02.05.2018 06:59 | Šport | Hokej
Video

Ovečkin zariadil výhru Caps v Pittsburghu, famózny obrat Jets

V zámorskej NHL sa hrali dva zápasy play off. Washington vyhral v Pittsburghu 4:3 a ujal sa v sérii vedenia 2:1 na zápasy.

Alexander Ovečkin skóroval 67 sekúnd pred koncom normálneho hracieho času a rozhodol o víťazstve Washingtonu 4:3 v treťom zápase série proti Pittsburghu. Obhajcovi titulu vrátil domácu prehru v sérii vedie 2:1.

Ovečkin strelil druhý najneskorší víťazný gól v normálnom hracom čase zápasu play-off v histórii Capitals. Rekord drží Joel Ward, ktorý v roku 2015 rozhodol duel proti Rangers dve sekundy pred koncom.

Winnipeg opäť potvrdil svoju silu v domácom prostredí. Po prvej tretine tretieho zápasu série proti Nashville prehrával už 0:3, ale v úvode druhej časti hry strelil tri góly za 2 minúty a 51 sekúnd. Dokopy v nej skóroval štyrikrát, ďalšie tri góly pridal v poslednej tretine a zvíťazil 7:4. V zostave Jets opäť chýbal slovenský útočník Marko Daňo.

Výsledky:

2. kolo play off NHL
semifinále Východnej konferencie - 3. zápas:

Pittsburgh - Washington 3:4 (0:0, 3:2, 0:2)

Góly: 25. Guentzel (J. Schultz, Crosby), 27. Hörnqvist (Malkin, P. Kessel), 37. Crosby (Guentzel, Letang) - 21. Carlson (Bäckström, Ovečkin), 32. Stephenson (Oshie, Bäckström), 46. Niskanen (Orlov, T. Wilson), 59. Ovečkin (Bäckström).

/stav série: 1:2/

semifinále Západnej konferencie - 3. zápas:
Winnipeg - Nashville 7:4 (0:3, 4:0, 3:1)

Góly: 23. Paul Stastny (Trouba), 26. Byfuglien (T. Myers, B. Little), 26. Trouba (Wheeler, Paul Stastny), 40. Byfuglien (Laine, Paul Stastny), 56. Wheeler (Scheifele, Byfuglien), 60. Wheeler (Scheifele), 60. B. Tanev (Lowry) - 5. Fisher (Hartman, Ekholm), 11. P. K. Subban (F. Forsberg, Johansen), 18. Watson (Ekholm), 48. F. Forsberg (Johansen, P. K. Subban).