14.10.2016 20:30 | Šport | Hokej

Dvanáste kolo hokejovej Tipsport ligy: Martinčania nadelili Zvolenu sedmičku, Nitra vyhrala po nájazdoch

Ani 12. kolo najvyššej slovenskej hokejovej súťaže nebolo chudobné na góly.

Poprad - Banská Bystrica

Hostia pod Urpín pre výmenu vodiča autobusu kvôli jeho zdravotnej indispozícii meškali, takže nestihli rozkorčuľovanie a bolo to badať v prvej tretine. Domáci akoby sa prispôsobili ospalému tempu a diváci videli nezaujímavý, nudný hokej. Až v samom závere úvodného dejstva sa diali veci. Najprv neuspel zoči – voči brankárovi Popradu Matoušek, na opačnej strane neprekonal Bacashihuu z rýchleho prechodu do útoku Semorád. Napokon však puk skončil v sieti, a to za Šúrekom, pretože z prihrávky Buca od zadného mantinelu ťažil pri pravej žrdi pohotový Hickmott tri sekundy pred prvou prestávkou.

V druhej tretine mohli vyrovnať Podtatranci v oslabení. Strelu Lichanca bystrický brankár vyrazil, no neuspel ani mladý Bondra z dorážky. Do vedenia tak išli domáci po kurióznom góle. Puk sa nečakane odrazil od mantinelu inam než predpokladal Šúrek, takže Tamáši ho nemal problém poslať medzi žrde. Tento hokejista mohol pridať aj tretí gól svojho mužstva , ale sám pred popradským gólmanom pohorel. Hostia mali najbližšie k zníženiu skóre v početnej výhode v 36. minúte, no voľný Ježek si neporadil s Bacashihuom a neskôr pred odkrytou jeho svätyňou netrafil puk pre zmenu Bondra.

V tretej tretine najprv Kafka z dobrej pozície minul bránku Popradu, no mrzieť ho to nemuselo, pretože v 44. minúte nová posila Bystrice Skalický z ľavej strane našiel dobre postaveného a hlavne voľného Bortňáka pred bránkou, ktorý pokoril Šúreka – 3:0. Domáci už potom kontrolovali vývoj stretnutia, hosťom toho veľa nedovolili, zápas sa prakticky iba dohrával.

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 20. Hickmott (Buc, Bortňák), 27. Tamáši (Matoušek), 44. Bortňák (Skalický). Rozhodovali: Štefik, Jura – Bogdaň, M. Korba, vVlúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oOslabenia: 0:0, 2212 divákov

Zostavy:
      Banská Bystrica: Bacashihua – Kubka, I. Ďatelinka, Wishart, Maione, Mihálik, Matuškin, Ťavoda, Luža – Buc, T. Surový, Hickmott – M. Lunter, Češík, Matoušek - Kafka, Bortňák, Skalický – Andrisík, Tamáši, Truchno
      Poprad: Šúrek – Kurali, R. Suchý, Fabian, Dinda, Pokovič, Chaloupka. Cutting – Zagrapan, Mlynarovič, Lapšanský – Semorád, Ježek, Kroták – Lichanec, Troliga, D. Bondra – Štrauch, Paločko, Výhonský

Martin - Zvolen

Úvod stretnutia patril domácim, už v 3. minúte musel zasahovať Baroš po šanci Bíleka, V ďalšom priebehu strelecké preteky pokračovali a šance sa tvorili len ťažko. V 13. minúte si Hraško nakročil, ale mieril len tesne. Vzápätí Puli otvoril skóre, v 13. minúte po strele Puliša. V 18. minúte vyšiel hosťom protiútok Puliš zblízka skóroval. V 23. minúte zaútočil dvojica Ďaloga aj so šťastím zachránil. O tri minúty sa vydarila akcia domácich.

Tretia tretina sa hrala v réžii domácich. V 45. minúte vyšla tretiemu útoku šanca a Surovka pridal štvrtý gól. V 59. minúte skóroval Bílek a Martinčania tak získali tri body.

MHC Martin - HKM Zvolen 7:2 (1:1. 2:0, 4:1)

Góly: 13. Pula ((Marček), 26. Galamboč (Surovka, Salija), 38. Koyš (Bílek, Dvořák), 43. Surovka (Galambočš, Markovič), 49. Bílek (Koyš, Heizer), 52. Surovka (Galamboč), 59. Bílek, Puli (Murček), 26. Galamboš), 59. Bílek (Koyš, Heizer) - 18. Puliš (Klhůfel, Andersons) 49. Zuzin (Majdan, Hraško). Rozhodovali: Dipietrom (Tal.), Movák - Jobbágy, Ország, vylúčení: 3:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 1775 divákov

Zostavy:

Martin: Corbeil – Tabaček, Dvořák, Pacalaj, Salija, Brňák, Pulli, Rantanen, Pacalaj - Bílek, Heizer, Koyš – Surovka, Galamboš, Markovič – Holli, Murček, Korostin – Varga, Dírer, Rzavský

