30.10.2015 20:19 | Šport | Futbal

Futbalisti Trenčína si narozdiel od hokejistov hanbu nespravili: Myjavčania im to uľahčili vylúčením

Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna AS Trenčín zdolali v piatkovom dueli 15. kola Fortuna ligy doma Spartak Myjava presvedčivo 4:1.

Krajské derby bolo v úvode vyrovnané. Trenčania sa do vedenia dostali aj s kusom šťastia. Banovič sa pri rozohrávke pošmykol, Schet sa z ničoho nič rútil sám na Hrušku a nezaváhal. Z vedenia sa však netešili dlho. Už o minútu domáca obrana zaváhala a loptu kolenom do vlastnej brány nasmeroval Rundič. Na góly hojnú úvodnú pätnásťminútovku zakončil rýchly výpad Scheta po pravom krídle, ktorý si nešťastne Beňo zrazil do vlastnej siete. O dve minúty predviedol individuálne majstrovstvo Van Kessel. Zaplietol hlavu obrane, no tá dokázala jeho pokus z uhla na poslednú chvíľu odkopnúť na rohový kop. Zaujímavý moment nastal v 27. min, keď sa z ihriska po zákroku zo zadu z ihriska porúčal Banovič. V 35. min mohol pridať tretí gól majstra Van Kessel, Hruška ale bol na svojom mieste a vyboxoval loptu do bezpečia. Myjavčania sa prevažne bránili a čakali na svoju šancu, no tá do polčasovej prestávky neprišla.

Domáci tím začal druhý polčas aktívnejšie. Už po piatich minútach hry si loptu spracoval Bero, neulakomil sa na zakončenie, prihral lepšie postavenému Wesleymu, ktorý už nemal problém poslať loptu za bezmocného Hrušku. O šesť minút predviedol Trenčín parádnu akciu. Schet krížnou prihrávkou vyzval do zakončenia Van Kessela a ten prudkou strelou k žrdi upravil výsledok na 4:1. Majstrovský tím v týchto momentoch bavil futbalom divákov a vo vzduchu viseli aj ďalšie góly. V 67. min dostal prihrávku do voľného priestoru na opačnej strane Slančík. Z dobrej pozície však mieril vedľa pravej tyče Šemrincovej brány. O desať minút vyšachoval obranu Šulek. Jeho prízemný center nedokázal do priestoru brány z niekoľkých krokov usmerniť Wesley. V závere ešte čistú šancu na svoj desiaty gól spálil najlepší kanonier Fortuna ligy Bero. Diváci napokon oba tímy odmenili potleskom.

AS Trenčín – Spartak Myjava 4:1 (2:1)

Góly: 12. Schet, 16. Beňo (vlastný), 50. Wesley, 56. Van Kessel – 13. Rundič (vlastný). Rozhodoval: Chmura, ŽK: Rabiu, Kleščík, Rundič – Marček, ČK: 27. Banovič (Myjava), 2212 divákov

Zostavy a striedania:
Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Rundič, Madu – Jančo (63. Opatovský), Rabiu – Schet (76. Guba), Bero, Van Kessel (81. Holúbek) – Wesley
Myjava: Hruška – Beňo, Slančík, Banovič, Chovanec – Kóňa (71. Karlík), Duga – Daniel (65. Pekár), Sládek (28. Jánošík), Marček - Bílovský