dlhých radoch.
19:45

Najskôr svadba, potom na testy! Martina Kopuncová z Trenčína a Martin Poruben z Liptovského Mikuláša si najskôr povedali svoje áno, neskôr šli na testy. Až 5 párov vstúpilo túto v sobotu do zväzku manželského v Trenčíne.

Svadba pred testovaním.
19:32

PANDÉMIA NEPOZNÁ HRANICE Obrovská vďaka 33 kolegom a kolegyniam z Rakúska, ktorí doplnili náš zdravotný personál v Bratislave... #dakujeme #danke #petrzalka #spolocnazospovednost

Uverejnil používateľ Ozbrojené Sily SR Sobota 31. októbra 2020
19:26

Maďarskí zdravotníci, ktorí pomáhajú pri celoplošnom testovaní v Komárne, v sobotu ocenili pripravenosť testovania. "Každý bol ochotný spolupracovať a dodržiaval hygienické pravidlá. Môžeme konštatovať, že všetko funguje ako dobre naolejovaný stroj," povedal zdravotník, ktorý prišiel vypomôcť aj s manželkou. Prečítajte si celý článok. (tasr)

Na snímke v popredí manželský pár z Budapešti zo Semmelweisovej univerzity na odbernom mieste v telocvični maďarského
19:16
Pohľad na testovanie v Štátnom divadle v Košiciach.
19:15

Pohľad na testovanie v Štátnom divadle v Košiciach.

Pohľad na testovanie v Štátnom divadle v Košiciach.
19:08

V meste Krupina bolo v sobotu o 16.00 h otestovaných 2172 ľudí a osem z nich bolo pozitívnych. Pre TASR to povedal primátor Krupiny Radoslav Vazan s tým, že samospráva v súčasnosti na viacerých odberných miestach dopĺňa testy.

Ako dodal, najviac ľudí stálo v radoch na testovanie ráno, počas obeda to bolo pokojnejšie a záujemcovia zas začínajú prichádzať večer. "Chodia aj turisti a ľudia, ktorí sú tu na chalupách. Aj Krupinčania videli, že sú dlhé rady, išli tak preto do vedľajších dedín. Nápor malo hlavne Devičie, kde žije menej obyvateľov," uzavrel Vazan s tým, že všetci dobrovoľníci mali ráno negatívne testy na nový koronavírus.

18:47

Niektoré testovacie miesta v Bratislave už zatvorili, inde sa míňajú certifikáty a ľudia na ich dodanie čakajú aj hodinu. Viac o situácii v hlavnom meste čítajte v článku.

18:18

Pod mostom Lafranconi v Bratislave sa naďalej testuje. ,,Celý kolektív ide na 130%. Vojsko, polícia, mestská časť a aj zdravotníci," informoval priamo z miesta koordinátor.

Testovanie pod mostom Lafranconi.
18:06

Minister financií Eduard Heger (OĽaNO) konštatoval, že aj keď táto operácia bude možno stáť viac ako 100 miliónov eur, stojí to za to. V prípade lockdownu totiž podľa neho hrozia oveľa väčšie škody. "Je to za prvé a druhé kolo približne vo výške, koľko by stál jednodňový tvrdý lockdown," doplnil premiér Matovič. Celoplošné testovanie tak bude podľa neho približne 20-krát lacnejšie. "Peniaze investované do projektu budú veľké, na druhej strane veľké hodnoty zachraňujú," uzavrel Igor Matovič. (sita)

17:46

Na území mesta Vysoké Tatry fungujú tri testovacie miesta, a to v Starom Smokovci, Tatranskej Polianke a v Tatranskej Lomnici. Agentúru SITA o tom informoval zástupca náčelníka Mestskej polície vo Vysokých Tatrách Jozef Štefaňák s tým, že všetko prebieha hladko, záujemcovia čakajú na odber maximálne hodinu. Testovať začali ešte pred 7:00 a odberné miesta sú stopercentne vybavené. Mesto Vysoké Tatry otvorí v nedeľu päť odberných miest, konkrétne v Tatranskej Kotline, Tatranskej Lomnici, Dolnom Smokovci, Starom Smokovci a vo Vyšných Hágoch.

Foto z testovania v Tatranskej Lomnici od čitateľky Zuzany.

Testovanie v Tatranskej Lomnici.
17:29

Na odbernom mieste na Kozej ulici v bratislavskom Starom Meste v sobotu skončili s odbermi. Dôvodom sú technické príčiny. Informuje o tom Staré Mesto na sociálnej sieti. Mestská časť verí, že sa technické problémy podarí do nedele 1. novembra odstrániť. "O ďalšom postupe vás budeme informovať," uvádza Staré Mesto.

17:27

Situácia sa v priebehu dňa v Banskej Bystrici upokojila a testovanie prebieha na všetkých odberných miestach plynule aj v týchto chvíľach. Príslušníkom ozbrojených síl mesto ponúklo pomoc s dopĺňaním testovacích sád a ochranných pomôcok na tie odberné miesta, kde sa začínali míňať. Vedenie Banskej Bystrice ďakuje všetkým obyvateľom za trpezlivosť a disciplínu, ako aj všetkým zložkám, ktoré sa starajú o plynulý priebeh testovania v meste Banská Bystrica.

Ľudia čakajúci pred odberným miestom v Základnej škole na Okrožnej ulici v Banskej Bystrici.
17:09

V obci Pusté Sady v okrese Galanta prerušili testovanie pre nedostatok antigénových testov. Obec si zadala objednávku na 450 testov, dostala o sto menej a testovací tím už všetky minul.

"Môžem potvrdiť, že testovanie je u nás prerušené, kým nám neprivezú Ozbrojené sily SR ďalšie testy. Sľúbili mi, že ďalšie dostaneme do dvadsiatich minút, žiaľ, testy ani po uplynutí tohto času stále nemáme,“ povedal pre agentúru SITA starosta Tomáš Nemeček. Sám sa ponúkol, že pôjde pre testy svojím autom, čo mu nebolo umožnené. Nepochodil ani s pokusom požičať si testy v susedných obciach, pretože žiadna z oslovených ich nemá nadbytok. Testovanie v Pustých Sadoch sa podľa starostu Nemečka rozbehlo veľmi dobre, testovať sa tam okrem obyvateľov obce chodili ľudia aj z iných obcí a miest. (sita)

17:08

V niektorých odberných miestach v okrese Žiar nad Hronom, kde testujú ľudí na ochorenie COVID-19, chýbali popoludní testy. "Pred hodinou nám ich prišlo 5000, rozvážame ich tak po miestach, kde ich minuli najviac a kde im chýbajú," povedal pre TASR prednosta Okresného úradu v Žiari nad Hronom Michal Zdycha.

Ako dodal, odberné miesta úrad počas dňa informujú, v akej sú situácii a či majú dostatok testov. "Najviac ich minuli tam, kde sa prišli dať otestovať aj turisti alebo ľudia z iných miest," spomenul prednosta s tým, že takáto situácia bola napríklad v obciach Dolná Trnávka, Dolná Ždaňa a Ihráč.

17:07

Na odbernom mieste v považskobystrickej mestskej časti Podmanín sa už asi hodinu netestuje. Nemajú antigénové testy. Ako TASR informovala Miluše Kollárová z komunikačného oddelenia považskobystrickej radnice, rapídne sa znižuje počet testov aj na ďalších odberných miestach. V mestskej časti Praznov ich majú ešte asi 100. Problémy s testami a certifikátmi začínajú byť aj v Púchove, kde sa rovnako rýchlo míňajú.

"O situácii informujem zástupcov Ozbrojených síl SR, ako aj okresný úrad. Snažia sa zabezpečiť ďalšiu dodávku potrebného množstva testov a certifikátov. V prípade, ak štát nedoručí na našich 13 odberových miest požadovaný počet testov a certifikátov, nebudú odberové tímy schopné otestovať všetkých záujemcov o testovanie,“ uviedla púchovská primátorka Katarína Heneková.

