Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
štvrtok 21. 11.
Elvíra
10°C  Dážď so snehom  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
07.03.2019, 13:30 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Július tesne pred šesťdesiatkou pracoval vo Volkswagene 2 mesiace: Prečo som musel skončiť!

374 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
ivanrocher
13.3.2019 12:37 | |
+4 -4
Reagovať
Za to , že mu zo sľúbených cca 1000 eur v hrubom prišlo na účet len 700 eur nemôže Volkswagen , ale daňové zákony tohto štátu. Nemôžem sa zbaviť dojmu , že ten pán tam išiel len kvôli náborovému príspevku . Dnes už nechodia ľudia s doktorátom z geofyziky do výroby za trest .
Jalovicademetna44
14.3.2019 08:04 | |
+11 -3
Citala som jeho blogy na sms nadaval na komunistov a na vsetko obhajoval kapitalizmus typicky strnagac tak teraz ma krasny kapitalizmus a moze dalej chodit na mitingy za slusne slovensko strngat nevadi ze skonci pod mostom
Nikol15219982
13.3.2019 11:14 | |
+7 -3
Reagovať
Tento článok sa má chápať ako? Ako sťažovanie, kritika alebo ako? Pochopila by som keby ho bez slova a zo dňa na deň vyhodila po dvoch rokoch, vtedy by sa mohol sťažovať. Ešte by som chápala sťažnosti keby vyhodili len jeho. No prepustili ho po dvoch mesiacoch, v skúšobnej dobe, a spravili to vtedy keď prepustili stovky iných.
PeterP65
13.3.2019 10:20 | |
+4 -4
Reagovať
Pán Július má zopár videí,v jednom rozpráva o GAULIDEROVI z Galanty ktorého hodili mafiáni pod vlak v Trnovci nad Váhom ,je to na You Tube
Anonymný nick
12.3.2019 16:49 | |
+43 -0
Reagovať
No ale taketo pekelne normy vymysleli slovenski manazerikovia pre svojich rodakov na beznych robotnickych profesiach tu na SK,aby sa mohli slovacikovia-manazerikovia potom ukazovat pred vedenim firmy z tej-ktorej domovskej krajiny a brat kvartalne premie za zdieranie beznych slovakov,ak nie ich,tak srbov,rumunov,ukrajincov...Co sa tyka vyplat,tak klamstva je na SK vsade obrovske mnozstvo-vid. Jaguar-Land Rover,pre 4 rokmi velky nabor,ze platy budu 1250 eur hrubeho a realita je tak okolo 800 eur hrubeho,nuz a takto je s vela vecami na SK.
elpresidente
12.3.2019 14:24 | |
+35 -1
Reagovať
Neviem čo tu písete za nezmyselné komentáre, o plate v čistom, jedno je isté a to že sme len obyčajná chudobná, orabovaná, republika, kde nie je normálna práca. Nejde tu len o plat ale aj o pracovné podmienky, ktoré sú biedne. Sme chudébná malá republika, kde je lacná pracovná sila ako v Číne a to sa ešte aj vo fabrikách vyhrážaju ľudom že kto poletí skôr.... otrasné, chabé....
Anonymný nick
12.3.2019 16:52 | |
+12 -0
Za 10 rokov to bude tak,ze slovaci budu robit spotrebny tovar pre bohatu strednu triedu v Cine a platy tu budu ake budu.Pred takymi 25 rokmi bolo vsetko vyrabane v Cine a za lacny peniaz,nuz ale karta sa obracia.V Azii je buducnost,my v Europe budeme iba skanzen.
L.a.c.i.
12.3.2019 14:05 | |
+27 -0
Reagovať
Zle napísali zákony keď na Slovensku zaviedli pracovné agentúry!!
Anonymný nick
12.3.2019 16:54 | |
+27 -0
V tych pracovnych agenturach maju podiely politici,sucasni a byvali,preto sa im na SK tak dari.
martn8
12.3.2019 14:05 | |
+13 -4
Reagovať
takže čakal 1000 euro v hrubom a prišlo mu 700 v čistom a jemu sa niečo na tom nezdá?
L.a.c.i.
12.3.2019 13:34 | |
+22 -0
Reagovať
Pan Július nič si z toho nerobte! Nemusíte to vôbec ľutovať! Věřte mi viem co hovorím a to mám inžinierske vzdelanie! Zvarovnu pre Porsche som musel stavať zahraničnými Nemcami na projekte. A slovenské vedenie sa mi prosili Ladislav prosím Ta prelož mi to tým Nemcom! Takže nie len Normovanie ale ani správný ľudia nesedia tam kde majú!! NIE LEN NORMOVANIE!!
pavol7
12.3.2019 13:40 | |
+14 -0
ze nic si z toho nema robit ? chlapce ved on potrebuje pracu a vyplatu ..kde ho za lepsie peniaze zamestnaju ked jedine VW plati najlepsie v BA ??? vies co je to pre starsieho cloveka zostat bez vyplaty na SLOVENSKU ???
L.a.c.i.
12.3.2019 13:45 | |
+9 -1
Samozrejme v tomto smere máš úplnú pravdu!! Ale isto si pán ešte nájde prácu kde nebude na takty musieť pracovat. Nějaký mladý normovac co ani nevie zhodnotiť operáciu a dostane tam starší pán infarkt to je lepšie??
pavol7
12.3.2019 13:53 | |
+18 -0
.. ved ti ludia co zvladaju normu budu mat za par rokov respiracne tazkosti uz teraz sa prisposobuju rychlejsiemu dychaniu a vycerpavaju svoje srdce pokial nevies slovensko vedie v celej EU so srdcovocievnymi chorobami a prepracovanost o dlhovekosti ani nehovoriac ..podla teba je to normalne ??? a ze si dovoli ziskova firma prepustat aj za takychto okolnosti ??? za to ze ma pan 60rokov ?
