14.02.2016 15:14 | Šport | Futbal

Arsenal otočil šláger s Leicesterom, víťazný gól strelil Welbeck v nadstavenom čase

Futbalisti Arsenalu Londýn zdolali v nedeľňajšom šlágri 26. kola Premier League Leicester City 2:1.

Výrazne zlepšeným výkonom v druhom polčase otočili nepriaznivý vývoj Theo Walcott a Danny Welbeck, ktorý skóroval hlavou v 95. minúte. "Kanonieri" sa vyhupli na priebežnú druhú priečku, na vedúci Leicester strácajú dva body.

Po dvoch veľkých šanciach v úvodnej štvrťhodine prišla najzaujímavejšia situácia prvého polčasu v 44. minúte. Vardy spadol po súboji v pokutovom území a nariadenú penaltu chladnokrvne premenil. V druhom polčase dominoval na trávniku Arsenal. Po vylúčení Danny Simpsona v 54. minúte zatlačil "líšky" hlboko pred vlastnú šestnástku a dvadsať minút pred koncom si vynútil vyrovnanie. Giroud sklepol hlavou loptu pre Walcotta a ten nezaváhal. Londýnčania predviedli v závere koncert zahodených šancí, v 95. minúte však vyskočil najvyššie Welbeck a "štrajchol" Özilov center, ktorý zapadol do siete.

Premier League - 26. kolo:

Arsenal Londýn - Leicester City 2:1 (0:1)
Góly: 70. Walcott, 95. Welbeck - 45. Vardy (z 11 m). ČK: 54. Simpson (Leicester).