Zvolen: Baroš )52- Tropifmovm Valenta, Andersons, Hraško, Habšuda – Fekiač, Demiters, Ivan Dubeň – Klhufek, Mráz, Puliš – McGregor, Zuzin, Majdan – Ďaloga, Řezač, Misenev – Kelemen, Halama, Kňazev

Trenčín - Žilina

Trenčania posledných šesť súbojov po sebe dokázali Žilinčanov zdolať a na tri body pomýšľali aj tento raz. Bližšie k nim ich mohol posunúť v 4. min Dlouhý. Jeho pokus opečiatkoval žŕdku za Tomekovým chrbátom. Z následnej akcie sa na opačnej strane ujali vedenia hostia. Handlovský si položil na ľad Cháberu a do horných poschodí brány nezadržateľne skóroval. Radosť vlkov z vedenie trvala iba štyri minúty. V presilovej hry vypálil od modrej čiary Michal Novák a Veilleux nechytateľne tečoval puk – 1:1. Dukla neskôr mohla ísť do vedenia, ale Sojčík nedokázal prestreliť brankára. Záverečné minúty patrili hosťom. Tí však nedokázali z viacerých sľubných akcii prekonať Cháberu.

Vlci v úvode druhej tretiny dohrávali presilovú hru, no do šancí sa nedostali. Naopak, spolupráca Tybora s Gašparovičom mohla priniesť radosť na opačnej strane. V 24. min vystihol rozohrávku súpera Sojčík. Tomek však jeho strelu po samostatnom úniku schoval do lapačky. Ideálnu príležitosť strhnúť vedenia na svoju stranu mala Dukla v 25. min, keď po faule na Šveca hrala štvorminútovú presilovú hru. Žiadnu veľkú príležitosť si však nedokázala vytvoriť. V 33. min hostia v presilovej hre zatlačili súpera. Konečný dobre clonil a dokázal aj tečovať a dorážať. Trenčiansky brankár si na dvakrát s pukom poradil. Tri minúty pred druhou sirénou sa Žilina dostala do vedenia po druhý raz. Handlovský našiel krížnou prihrávkou nekrytého Matisa, ktorý už nemal problémy do odkrytej brány poslať hostí do vedenia po druhý raz.

V poslednej tretine diváci čakali na presný zásah až do 53. min. Muž zápasu Handlovský najskôr spoza obrancu vystrelil, puk si následne aj do korčuľoval a popod Cháberu upravil na 1:3. Konečnú podobu výsledku 1:4 dal v predposlednej minúte Matis, keď spečatil výhru vlkov strelou do prázdnej brány.

Dukla Trenčín - MsHK Žilina 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 9. Veilleux (M. Novák, Gašparovič) – 5. Handlovský (Hovorka), 37. Matis (Handlovský, Hovorka), 53. Handlovský (Hovorka, Brejčák), 59. Matis (Hovorka), vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2130 divákov.

Zostavy:
      Trenčín: Chábera – Kozák, Hatala, Holenda, M. Novák, Ryzák, Bohunický, Šefčík – Ölvecký, Dlouhý, Hossa – Gašparovič, Veilleux, Tybor – Sojčík, Kalináč, L. Novák – Briestenský, Švec, D. Novák
      Žilina: Tomek – D. Rehák, P. Mikuš, D.Brejčák, Kříž, Macejko, Drábek, Prokop, Mendrej – Matis, Hovorka, Handlovský – J. Jurík, Húževka, Rogoň – Švihálek, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Ondruš, E. Švec

Liptovský Mikuláš - Košice

Do zápasu vstúpili lepšie košickí hokejisti, ktorí od úvodných minút tlačili do obranného pásma súpera, ale väčšiu šancu si nevypracovali. V 7. minúte sa do vedenia mohli dostať domáci hráči, po tom čo Uram pálil z ľavej strany tesne ponad Kopřivovu bránu. O pár sekúnd neskôr neprekonal Bartánus Križana, ktorý bol pri jeho strele pozorný. V 16. minúte sa Liptáci dostali do vedenia, po tom čo Sukeľova strela aj s dávkou šťastia skončila v bráne.

V úvode druhej tretiny mal na hokejke druhý gól mladý Sukeľ, ktorý z ťažkého uhla mieril iba do košického brankára. V 27. minúte išli domáci do dvojgólového vedenia. Strelu Laca ešte Kopřiva zlikvidoval, ale následná dorážka Lištiaka skončila v bráne. O päť minút neskôr sa Košiciam podarilo zdramatizovať stretnutie, keď sa pred brankárok Križanom nemýlil Bartánus. V závere druhej tretiny sa od mantinelu uvoľnil mladý Laco, ktorý sa s pukom pretlačil až pred košickú bránku, kde dokázal puk poslať popod padajúceho Kopřivu.

