15.05.2019 14:55 | Šport | Tenis

Nick Kyrgios školil v Ríme súpera netradičnými údermi

Že proti nemu stojí silný súper a jedna z očakávaných hviezd blízkej budúcnosti? To austrálskeho tenistu Nicka Kyrigosa naozaj netrápi.

Znovu to potvrdil v prvom kole turnaja v Ríme, kde si zmeral sily s Daniilom Medvedevom. A ruský tenista sa miestami nestačil čudovať...
Do zápasu prvého kola proti Medvedevovi ako favorit rozhodne nenastupoval. Kyrgiosovi patrí v rebríčku 36. priečka, jeho ruskému súperovi miesto o 22 pozícií vyššie. Z toho si však dvadsaťštyriročný rodák z Canberry ťažkú ​​hlavu nerobil. Po setoch 6:3, 3:6 a 6:3 mladého Rusa za 92 minút porazil a zaistil si postup do druhého kola.

Fanúšikov však Kyrgios viac ako výhrou zaujal predovšetkým spôsobom, akým k víťazstvu došiel. Že si sem tam Austrálčan strihne podanie spodkom, to nie je v jeho tenisovom registri nijako výnimočná vec. Aby to však na svojho súpera vytasil hneď ako úvodnú loptičku zápasu, to je počin vskutku jedinečný.

Netradičné taktika fungovala

Práve tomuto netradičnému štartu do zápasu musel dvadsaťtriročný rodák z Moskvy čeliť. A aj keď mu prekvapivý úder príliš problémov neurobil, napriek tomu výmenu po nedôraznom returne stratil.
Druhú perličku Austrálčan vytasil na svojho súpera len o pár minút neskôr, navyše dvakrát. V jednom prípade uspel a to keď vyložene lajdácky zahral úder medzi nohami, ktorý dal Medvedevovi vynikajúcu pozíciu k víťaznému úderu. Rus však triviálne chybou daroval súperovi ďalší bod.

A tým Kyrgiosova šou nekončila. V treťom sete sa po mizerne rozohranej výmene k súperovi pre zmenu otočil chrbtom a v hlbokom predklone naznačil, čo si o možnosti daný bod získať, myslí.

Medvedev sa po stratenom prvom sete nechal ošetrovať, v ďalšom priebehu zápasu navyše zdemoloval raketu, na jeho prehre to však nič zmeniť nemohlo. Kyrgios zápas zakončil vo veľkom štýle štyrmi esami v rade.