17:03

Polícia odporúča občanom, ktorí sa chcú vyhnúť dlhým čakacím lehotám na odberových miestach v mestskej časti Bratislava - Petržalka, aby využili v súčasnosti najmenej vyťažené miesta na Dostihovej dráhe a v areáli Ekonomickej univerzity. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

16:58

Vyšetrovateľ polície začal trestné stíhanie pre trestný čin šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby v prípade občana z Čeladiniec v Nitrianskom kraji. Miestnemu mužovi pri testovaní na koronavírus vyšiel pozitívny test. Namiesto dodržiavania karantény sa vrátil na odberné miesto. Viac o prípade TU. (sita)

16:45

Matovič povedal, že okrem zdravotníkov z Maďarska či Rakúska, sú v odberných tímoch aj študenti medicíny z Islandu, Nórska či USA.

Premiér Matovič počas prvého dňa celoplošného testovania.
16:35

Premiér hovorí, že je možné, že sa okresy s extrémne nízkym percentom nakazených vyhnú druhému kolu testovania. Zatiaľ však platí, že druhé kolo testovania platí pre všetky okresy.

16:33

Matovič očakáva, že po celoplošnom testovaní pribudne obrovské množstvo ľudí, ktorí by mali byť v karanténe. Jej dodržiavanie bude kontrolovať polícia.

16:30

Minister Naď priznáva, že vznikli určité problémy, ale on sám ich očakával viac a je príjemne prekvapený, ako testovanie prebieha. Uviedol napríklad, že niektoré mestské časti Bratislavy presadzovali drive-in odberné miesta, kvôli ktorým v hlavnom meste kolabovala doprava. Autá s certifikátmi, na ktoré sa na odberných miestach čakalo, uviazli v zápchach.

16:24

Premiér Matovič potvrdil, že pre ľudí, ktorí nebudú mať po víkende negatívny test, bude platiť zákaz vychádzania, nič sa na tom nemení. Návrh prezidentky Zuzany Čaputovej, aby pre ľudí bez testu neboli žiadne sankcie, považuje za ,,nemiestny".

16:16

Do 12. hodiny bolo pretestovaných 828 518 ľudí. Pozitívnych bolo už 7947 občanov.

16:11

Premiér Matovič a ministri zvolali tlačovú konferenciu v obci Hrubá Borša v okrese Senec, informujú o doterajšom priebehu testovania. Minister obrany Naď chváli každého, kto prispel k tejto obrovskej logistickej operácii. ,,K 14. hodine sme mali otvorených 92 % odberných miest a tímov," povedal s tým, že včera v také číslo ani nedúfal a je hrdý. Po Slovensku jazdí cez 1800 vozidiel a dopĺňa na odberných miestach, čo je potrebné.

16:07

V odbernom centre v CVČ Domino vo Zvolene sa čaká maximálne 30 minút. Testovanie prebieha plynule.

Testovanie vo Zvolene.
16:05

Ako oznámil hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje, v okrese Prievidza bolo vykonaných do 12.00 hod. 21 312 testov, z toho 447 pozitívnych. V samotnej Prievidzi bolo vykonaných 5782 testov, z toho 21 pozitívnych.

15:59

Mesto Banská Bystrica upozorňuje svojich obyvateľov, aby nechodili do nemocnice F. D. Roosevelta na test. Toto odberné miesto totiž nezriadilo mesto Banská Bystrica, Rooseveltova nemocnica si ho riadi vo vlastnej réžii. V tejto lokalite otestujú len zamestnancov a ich rodinných príslušníkov, a to podľa presného zoznamu. Zbytočne by si teda vystáli rad.

15:51

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) navštevuje v rámci celoplošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19 odberné miesta v okresoch Prievidza, Bánovce nad Bebravou a Trenčín.

"Boli sme sa pozrieť na niektorých odberných miestach vo Valaskej Belej, Kostolnej Vsi aj v samotnom okresnom meste. Ľudia sa správajú veľmi pokojne a disciplinovane. Pochvaľujú si prístup ozbrojených síl, polície, dobrovoľníkov, ale aj zdravotníkov, ktorí ohľaduplne a rýchlo vykonávajú tie odbery," povedal šéf rezortu práce. (tasr)

Krajniak navštívil odberné miesto v jeho rodnej Prievidzi.
15:46

Zeleneč pri Trnave je jednou z mála obcí, kde pred víkendovým testovaním nemali problém s nedostatkom kvalifikovaných zdravotníkov na vykonávanie odberov. Každé z dvoch odberových miest podľa starostu Ľubomíra Jedličku obsadili štyrmi zdravotníkmi z obce, ďalších ešte „požičali“ do susedných obcí a do Trnavy.

"Máme tu v obci veľa doktorov, doktoriek, zdravotných sestričiek, rehabilitačných sestričiek, ktorí pracujú napríklad v susednej Trnave, a chceli ísť dobrovoľne pomôcť bez toho, aby som ich musel presviedčať. Bolo to pre nich úplne samozrejmé, ísť robiť pre Zelenčanov,“ povedal Jedlička. Dodal, že sú to ľudia, ktorí by pomohli bez ohľadu na to, či budú, alebo nebudú mať testovanie zaplatené. (sita)

15:24

Premiér Matovič očakáva, že po nápore z prvých hodín testovania bude dlhých radov postupne ubúdať. "Jednoducho ľudia sú takí, boja sa, aby sa na nich dostalo, takže to chceli riešiť čo najskôr," komentoval ranné nápory. "Uvidíte, že večer to už bude podstatne menej ľudí a v nedeľu (1. 11.) takisto," dodal. Čítajte, čo ešte predseda vlády prezradil.

15:07

Počet otestovaných v rámci celonárodnej akcie sa počas predpoludňajších hodín blíži k miliónu. Na tlačovom brífingu pri jednom z odberných miest v bratislavskej Rači to povedal predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO). (tasr)

Igor Matovič prišiel pozrieť ministra zdravotníctva SR Mareka Krajčího, ktorý pomáha so stermi v bratislavskej mestskej
15:01

„Aj tento chlapec to zvládol, zvládnete to aj vy,“ odkazuje ministerstvo obrany na Facebooku pri fotke školáka, ktorý podstúpil odber.

Testovanie si v komentári pochvaľovala pani Anna. ,,My sme boli na testoch cez týždeň v žilinskej nemocnici a dnes v Belej. A musím povedať, že som bola prekvapená ako všetko pekne funguje. Chcela by som všetkých pochváliť - vojakov, policajtov, zdravotníkov aj dobrovoľníkov. Boli veľmi milí a ochotní podať potrebné informácie,“ opísala pozitívnu skúsenosť.

Celoplošné testovanie.
14:55

Polícia ďakujeme občanom za ľudskosť a ochotu.

ĽUDSKOSŤ A DOBRÉ SKUTKY: TAKÉTO SCÉNY SA ODOHRÁVAJÚ V RADOCH NA TESTOVANIE V Trebišove sme zaznamenali prípad, keď...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Sobota 31. októbra 2020
14:50

Za prvých päť hodín testovania na ochorenie COVID-19 urobilo mesto Banská Štiavnica 1800 testov. Samospráva o tom informuje na svojom profile na sociálnej sieti s tým, že číslo pozitívnych testov je zatiaľ nízke. Väčšina odberných miest funguje v rýchlom tempe a ľudia v rade nečakajú dlho. Na území mesta je k dispozícii desať odberných miest, samospráva ich zoznam zverejnila na sociálnej sieti. Sú medzi nimi napríklad kultúrne centrum, domov mládeže, niekoľko základných a materských škôl či požiarna zbrojnica dobrovoľných hasičov. (tasr)

14:30

Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) pokračuje v celoplošnom testovaní, napríklad v areáli Justičnej akadémie a Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku je k dispozícii v sobotu sedem tímov. Pozostávajú zo 14 zdravotníkov, 14 administratívnych pracovníkov a štyri osoby zabezpečujú logistiku. Testovanie tam prebieha od ôsmej hodiny rána do 20.00 h, pričom je určené pre zamestnancov rezortu spravodlivosti a ich rodinných príslušníkov. TASR to potvrdila hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

14:18

V priebehu sobotňajšieho popoludnia sa dosiahne 100-percentná naplnenosť odberných tímov a zastúpenie zdravotníkov v nich. V rozhlasovej diskusii RTVS Sobotné dialógy to avizoval minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO). Predchádzajúca šéfka rezortu Denisa Saková z novovzniknutej strany Hlas - sociálna demokracia kritizovala chaotický priebeh prípravy i samotného začiatku víkendového testovania. Čítajte viac. (tasr)

14:07

Premiér Matovič pozdravuje z odberného miesta v Bratislave. ,,Pozdravujem z Rendezu v Rači s Marekom Krajčím. Tu chodil 20 rokov do depa môj ocino do práce ako rušňovodič nákladných vlakov," napísal na Facebooku k fotke s ministrom zdravotníctva.