Tretia tretina sa herne vyrovnala. Do menšieho tlaku sa dostali Košičania, ale gólovo sa nepresadili. V 43. minúte zlikvidoval Kabáčov pokus z trestného strieľania Kopřiva, následne o pár minút neskôr neuznali rozhodcovia gól Lištiakovi. Posledná päťminútovka sa už iba takticky dohrávala, Liptáci si s prehľadom postrážili dvojgólové vedenie.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 16. Sukeľ (Kriška, Oravec), 27. Lištiak (Laco, Moravčík), 40. Laco (Sukeľ) – 32. Bartánus (Bicek, Boltun). Rozhodovali: Orolin, Valach - Gajan, Gavalier, vylúčení: 3:6, presilovky: 0:0, oslabenia 0:0, 2150 divákov.

Zostavy:
      Liptovský Mikuláš: Križan – Mezovský, Šiška, Oravec, Stehlík, Kadlubiak, Moravčík, Bobček, Brezniak – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Kriška, Sukeľ, Uram, Lištiak, Piatka, Laco – Števuliak, Stümpel, Kabáč
      Košice: Kopřiva – Deyl, Vašíček, Jankovič, Šedivý, Šmach, Matejka, Michalčin – Hričina, Suja, Nagy – Bicek, Boltun, Bartánus – Hruška, Milý, Varga – Bartoš, Klíma, Šoltés

Nové Zámky - Nitra

Pred výbornou atmosférou, ku ktorej už od začiatku stretnutia prispeli oba fankluby, lepšie odštartoval ligový líder a aktuálny majster z Nitry. V šiestej minúte sa už po pár sekundách presilovej hry pri vylúčení domáceho Mäkinena presadil strelou švihom spomedzi kruhov Ručkay. V polovici prvej tretiny vyslal dobrú strelu Nitran Kryštof, no Šimko bol pozorný. V 12. minúte predviedol pekné sólo domáci Fábry, no tiesnený obrancami Nitry nedokázal zakončiť. O minútu neskôr pohrozili Čaládi s Tibenským no gól z toho nebol, podobne ako z Dubecovej pološance. Na druhej strane dobre zasiahol proti Slovákovej strele z prvej spomedzi kruhov domáci gólman Šimko. Na druhej strane pálil z uhla Čaládi, takisto bez efektu.

Aj druhá tretina odštartovala rýchlym hokejom s vysokým nasadením na oboch stranách. Po úvodnom tlaku Novozámčanov sa však hra vyrovnala a v 25. minúte sa o dvojgólové vedenie Nitry postaral strelou švihom Milam. Na druhej strane prenikol pekne do útočného pásma Brabenec, no Hvila nedokázal vytvorenú príležitosť gólovo zakončiť. Podarilo sa mu to však okamžite po následnom vhadzovaní, keď sa v neprehľadnej situácii presadil pred Valentom. Gól však musel potvrdiť hlavný rozhodca po konzultácii s videorozhodcom. Od tohto momentu sa dostali mierne na koňa domáci hráči, no svoj tlak nedokázali zužitkovať. V obrovskej šanci sa ocitol Lelkeš, ktorému pekne naservíroval puk Paulovič, no nezakončil ideálne. Hra sa naďalej prelievala zo strany na stranu, brankári si svoje teritórium pozorne strážili. V 37. minúte prišlo k zlej rozohrávke domácich, čoho výsledkom bola opakovaná šanca hráčov Nitry, no Mezei na Šimka nevyzrel.

Do záverečnej tretiny nastúpili domáci s veľkým odhodlaním vyrovnať, udrieť však mohli na druhej strane hostia. Slovákov dravý nájazd vytesnil Šimko, o pár sekúnd sa v dobrej šanci ocitol Tibenský, puk však za Valentov chrbát neprešiel. V 45. minúte vypukol na novozámockom štadióne gejzír radosti, to keď z tesnej blízkosti pred Valentom vyrovnal kapitán domácich Hudec. Už o niekoľko sekúnd sa však skóre menilo znova. V útočnej tretine sa predviedla prvá zámocká formácia a dobre korčuľujúci Saarinen sa presadil po Bahenského presnej prihrávke do odkrytej časti Valentovej svätyne. Vyrovnať mohol po veľkej príležitosti Slovák, no vo vyloženej príležitosti nedokázal zasunúť puk do odkrytej brány. V záverečných minútach sa oba celky snažili streliť gól, podarilo sa to nakoniec hosťom, keď sa švihom spomedzi kruhov presadil Slovák a poslal duel do predĺženia.

V predĺžení napriek viacerým vyloženým gólovým príležitostiam na oboch stranách gól nepadol a tak sa duel posunul do samostatných nájazdov. V nich sa viacej darilo strelcom Nitry, pričom rozhodujúci presný zásah zaznamenal Marek Slovák.

HC Nové Zámky - HK Nitra 3:4 pp a sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1 )

Góly: 26. Hvila (Sandgren, Hudec), 45. Hudec (Paulovič, Sandgren), 46. Saarinen (Bahenský, Brabenec) - 6. Ručkay (Rais, Kutálek), 25. Milam (Slovák, Laliberté), 58. Slovák (Blackwater, Laliberté), rozhodujúci nájazd: Slovák. Rozhodovali: Kubuš, Lokšík, Orolin, Synek, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0