L.a.c.i.
12.3.2019 14:03 | |
+8 -1
Písal som Ti ze mas pravdu! Ja sa nehadam!Viem o všetkom!
martn8
12.3.2019 14:06 | |
+11 -0
včera tu bol článok závozníka smetiarskeho auta berú za 1200 euro a šoféra za 1600. ešte lepšie ako vw cez agentúru.
pavol7
12.3.2019 14:25 | |
+2 -6
vcera si cital a preco si tam nesiel ? a este kde nam poradis ?
pavol7
12.3.2019 13:33 | |
+18 -1
Reagovať
..pozrite sa na to takto: tieto veci nerobia Nemci ved su stale v zisku za rok zarobia cez 5 !!!! MILIARD EUR !!!! a su stale ziskovy ! podla Polskych medii v roku 2014 zarobil VW 10,8 MILIARDY EUR !!!! ..to co sa deje na Slovensku v Automobilkach je sikana zo strany slovenskych sefov !!!! ..toto je nieco neskutocne ale pravdive ze Slovak bije Slovaka ! ..sme v EU unii ale aj keby sme neboli tak taketo veci sa nesmu vobec diat ! hadam asi len na Slovensku sa deju a nikto sa nad tym nepozastavuje - ziadna prisna kontrola ani sankcie a spravodlivost ci odskodne ? ha to sa pracovnikov netyka ...musite byt Harabinom podnikatelom a inym lumpom ! a co na to odbory ??? NIC ! odbory funguju len na to aby robili demonstracie proste reklamu a to nie je ziadna strata pre VW !!! ani keby pridali mesacne 1000EUR robosovi !!! tak co ktora politicka strana sa ozve ??????? Matovic Sulik alebo Pellegriny ? :D teraz sa staraju o to kto by mal byt prezidentom za kazdu cenu ! poviem vam ludia ze nas nikto nechrani a hrstka ludi napojenych na POLITIKOV si robia vlastny biznis a tocia miliony ..KTO KONECNE NAJDE ODVAHU na kratky proces systemu ktory terorizuje vlastnych obcanov !
martn8
12.3.2019 14:11 | |
+2 -0
VW končí výrobu jedného z modelov a znižuje prevádzku o jednu smenu, takže logicky prepúšťajú časť zamestnancov, lebo budú vyrábať menej, tak neviem, ty by si zo svojeho platil zamestnanca, pre ktorého nemáš robotu?
pavol7
12.3.2019 14:22 | |
+6 -1
..na 2 mesiace bol dobry pre VW nemusel platit zo svojho vacku pre agenturu takmer nic ..agentura zo statneho dostala zaplatene kedze za kazdeho noveho robotnika stat financne prispieva tusim az 3mesiace ..aj taketo spinavosti sa robia ..pre 60 rocneho nemali robotu lebo nezvladol normu chapes a to je silne kafe ! aby si si raz nemusel spomenut na moje slova ;)
ujo_loktibrada
12.3.2019 11:56 | |
+6 -0
Reagovať
tu su blogy tohto uja https://blog.sme.sk/search?q=J%C3%BAlius+Kov%C3%A1cs&period=90 ja som vam vzdy pisal ze ten strajk vo VW pred par rokmi bude mat dopad najprv vymenia vedenie lebo nezvladlo situaciu a potom pritvrdia aj na zamestnancov a na startovacej ciiare je nova recesia a kriza este bude veselo
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Prémiové čítanie Šport Obchod TV Počasie Horoskopy
Jaroslav Naď.
Jaroslav Naď po výsluchu na NAKA: V spise som videl evidentné klamstvá Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Predseda Národnej rady Andrej Danko.
SNS trvá na zavedení digitálnej dane: Slovensko môže len získať
Haščák
Foto
Takmer prekonal staručký rekord: Haščáka podpichujú, že má formu na NHL!
Rodičia ostali ako obarení: Pod prosbou o pomoc pre syna našli bezcitný nápis, toto odkázali autorovi
Rodičia ostali ako obarení: Pod prosbou o pomoc pre syna našli bezcitný nápis, toto odkázali autorovi
(ilustračné foto).
Výrobcovia biopalív jasne vyhlasujú: Nový benzín neškodí motorom
Preschool Education
Foto
Učiteľka zbiera výroky svojich malých žiakov: TOP 10 hlášok, ktoré vám zlepšia deň
Oliver si po rokoch na výslní užíva zaslúžený oddych.
Humorista a scenárista Oliver Andrásy: Telky mu dali košom
Hamuliakovo, 20.11.2019 o 11.45 hod.: Trnka si v stredu odbehol na nákup banánov.
Bývalý generálny prokurátor Trnka má problém: Disciplinárka za rozhovor v televízii
Na štadióne v Tirane striekala voda na fanúšikov.
Premiéra na novom štadióne im nevyšla: Prehrali a ešte aj TOTO divákom pripravili
Prezidentka Zuzana Čaputová
Čaputová vymenovala šesť sudcov všeobecných súdov: Vo funkcii budú bez časového obmedzenia
Slávny pivovar v časoch najväčšej slávy.
Exkluzívny priestor pod kupolou opravili za 10 miliónov eur: Stein bude opäť voňať pivom
Predseda strany Šanca Viliam Novotný (vľavo) a predseda strany Most-Híd Béla Bugár počas tlačovej besedy.
Most-Híd pôjde do volieb so stranou Šanca: Bugár prezradil aj meno lídra kandidátky
Hapal má s mužstvom šancu na reparát v baráži.
Foto
Tréner Hapal o príčinách neúspešnej kvalifikácie: Zlyhanie so silnými nás stálo postup!