Pozdravujem z Rendezu v Rači s Marekom Krajčim. Tu chodil 20 rokov do depa môj ocino do práce ako rušňovodič nákladných vlakov,) #SpoločnáZodpovednosť✌️

Uverejnil používateľ Igor Matovic Sobota 31. októbra 2020
13:58

Množstvo Košičanov využíva na celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 odberné miesto v Nižnom Klátove v okrese Košice-okolie. Ak to bude takto pokračovať, podľa starostky obce Gabriely Staníkovej nebudú mať dostatok testov. "Chodia sem úplne cudzí ľudia, ktorí tu nemajú ani chaty. Košičania, ktorí využívajú naše odberné miesto, tvoria asi 30 percent," povedala pre TASR. Podľa jej slov by nebol problém kapacitne zvládnuť domácich obyvateľov. "Pokiaľ nám takto budú chodiť Košičania, testy nám budú určite chýbať," dodala starostka s tým, že odhadom otestujú zhruba 1000 ľudí.

13:55

Ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti verejnosť informuje, že tí, ktorí dostali v rámci celoplošného testovania negatívny výsledok testu, sa musia naďalej správať opatrne a dodržiavať zásadu ROR (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupu a dezinfekcia rúk) i ďalšie pravidlá. "Antigénové testy sú užitočné, pretože vďaka nim dokážeme zachytiť veľké množstvo ľudí s vírusom. Sú však menej presné, a preto veľa ľudí nezachytia. Ak s tým budeme počítať a správať sa zodpovedne, aj keď máte negatívny výsledok testu, môže sa nám podariť zásadne spomaliť šírenie vírusu," uviedol rezort zdravotníctva. Ľudí, ktorí mali v rámci celoplošného testovania pozitívny výsledok testu, žiada, aby dodržiavali karanténu. (tasr)

13:47

Ružinov hlási odhadom menej ako percento pozitívnych testov, povedal starosta Martin Chren. Mali miesta, kde z 200 ľudí nebol pozitívny nikto, niekde boli dvaja z tisíc otestovaných, píše Dennik N.

13:38

Premiér Matovič prehovoril do duše Slovákom. "Najväčie manévre v dejinách nám budú úplne na nič, ak si my - tí, ktorí dnes a zajtra dostaneme do ruky certifikát “NEGATÍVNY”, povieme, že už sa nás tá korona netýka ... a začneme žiť menej opatrný život. Tak si to za pár dní pokazíme a budeme tam, kde dnes. PS. Vy, ktorí si dnes domov donesiete opačný odkaz, zostaňte doma s rodinou v poctivej karanténe. Dík moc za spoluprácu," napísal na sociálnej sieti.

13:29

Gelnica na sociálnej sieti informovala o prvých číslach. "Počas dopoludnia prišlo na testy 1197 ľudí, pozitívne testovaných bolo 12, čo je zhruba jedno percento."

13:24

Primátor Trnavy zverejnil na Facebooku priebežné výsledky testovania.

TRNAVA PO 5 HODINÁCH TESTOVANIA: OTESTOVANÝCH: 9900 (21,6% občanov medzi 10r a 65r) MIERA POZITIVITY: menej ako 0,5% ❤️

Uverejnil používateľ Peter Bročka Sobota 31. októbra 2020
13:22

Žena sa v obci Dulovce v Komárňanskom okrese dožadovala od odbernej skupiny oprávnenia na právne úkony. Mala totiž podozrenie zo spáchania trestných činov poškodenia zdravia a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi. Informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. "Ľudia čakajúci na testovanie ju pustili pred seba, pretože sa predstavila, že je z hygieny," uviedol Slivka s tým, že na miesto incidentu bol privolaný veliaci vojak a policajná hliadka. Žena si mala situáciu natáčať na telefón, pričom video následne zverejnila.

"Keďže nemala rúško, policajt ju vyzval, aby si ho nasadila. Výzvu poslúchla," doplnil. Potom opustila priestor a s policajnou hliadkou odišla na obvodné oddelenie, kde podala trestné oznámenie.

13:19

Vo svojom závode v Trnave testuje spoločnosť PSA Groupe svojich zamestnancov počas celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 priamo v priestoroch podniku. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Peter Švec. "Zatiaľ je priebeh testovania povzbudivý. Na začiatku tu stálo približne 100 ľudí, ale tých sme rýchlo vybavili. Treba povedať, že sme otvorili o niečo skôr, ako bolo plánované. Zatiaľ nemáme problém, k dispozícii máme osem sestier. V zásade sa striedajú štyri sestry dopoludnia a štyri popoludní," uviedol Švec. (tasr)

13:16

V areáli spoločnosti U. S. Steel Košice (USSK) otestovali dopoludnia takmer 500 ľudí. Agentúru SITA o tom informoval hovorca USSK Ján Bača. „Dva odberové tímy pracujú od rána. Doteraz bolo vydaných takmer 500 certifikátov o testovaní a čas čakania v rade je približne 40 minút,“ uviedol Bača.

Testovanie v U. S. Steel v Košiciach
13:09

Polícia zverejnila na sociálnej sieti aktuálne zábery testovania v hlavnom meste.

13:07

V obci Polianka v okrese Myjava sa uskutočňuje testovanie bez problémov. V dopoludňajších hodinách trvalo testovanie, ktoré sa koná v priestoroch šatní na futbalovom ihrisku, od príchodu po získanie certifikátu približne 70 minút.

"Situácia u nás je výborná, ľudia sa idú poslušne otestovať. Tím, ktorý tu máme, to zvláda veľmi dobre. Problémom je jedine dlhšie čakanie. Ľudia čakajúci v daždivom počasí na výsledky testovania sa, našťastie, majú kde schovať a zatiaľ to zvládame," uviedol pre TASR starosta obce Pavol Kňazský.

13:02

Počet odberných miest v drive-in na košickom letisku zvýšili. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Fabian s tým, že čakacia doba pre záujemcov o celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 je výrazne kratšia.

"Vďaka doplneniu zdravotníckych tímov z vlastných zdrojov v najväčšom drive-in testovacom stredisku na letisku v Košiciach sa nám podarilo skrátiť dobu čakania približne na 45 minút," uviedol s tým, že v súčasnosti na tomto mieste testuje 14 tímov, pričom 13 z nich zabezpečilo v plnej réžii mesto. "Vláda nám zabezpečila jeden odberný tím," dodal Fabian.

13:02

V obci Kvakovce v okrese Vranov nad Topľou už pretestovali 50 percent ľudí. Ako uviedol pre TASR starosta obce Radovan Kapraľ, v rade sa nečaká, keďže ľuďom pripravili časenky.

"U nás sa bude testovať len jeden deň a zajtra idú naši zdravotníci pomáhať do iných miest. Od 14. hodiny majú začať prichádzať chatári z rekreačnej oblasti Domaša - Dobrá, odkiaľ sa nahlásilo veľmi veľa ľudí," ozrejmil starosta s tým, že doteraz počas testovania objavili štyri pozitívne prípady na ochorenie COVID-19.

12:59

Testovanie sa komplikuje! Obec Domaniža hlási prvé problémy. Podľa starostu obce Františka Matušíka došli na odbernom mieste certifikáty. Dopoludnia stihli otestovať 500 ľudí z 1480, ktorí by sa mali testovania zúčastniť. Aby mohli pokračovať aj po obedňajšej prestávke, 100 testov zapožičala obec, v ktorej má testovanie prebehnúť až zajtra. "Neviem si predstaviť, ak sa nám nepodarí zohnať ďalšie testy," povedal starosta obce, ktorý je sám jedným z dobrovoľníkov. 

12:54

Testovanie na nový koronavírus bolo v sobotu dopoludnia v okrese Partizánske bez problémov a plynulé. Vo viacerých obciach zaznamenali vyšší počet ľudí z okolia. "Situácia v okrese Partizánske je pomerne priaznivá. V meste Partizánske sa nepodarilo otvoriť len jedno odberné miesto z 23. Žiaľ, nie každý odberný tím je v plnom zložení, lebo niekde zdravotníci chýbali, ale tím pracuje," načrtol pre TASR prednosta Okresného úradu v Partizánskom Peter Paulík.

12:51

Mlynky (okres Spišská Nová Ves) 

"Som chalupárom, ale istota je guľomet. Som zodpovedný a nechal som sa otestovať. Výsledok je negatívny, takže sa teším," povedal nám dôchodca Vladimír Mráz (72) zo Svitu.

Mlynky (okres Sp. N. Ves: sobota, 8.30 h: Vladimír Mráz (72)
12:49

Rôzne zariadenia na Slovensku ponúkajú možnosť ubytovania počas povinnej 10-dňovej karantény, pričom zoznam všetkých nájdete na stránke ministerstva dopravy. Nebude to však zadarmo. Koľko vás na osobu vyjde takýto pobyt, čo všetko je v ňom zahrnuté a ako budú dodržané hygienické normy?

12:45

Napriek krátkemu času na prípravu celoplošného testovania je v Trenčíne situácia prekvapivo dobrá. Po prehliadke asi troch štvrtín z 50 odberných miest to povedal trenčiansky viceprimátor Patrik Žák. "Zatiaľ sme prešli asi 35 odberných miest. Predpoklad priepustnosti systému bol okolo 35 osôb za hodinu. Vyzerá to tak, že v drvivej väčšine odberných miest je to 45 osôb za hodinu, niekde sa približujú k 60 osobám. Je to veľmi dobrý výkon veliteľov, vojakov a odberných tímov," skonštatoval viceprimátor. (tasr)

12:44

O vyťaženosti jednotlivých odberných miest na Slovensku v rámci celoplošného testovania ľudí na ochorenie COVID-19 informujú aj weby odbernemiesta.sk a somvrade.sk. Sledovať tieto weby odporúča verejnosti aj viacero samospráv, chcú tak predísť nadmernému preťaženiu odberných miest a zároveň občanov nasmerovať tam, kde budú čakať v rade čo najkratší čas. (tasr)

12:42

V Nových Zámkoch je záujem o testovanie mimoriadne vysoký. Pred odbernými miestami sa tvoria dlhé rady, radnica preto vyzvala obyvateľov mesta, aby ich návštevu odložili na neskorší termín.Podľa informácií z magistrátu sa všade tvoria dlhé rady, v ktorých sa na testovanie čaká dve až tri hodiny. 

Ako uviedol primátor Nových Zámkov Otokar Klein, aj napriek dlhým radom je situácia pri testovaní pokojná. "Pomáha nám ju zvládať aj niekoľko desiatok maďarských zdravotníkov, ktorí prišli na výpomoc. Paradoxne nám to trošku skomplikovalo situáciu pri otvorení odberných miest, pretože jeden z nich bol pozitívne testovaný, ale teraz už všetko beží tak, ako má. Oceňujem ich pomoc a rovnako aj disciplinovanosť, trpezlivosť a ohľaduplnosť obyvateľov Nových Zámkov pri čakaní v radoch," dodal Klein. (tasr)

12:41

V sobotu od skorých ranných hodín vypomáha pri celoplošnom testovaní 193 lekárskych asistentov z Maďarska. TASR o tom informovala riaditeľka tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra SR Barbara Túrosová. "Uvedení lekárski asistenti boli rozvezení asistenciou Policajného zboru na konkrétne odberné miesta, kde vykonávajú odbornú lekársku činnosť," uviedla.

12:40

Nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici ponúka verejnosti na otestovanie odberné miesto, ktoré bolo pôvodne určené pre zamestnancov nemocnice."Vzhľadom na to, že situácia v niektorých častiach mesta je kritická, rozhodla sa nemocnica odbremeniť najvyťaženejšie miesta. Preto môžu občania využiť aj toto odberné miesto. Odbery realizujú do 19.30 h," informuje mesto Považská Bystrica na sociálnej sieti.(tasr)

12:33

Pri väčšine odberných miest v Detve, kde testujú ľudí na ochorenie COVID-19, sa tvoria dlhé rady. "Testovanie je však plynulé a bez vážnejších problémov," potvrdil pre TASR primátor Detvy Ján Šufliarský.

Ako dodal, zo 16 plánovaných odberných miest otvorilo mesto 15, jeden tím pomocníkov nebol totiž ráno kompletný. Zo všetkých dobrovoľníkov, ktorých mesto ráno testovalo, bol podľa primátora pozitívny jeden človek.

12:32

Celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 prebieha v Krompachoch v okrese Spišská Nová Ves bezproblémovo. Pre TASR to uviedla primátorka mesta Iveta Rušinová s tým, že z doposiaľ otestovaných ľudí mali pozitívny test na nový koronavírus približne dve percentá.

12:27

Šialené zábery z Bratislavy. Na niektorých drive-thru testovacích miestach je odhad čakania 25 hodín! Sledujte to video.

12:12

Primátorka mesta Snina Daniela Galandová mala pozitívny výsledok testu pred začiatkom plošného testovania na COVID-19. Potvrdila to na svojom účte na sociálnej sieti. „Som pozitívny človek a teraz to mám i na papieri,“ uviedla v statuse. Testovať sa nechala ráno pred začiatkom práce na odberných miestach, podobne ako ďalší, ktorí ich činnosť zabezpečujú. „Bohužiaľ, ja vzhľadom na výsledky môjho testu nebudem môcť pomôcť priamo na mieste a najbližšie dni budem v karanténe, v mojom prípade teda budem prácovať z domu,“ dodala s tým, že situáciu bude počas celého víkendu monitorovať. Na úrade je v pohotovosti mestský krízový štáb. (sita)

12:11

V okrese Brezno prišiel občan podať trestné oznámenie, lebo si myslí, že osoby na odberných miestach nie sú oprávnené pracovať s osobnými údajmi. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Ako pre agentúru SITA uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, v Banskobystrickom kraji v súvislosti s celoplošným testovaním prebieha všetko bez narušenia verejného poriadku a bez nejakých problémov v cestnej premávke.

12:10

K ranným problémom, kde viaceré odberné miesta boli otvorené neskôr, vysvetlil, že nie všetky plánované odberné tímy boli funkčné. Niekde chýbal zdravotnícky personál a niekde materiál. Dôvod, prečo v Bratislave chýbali hárky vás zaskočí. 

11:59

Minister obrany Naď a minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) sa zároveň prišli do bratislavskej Petržalky poďakovať 22 rakúskym vojenským špecialistom, ktorí pomáhajú pri celoplošnom testovaní. Vďaku okrem rakúskej vlády smerovali aj do Maďarska, odkiaľ prišlo na južné Slovensko pri testovaní pomáhať 200 špecialistov. Korčok zároveň deklaroval, že ich prítomnosť na Slovensku je v rámci humanitárnej operácie a v súlade s právnym poriadkom SR a Ústavou SR. Minister Naď taktiež oznámil, že celoplošné testovanie na Slovensku prišli sledovať aj poradcovia britského premiéra, keďže vo Veľkej Británii plánujú taktiež podobné testovanie. (tasr)

11:35

Bratislavská Karlova Ves od 14.00 h uzatvára drive-thru testovacie miesta v Slávičom údolí, pri Iuvente a pod mostom Lafranconi. Dôvodom je zablokovanie komunikácií a zahltenie okolia autami, ktorými sa otestovať prišli obyvatelia nielen z mestskej časti, ale celého západoslovenského kraja, najmä zo Záhoria, objasnil hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes s tým, že uvedené miesta budú slúžiť na odbery pre peších.

11:32

Obyvatelia sa v sobotu môžu dať otestovať antigénovými testami na 33 odberných miestach v Prievidzi, jedno z kultúrnom dome v Hradci mesto neotvorí, keďže tam nemá dostatok personálu. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

Pred viacerými odbernými miestami v rôznych častiach mesta sa i pred 11.00 h tvorili dlhé rady, problémy zaznamenala samospráva i s dopravou. Na Nábrežnej ulici v blízkosti obchodného centra a športovej hale sa tvorili kolóny. Dopravu tam prišli riadiť policajti. Kolóna áut bola dopoludnia i v blízkosti obchodného domu na Dlhej ulici, kde je drive-thru odberové miesto. (tasr)

11:25

Obec Nitrianske Pravno (okres Prievidza) zriadila dve odberné miesta, testovanie obyvateľov na nový koronavírus bolo v sobotu dopoludnia plynulé. V jednom z odberných tímov pomáha i starosta Andrej Richter.

Obec sa stretla i s komplikáciami. "Zaznamenali sme skreslené informácie o dostatku zdravotníkov. Niektoré mená sa omylom dostali medzi zdravotníkov, pričom išlo o administratívnych pracovníkov a opačne. To sa podarilo ešte v piatok (30. 10.) popoludní vyriešiť, v piatok boli zdravotníci i administratívny personál otestovaní. Zo strany ľudí nemáme žiadne problémy," priblížil Richter pre TASR.

11:22

Pred každým zo 71 odberných miest v Žiline sa pred spustením celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 zhromaždilo približne 200 ľudí. Nápor postupne opadáva, ľudia zdieľajú informácie o aktuálnej situácii prostredníctvom sociálnych sietí. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

11:19

Záujem o testovanie na takzvaných drive-in odberných miestach v Nitre je veľmi veľký. Radnica preto vyzvala ľudí, aby sa dali testovať na iných odberných miestach. Plný stav už ohlásil drive-in na výstavisku Agrokomplex. "Už ho nevyužívajte. Zaparkujte a choďte pešo do najbližšieho odberného miesta určeného na klasický odber," informoval magistrát na sociálnej sieti.

Celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.
11:13

Mesto Vysoké Tatry otvorilo v sobotu ráno tri odberné miesta, v Starom Smokovci, v Tatranskej Lomnici a v Tatranskej Polianke, ktoré sú stopercentne vybavené. Uviedol to pre TASR náčelník mestskej polície vo Vysokých Tatrách Miroslav Kolodzej.

11:11

Ako informoval starosta obce Košeca Radomír Brtáň, testovanie vybavujú pomocou 2 odberných tímov v areáli futbalového areálu. Čakacia doba je podľa jeho slov približne hodina. O dezinfekciu sa starajú chlapi z DHZ Košeca a v spolupráci s armádou, políciou, zdravotníkmi a dobrovoľníkmi sa snažia o bezproblémový priebeh.

Testovanie vybavujú pomocou 2 odberných tímov v areáli futbalového areálu.
11:08

Miesta na testovanie v Trnave sú v preťažené. Informuje o tom mesto na sociálnej sieti. "Ak je to možné, nesnažte sa ísť na testovanie hneď, odberné miesta sú preťažené. Všetky adresy odberných miest majú aspoň jedno testovacie miesto spustené," uviedol primátor mesta Trnava Peter Bročka na sociálnej sieti.

Ľudia čakajú na testovanie v dlhých radoch.
11:01

V Bardejove otvorili všetkých 21 odberných miest v 14 lokalitách. Pre TASR to potvrdil hovorca mesta Štefan Hij s tým, že situácia je pokojná a všetky odberné miesta sú personálne obsadené. Zatiaľ podľa slov hovorcu na testovaní nezaznamenali žiadne excesy hygienického alebo epidemiologického charakteru. "Tvoria sa rady, ktoré sú rôzne od 30 až do tristo ľudí. My sme poučení z pilotného testovania, takže tie problémy, ktoré boli pred týždňom, sa nám podarilo odstrániť a beží to dobre," ozrejmil Hij.

11:00

Testovanie na ochorenie COVID-19 je v Dudinciach v Krupinskom okrese plynulé a bez vážnejších problémov. Pre TASR to v sobotu potvrdil primátor mesta Dušan Strieborný. "Ráno pred otvorením odberných miest nás trošku zdržalo testovanie všetkých 30 dobrovoľníkov, keďže testy a ostatný materiál prišli len v noci," spomenul.

10:59

V meste Hlohovec mali všetky odberné miesta otvorené o 9.00 h. Informoval o tom primátor mesta Miroslav Kollár na sociálnej sieti. "Máme otvorených 17 odberných miest, osemnáste nám armáda zlúčila. V Šulekove urobila v sobotu z dvoch len jedno odberné miesto," doplnil primátor. (tasr)

10:57

Aktuálny stav pred jednotlivými odbernými miestami v meste Senica si ľudia môžu pozrieť prostredníctvom webstránky kolkojetamludi.sk. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

10:56

Na Slovensku bolo v rámci celoplošného testovania ľudí na ochorenie COVID-19 v sobotu k 10.00 h otvorených viac ako 98 percent odberných miest. Oznámil to minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) s tým, že z celkového počtu 4961 plánovaných odberných miest pre sobotu bolo otvorených 4900. Minister to označil za malý zázrak a úžasný výsledok. (tasr)

10:54

V obci Domaniža neďaleko Považskej Bystrice o stave pred odberným miestom informuje webkamera. Testovanie prebieha od rána priebežne, ako informovala obec na svojej stránke o 10.30hod. s 10 min. čakaním, prísť sa otestovať sa dá aj bez poradovníka.

V obci Domaniža neďaleko Považskej Bystrice o stave pred odberným miestom informuje webkamera
10:47

V Trenčianskych Tepliciach otvorili všetky 4 odberné miesta. Ľudia sú disciplinovaní a ohľaduplní, prednosť starším ľuďom je tu samozrejmá. Situáciu pred odbernými miestami sleduje zamestnanec mestského úradu Juraj Škvarka s  dronom a informácie priebežne aktualizujú. Čakacie doby neprekročili hodinu.

V Trenčianskych Tepliciach otvorili všetky 4 odberné miesta.
10:46

Trasy viacerých liniek bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD) sú momentálne odklonené. Tu si môžete prečítať, ktoré linky ovplyvnilo drive-in testovanie.

10:44

Zdravotníkov, ktorí budú vykonávať odbery na testovacích miestach, akútne potrebujú vo viacerých obciach okresu Revúca. Informuje o tom podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí), ktorý pomáha pri testovaní v obci Muránska Dlhá Lúka. "Ak viete o voľných zdravotníkoch, potrebujeme ich v okrese Revúca, stále máme neotvorené miesta v spádových obciach. Snažím sa aj ja hľadať touto cestou," uviedol v statuse, v ktorom sa zároveň poďakoval ľuďom trpezlivo a pokojne čakajúcim v rade. (tasr)

10:39

V Záhorskej Bystrici sa od rána tvorí rad pri štyroch odberných miestach na Námestí Rodiny, podľa informácií starostu Jozefa Krúpu je čakanie medzi 60 až 90 minút. Od sobotňajšieho popoludnia i počas nedele (1. 11.) bude fungovať aj piate odberné miesto pri TV Markíza. (tasr)

10:38

Aj väčšina z 15 miest v Devínskej Novej Vsi prostredníctvom aktualizovaného monitoringu na webe samosprávy hlási viac ako hodinové čakanie. "V Lamači je situácia stabilizovaná, odbery fungujú priebežne na všetkých testovacích miestach, najväčší nápor je v lokalite Bory," uviedol starosta Lamača Lukáš Baňacký. (tasr)

10:38

Podobne ako v Ružinove či Petržalke zažívajú neprehľadnú situáciu a dlhé kolóny áut v okolí odberných miest, kde sa možno dať otestovať z auta, aj v bratislavskej Karlovej Vsi. Samospráva momentálne vyzýva nevyužívať ani jedno zo štyroch takzvaných drive-thru miest na území Karlovej Vsi.

"Keďže už od 5.00 h sa vodiči snažili dostať na 'drivy', kde ešte v tom čase nebol personál na riadenie dopravy, vytvorili sa uzly a situácia je extrémne neprehľadná," uvádza mestská časť na sociálnej sieti. (tasr)

10:36

Podľa nitrianskeho primátora Mareka Hattasa je momentálne situácia v meste stabilizovaná. "V tých posledných dňoch to bol naozaj veľký výkon, pokiaľ ide o armádu, našich zamestnancov a všetkých, ktorí na tom spolupracovali. Lekári aj zdravotný personál sa prihlásili, takže sme mohli otvoriť všetky odberné miesta. Treba sa však poďakovať aj obyvateľom. Tá spätná väzba, ktorú mám, je, že sú veľmi tolerantní a ohľaduplní. Púšťajú seniorov, tehotné ženy, mamičky s deťmi a takto naozaj má byť," skonštatoval Hattas.

10:34

Napriek problémom s nedostatkom zdravotníckeho personálu sa však vláda rozhodla celoplošné testovanie spustiť. Súčasná situácia, ktorá nie je pre nikoho jednoduchá, však polarizuje celú spoločnosť, čo spôsobilo protichodné názory na celé testovanie. Ako sa k tejto veci postavili známe tváre z kultúrneho a zo spoločenského života?

Robo Papp
10:33

V Rožňave je na celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 k dispozícii všetkých avizovaných 14 odberných miest. Pre TASR to v sobotu dopoludnia potvrdil primátor Michal Domik s tým, že zdravotníkom sa snažia zabezpečiť stravu. "Tak ako všade, aj u nás chceli byť niektorí záujemcovia o testovanie medzi prvými, čo je prirodzené. Videl som stáť ľudí v rade aj o šiestej ráno. Ale hýbe sa to," povedal s tým, že testovaniu začína priať aj počasie.

10:31

"Obyvatelia Petržalky si zrejme nechceli nechať testovanie na poslednú chvíľu. Koordinátori jednotlivých odberných miest informujú, že sa všade tvoria dlhé rady. Problém spôsobil aj silný vietor v noci, ktorého následkom niektoré stany na odberných miestach vyvrátilo či zlomilo. Niektoré miesta v exteriéri sme preto zatiaľ neotvorili," uviedla pre TASR hovorkyňa Petržalky Mária Halašková s tým, že dlhé kolóny sa tvoria pred drive through miestom v obchodnom centre Danubia.

10:25

Mesto Banská Štiavnica ráno otvorilo všetky odberné miesta pre testovanie na ochorenie COVID-19. "Podarilo sa otvoriť všetky miesta, ktoré sú v plánovanom rozsahu obsadené zdravotníkmi a administratívnymi pracovníkmi. Na viacerých miestach sa podobne ako v iných mestách na Slovensku tvoria rady," informuje samospráva na svojom profile na sociálnej sieti.

10:22

Odberné miesto na sídlisku Dúžavská cesta v Rimavskej Sobote, kde žije rómska komunita, bolo otvorené včas. Pre TASR to priamo na mieste potvrdil Roland Daňuš z Ozbrojených síl SR. "Mám tu len jedného vojenského kvalifikovaného zdravotníka, ktorý môže robiť stery, vyhodnocovať testy a zapisovať výsledky, čo aj vykonáva. Je to náročné, o to pomalšie to ide a neviem, koľko ľudí stihneme otestovať za jeden deň," konštatoval Daňuš.

10:20

"V Nitre je mimoriadny tlak na drive-iny. Žiadame preto všetkých, aby dočasne do drive-in nejazdili, odparkovali autá a išli na najbližšie pešie testovacie miesto. Napríklad v okolí Agrokomplexu sú 4 iné odberné miesta pre peších, mapku budeme zverejňovať na FB mesta Nitra. Drive-iny by mali v tejto chvíli využívať hlavne imobilní, prípadne ZŤP," informoval hovorca mesta  Tomáš Holúbek. V nedeľu polícia na drive-in odberné miesta nevpustí vozidlá, v ktorých bude počet ľudí nižší ako 3.

10:17

V Bratislave na Baltskej skolabovala doprava. Čitateľka Denisa nám napísala, že situácia na mieste je veľmi napätá. 

Bratislava, Baltká ulica
09:57

" K 9:00 je kompletných 97,2% odberových tímov ... STE ÚŽASNÍ. Znamená to, že každý, kto sa chce testovania zúčastniť, sa určite na rad dostane. To znamená, že nechoďte na odberové miesta, kde sú veľké rady ... podvečer bude prázdno a zajtra ešte viac," napísal premiér Matovič na sociálnej sieti. 

09:55

Záujem o testovanie na Slovensku je enormný. Pozrite sa, ako to vyzerá pred odbernými miestami. 

ľudia čakajú na testovanie na Starých Gruntoch v Bratislave.
09:43

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) oznámil aktuálne čísla k 9:00. "K tejto hodine máme funkčných 97,2% odberových tímov, ďalšie sa postupne kompletizujú. Sme na dobrej ceste! Opäť prosím ľudí, aby sledovali vývoj situácie a nechodili tam, kde sú odberové miesta preplnené. Máme čas dnes a zajtra, zvládneme to," napísal.

09:40

Samospráva Pezinka odporúča sledovať interaktívnu mapu s informáciami o nápore na jednotlivé miesta. Na väčšine je momentálne viac ako sto, na niektorých vyše 300 čakajúcich s čakaním 1,5 až dve hodiny. Najhoršia situácia je v rámci vytvoreného miesta pre odber z auta, kde podľa informácií z webu čaká 600 áut, na tomto mieste odhadujú čakanie na tri hodiny. (tasr)

09:40

Primátor Senca Dušan Badínsky pre TASR uviedol, že v súčasnosti na odberných miestach čaká 300 až 500 ľudí. Potvrdzuje sa, že dvojdňové testovanie a počet vytvorených odberných miest jednoznačne nestačí na otestovanie všetkých, ktorí sa chcú testovať," zdôraznil. Poukázal tiež na to, že takisto bol na viacerých miestach veľký problém so zdravotníkmi. "Na niektorých miestach boli síce zdravotníci, no nie takí, ktorí majú oprávnenie vykonávať stery a podobné prípady," povedal.

09:39

Primátor mesta Stará Ľubovňa Ľuboš Tomko na sociálnej sieti uviedol, že v meste otvorili všetkých 13 odberných miest, pričom na každom mieste je dostatok zdravotníkov. "Záujem o testovanie je veľký. Prosíme, aby ste rešpektovali odporúčaný čas testovania podľa harmonogramu," zdôraznil primátor. (tasr)

09:39

V Prešove sa v sobotu ráno podarilo otvoriť všetkých 66 odberných miest. Potvrdil to hovorca mesta Vladimír Tomek. Ako priblížil, vietor poškodil stan na odbernom mieste na Haburskej 9, napriek tomu bolo spustené testovanie v riadnom čase. (tasr)

09:37

Pomáhať pri testovaní sa chystajú, respektíve už pomáhajú aj iní ministri. Napríklad šéf zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) od 7.00 h pomáha ako zdravotník v na Dopravnej ulici 22 v bratislavskej Rači. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) sa chystá do miest a obcí na hornej Nitre. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) a minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) sa chystajú stretnúť s rakúskymi vojenskými zdravotníkmi, ktorí v rámci medzivládnej dohody prišli pomôcť pri testovaní a majú pôsobiť na odberných miestach v Petržalke. (tasr)

Minister Krajčí sa podieľal aj na celoplošnom testovaní.
09:37

Medzi administratívnymi pomocníkmi bol už od začiatku štátny tajomník Ministerstva kultúry (MK) SR Radoslav Kutaš, ktorý pomáhal s evidenciou testovaných. Popoludní sa na odberné miesto chystá pomáhať aj ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽANO). Tá na sociálnej sieti vyzvala na testovanie, vníma ho ako jeden z dôležitých spôsobov, ako zvrátiť nepriaznivú epidemiologickú situáciu v krajine a tým aj urýchliť opätovné naštartovanie kultúry a kreatívneho priemyslu. (tasr)

09:36

Rad testujúcich sa už pred 7.00 h tvoril aj pred budovou RTVS, kde sa zriadilo odberné miesto určené pre pracovníkov médií, kultúry a kreatívneho priemyslu. Prvých testovaných v dôsledku chýbajúcich formulárov začali prijímať s menším zdržaním. (tasr)

Testovanie pracovníkov kultúry a médií v budove RTVS.
09:33

V bratislavskom Starom Meste niekto počas noci podpálil mobilnú toaletu, ktorá bola pripravená pri odbernom mieste, umiestnenom v blízkosti Propellera. O situácii na odberných miestach informuje samospráva prostredníctvom mobilnej aplikácie i troch informačných telefonických linkách. Na odberovom mieste na Rybničnej vo Vajnoroch, kde ráno chýbal zdravotnícky personál, by už malo byť spustené testovanie. (tasr)

09:33

Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren odhaduje, že viac ako polovica miest v Bratislave ráno otvorila odberové miesta s meškaním 30 až 60 minút pre organizačné problémy. Hovorí o chýbajúcich zdravotníkoch i hárkoch. "V Ružinove je najväčší problém, že armáda nedodala hárky na zapisovanie. Snažíme sa ich dotlačiť a rozviesť," napísal na sociálnej sieti Chren. (tasr)

09:32

Bratislavská mestská časť Petržalka, obec s najväčším počtom odberných miest (96) na Slovensku, hlási momentálne veľmi veľký nápor ľudí. Zároveň žiada zdravotníkov a dobrovoľníkov, ktorí sú schopní ihneď prísť pomôcť, aby sa ozvali miestnemu úradu. V Petržalke na viacerých miestach začali testovať ráno pre nedostatok personálu neskoršie. (tasr)

09:32

V Bratislave sa už celoplošne testuje na väčšine odberových miest. Napriek tomu však viaceré odberové miesta zatiaľ otvorené nie sú, a to pre nedostupnosť evidenčných hárkov, certifikátov či pre jazykovú bariéru v prípadoch, kde majú testovať zdravotníci z Rakúska. Túto situáciu hlásia v Ružinove, Starom Meste, Rači, Petržalke na dostihovej dráhe či v Podunajských Biskupiciach. Informuje o tom bratislavský magistrát. (tasr)

09:28

Plošné testovanie na ochorenie COVID-19 sa vo Zvolene rozbehlo, na niektorých odberných miestach však ráno chýbali testy. Pre TASR to potvrdil hovorca mesta Zvolen Martin Svatuška. Na odberných miestach, kde armáda ešte čaká na testy, odporúča mesto využiť ktorékoľvek iné odberné miesto.

09:24

Záujem o testovanie v košickej mestskej časti (MČ) Staré Mesto je veľký. Pre TASR to za túto MČ uviedla Renáta Némethová s tým, že k 14 avizovaným odberným miestam pribudli ďalšie dve v bývalých kasárňach na Bačíkovej ulici.„Všade sú dosť veľké rady. Napríklad pred štátnym divadlom, historickou radnicou či sobášnou sieňou pri staromestskej radnici,“ povedala s tým, že v súčasnosti záujemcom o celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 odporúča odberné miesta v areáli Mestskej krytej plavárne alebo v priestoroch Štátnej filharmónie Košice - Dome umenia.

09:20

Záujem o drive-in testovanie je veľký aj v Nitre.

‼ INFORMÁCIA PRE DRIVE-IN ‼ ⛔ Nestojte na Tr. Andreja Hlinku a Schurmannovej ulici. ❌ Drive-in Agrokomplex hlási plné...

Uverejnil používateľ Mesto Nitra Sobota 31. októbra 2020
09:17

Nový Čas prináša kompletný zoznam odberných miest na COVID-19 v metropole východu. Kde sa môžete otestovať v Košiciach.

09:08

Mesto Košice nemá informácie o tom, že by niektoré odberné miesta na svojom území neotvorili. Pre TASR to uviedol hovorca mesta Vladimír Fabian. Podľa neho je čakacia doba na drive-in na letisku približne osem hodín, organizačný tím vracia autá späť.

Čo sa týka letiska, kde je desať drive-in odberných miest, záujemcom o testovanie odporúča, aby si aktuálne vybrali iné odberné miesto. „Vojaci otáčajú autá, aby sa už nezaraďovali. Kolóna bola už od siedmej rána od Pereša na letisko,“ dodal.

09:00

Polícia na odberných miestach usmerňuje ľudí, dohliada na verejný poriadok, aj bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke. "Situácia je zatiaľ pokojná, bez narušenia verejného poriadku. V Bratislave sa na niektorých miestach komplikuje doprava (Budatínska, Panónska, Karloveská, Botanická, Miletičova, okolie Zlatých Pieskov). Na miestach kde si to situácia vyžaduje vodičov usmerňujeme," informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Dodal, že v Žilinskom kraji boli pred nástupom do služby z testovaných policajtov štyria s pozitívnym výsledkom. Museli ich nahradiť.

08:53

Sídlo strany Sloboda a Solidarita (SaS) bude cez víkend slúžiť ako odberové miesto počas celoplošného testovania na covid-19. Odberové miesto strana vytvorila po komunikácii so samosprávou. „Chceme pomôcť tomuto náročnému projektu, samospráve a najmä a obyvateľom Ružinova, ktorým takto umožníme prísť sa testovať čo najbližšie k ich domovom. Zároveň veríme, že takto pomôžeme skrátiť čakacie doby a odbremeniť personál a dobrovoľníkov na ďalších odberových miestach,“ uviedol generálny manažér SaS a poslanec NR SR Roman Foltin.

Celoplošné testovanie v Liberálnom dome, kde pomáhajú ako dobrovoľníci viacerí predstavitelia SaS.
08:50

Všetky odberové miesta na testovanie na ochorenie COVID-19 v Trnave sú od rána preťažené. Pred niektorými, napríklad pred Obchodnou akadémiou na Kukučínovej ulici, čakajú v rade na testovanie stovky ľudí. Obsadenosť odberových miest si môžu ľudia pozriť na stránke

08:41

V krajskom meste Žilina nezaznamenali na úvod dvojdňového celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 žiadne výraznejšie komplikácie a otvoriť sa podarilo všetkých 71 odberných miest. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík. (sita)

08:40

Banskobystrický krízový štáb mesta je od rána v teréne a postupne kontroluje jednotlivé odberné miesta. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková, niekde to klape ako hodinky a testuje sa, ale na niektorých školách nastalo zdržanie, lebo vojakom nedošiel potrebný materiál a niekde sa otvorenie posunulo až na 8:00, ako napríklad na Hurbanovej ulici, kde neprišiel zdravotník.

Neskôr začala testovať aj mobilná jednotka v mestskej časti Iliaš, ako aj pracovníci na Gymnáziu Mikuláša Kováča na Mládežníckej ulici. Mesto prosí obyvateľov o trpezlivosť, keďže všade sa vytvárajú dlhé rady. „Meškanie zdravotníkov na odbernom mieste na Spojovej, ktorých zabezpečovala armáda, spôsobilo sklz,“ informuje aktuálne mesto na sociálnej sieti, kde priebežne oboznamujú obyvateľov so situáciou.(sita)

08:28

"K 8:00 máme funkčných 91% odberových tímov, ďalšie sa postupne kompletizujú," informoval rezort zdravotníctva na scoiálen sieti. Zároveň prosí ľudí, aby sledovali vývoj situácie a nechodili tam, kde sú odberové miesta preplnené.

08:26

Testovanie sprevádzajú od rána viaceré problémy. Prečítajte si, ktorých mestách neotvorili všetky odberné miesta.

Testovanie v trenčianskej tržnici.
08:08

Bratislavské mestské časti hlásia od skorých ranných hodín veľký záujem o testovanie. Predpokladané čakacie doby sú od jednej do troch a viac hodín. Kolóny sa tvoria najmä pri drive-in odberných miestach. Hlavné mesto SR o tom informovalo na sociálnej sieti.

"Drive in miesta v Karlovej Vsi aktuálne odkláňajú obyvateľov na iné odberové miesta," upozorňuje magistrát. Občanov prosí, aby pri čakaní na odberných miestach dodržiavali odstupy a sledovali pokyny personálu. "Iba tak stihneme otestovať čo najviac obyvateľov a obyvateliek nášho mesta," dodal. (tasr)

07:57

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) verí, že sa počas dňa podarí otvoriť všetky odberné miesta. Občanov zároveň prosí o ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov samospráv, aby sa nevytvárali pred miestami odberu dlhé rady. Uviedol to na sociálnej sieti.Od siedmej hodiny neboli otvorené všetky odberné miesta. "Budeme to veľmi rýchlo riešiť," dodal. Celoplošné testovanie podľa jeho slov môže pomôcť celej krajine. "Som vďačný a hrdý na všetkých ľudí, ktorí dokázali toto testovanie v takom krátkom čase zorganizovať," skonštatoval Naď. (tasr)

07:54

Minister zdravotníctva Marek Krajčí ako lekár, dnes aj s manželkou lekárkou, testuje na jednom z odberných miest v Bratislave. Posiela odkaz celému Slovensku.

07:42

V bratislavskej Záhorskej Bystrici zriadia ďalšie odberné miesto. Bude sa nachádzať v areáli televízie, ktorá má v mestskej časti sídlo. Testovať sa začne od 14. hodiny. Informuje o tom samospráva na sociálnej sieti. Spolu je tak v Záhorskej Bystrici päť odberných miest. (tasr)

07:34

Primátor Peter Bročka vyzýva občanov, aby nešli na testovanie hneď ráno."Prosím vás, ak je to možné nesnažte sa ísť na testovanie hneď ráno. Všetky odberné miesta sú v tejto chvíli preťažené. V niektorých prípadoch preskupujeme lekárov na miesta, kde z dôvodu neprítomnosti nemohli otvoriť v pôvodnom čase," napísal na sociálnej sieti.

07:25

V súvislosti s viacerými mobilnými odbernými miestami sa v Bratislave začali tvoriť kolóny. Zelená vlna RTVS informuje o kolóne na Botanickej smerom z Karlovej Vsi k Mostu Lafranconi. Viac si môžete prečítať tu (tasr)

Na snímke ľudia v autách čakajú na testovanie pred otvorením odberného miesta v Podunajských Biskupiciach v Bratislave.
07:20

Ľudia stoja v rade na testovanie pri amfiteátri v Košiciach.

Ľudia stoja v rade na testovanie pri amfiteátri v Košiciach.
07:16

Cieľom celoplošného testovania je nájsť infekčných ľudí nakazených koronavírusom, izolovať ich v domácej karanténe a spomaliť tak šírenie vírusu, znížiť tlak na nemocnice, lekárov a zdravotníkov. Celkovo by malo byť na testovanie vytvorených 4 901 odberných tímov a viac ako päťtisíc odberných miest. (sita)

07:07

Na testovaní sa nemusia zúčastniť deti do desať rokov, autisti, onkologickí pacienti alebo pacienti, ktorým to neumožňuje zdravotný stav. Potrebné bude potvrdenie od lekára. Rovnako sa nemusia dať testovať tí, ktorí už v posledných 90 dňoch boli pozitívne testovaní na nový koronavírus. Výnimka bude platiť aj pre osoby nad 65 rokov, ale len v prípade, ak budú v dobrovoľnej domácej karanténe. (tasr)

07:05

V súvislosti so zamestnaním treba pri pozitívnom výsledku kontaktovať lekára, ktorý vystaví tzv. pandemickú PN. V prípade odmietnutia testu na PN nárok nie je. Zamestnávatelia budú v zmysle uznesenia vlády povinní vyžadovať potvrdenie o negatívnom výsledku testu buď z celoplošného testovania, alebo z PCR testu. (tasr)

07:04

V prípade pozitívneho testu treba ísť z odberného miesta do domácej desaťdňovej karantény. Možnosť absolvovať karanténu ponúkajú aj súkromné zariadenia, zoznam je na webe ministerstva obrany. O pozitívnom výsledku treba informovať svojho lekára, ako aj osoby s úzkym kontaktom. Aj pre ne bude platiť domáca desaťdňová karanténa.

Pri domácej karanténe budú pre osoby v spoločnej domácnosti platiť rovnaké pravidlá ako pre osoby, ktoré prišli do kontaktu s pozitívnym na ochorenie COVID-19. A to povinnosť karantény alebo absolvovanie testu s negatívnym výsledkom.

07:03

Pri vstupe na odberné miesto sa treba riadiť pokynmi členov odberného tímu. Podrobné inštrukcie sú aj na stránke somzodpovedny.sk. Podľa pokynov na nej si treba po vstupe najskôr vydezinfikovať ruky. Dezinfekčné prostriedky budú na mieste. Následne prídu na rad administratívne úkony, pracovníkovi sa treba preukázať občianskym preukazom, dieťa kartičkou poistenca. Vypíše formulár potrebný na registráciu, po ktorej každý dostane pridelené číslo. (tasr)

07:03

S číslom sa príde k zdravotníkovi, ktorý odoberie vzorku z nosohltana tyčinkou. Počas odberu treba pokojne dýchať so zatvorenými ústami. Na výsledok sa počká vo vyhradenom vydezinfikovanom priestore. Podľa prideleného čísla zdravotník odovzdá zatvorenú obálku s certifikátom s výsledkom a poučením, čo robiť pri negatívnom i pozitívnom výsledku. Aj s negatívnym treba naďalej dodržiavať hygienické opatrenia: umývanie rúk, dodržiavanie odstupov a nosenie rúška aj v interiéri. (tasr)

07:00

Dobré ráno, začína ONLINE prenos z celoplošného testovania na Slovensku. 

Diskusia / 0
Súvisiace články:
Autor: Čas.sk, TASR, SITA
X

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania... Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov .

Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Slovensko nakúpi dva milióny kusov ruskej vakcíny Sputnik V.
Nákup vakcíny Sputnik V: Kedy uzavrelo Slovensko zmluvu s Rusmi?!
Adela a Sajfa sa opäť spolu posadia za mikrofón.
Známa dvojka zakotvila v rádiu na neurčito: Adela sa zverila, prečo kývla na ponuku
Predseda vlády SR Igor Matovič, minister zdravotníctva SR Marek Krajčí a infektológ Pavol Jarčuška .
Politici reagujú na dovoz ruskej vakcíny na Slovensko: Chvála opozície, drsná kritika koaličného partnera!
Česko naďalej zvádza boj so smrtiacim nepriateľom.
Koronavírus zráža Česko na kolená: Rekord v počte ťažko chorých, pribudlo vyše 12-tisíc prípadov
Budova, v ktorej sídli Rektorát Slovenskej technickej univerzity (STU) na Vazovovej ulici v Bratislave.
Napätie sa stupňuje: Aj STU v Bratislave a UMB v Banskej Bystrici vstúpili do protestu
Študentky uniesli z internátu strednej dievčenskej školy v dedine Jangebe.
Dráma so šťastným koncom: Ozbrojenci prepustili všetkých 279 unesených školáčok
Dúbravka nastúpil na svoj prvý ligový zápas v tejto sezóne.
Foto
Dúbravka sa vrátil do bránky v Premier League: Vydobyje si späť post jednotky?
Spartan priviezol 200-tisíc vakcín z Ruska. Na letisku zásielku vítali minister Krajčí (vľavo), premiér Matovič
Tajné manévre okolo Sputniku rozvírili politickú hladinu: Matovič to opäť schytal, čo si o vakcíne myslia odborníci?
Facebook bez varovania zamedzil svojim používateľom v Austrálii možnosť zdieľať spravodajstvo.
Po USA prišla na rad Európa: Facebook naleje do nového projektu miliardu dolárov
Vo Veľkom Šariši plánujú vybudovať nové miesta pre šport.
Foto
Prestížny titul pre východoslovenské mestečko: O tomto sa nikomu inému na Slovensku ani nesníva!
Testovanie na koronavírus v bratislavskej Záhorskej Bystrici 6. decembra 2020.
Mastná suma! Pozrite sa, koľko Slovensko zacvakalo za celoplošné testovanie
Hokejisti Toronta Maple Leafs William Nylander (druhý zľava), Morgan Rielly (uprostred) a Mitchell Marner (druhý
Tretie víťazstvo Toronta po sebe, opäť si udržalo čisté konto