Streda 27. 9.
Cyprián
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
06.06.2023 16:25 | Správy | Domáce správy

Legendárna Fontána pre Zuzanu znova ožije: Nádhera, čo sa chystá! Vyhrajte vstupenky na očarujúcu šou

Legendárny príbeh Fontána pre Zuzanu ožíva takmer po 40 rokoch od premiéry prvého filmu kultovej trilógie Dušana Rapoša. Príbeh lásky Zuzany a Olina pripomenie scénický muzikál s megahitmi Vaša Patejdla, s choreografiou a v réžii Jaroslava Moravčíka a na texty piesní Borisa Filana a Jozefa Urbana.

Na librete sa podieľali Hlávka, Rapoš a Moravčík. Korepetícii sa venuje hudobník Marco Pillo. "Láska a voda sú vzácne ako nič iné na zemi. Moravčíkove netradičné spojenie týchto osudových motívov, spevu, dynamického tanca a chvíľami i nežného baletu má ambíciu priniesť divákom hodnotný zážitok," hovorí Rapoš. Dielo predstavia najprv na letnej open air tour v amfiteátroch po celom Slovensku.

S Novým Časom môžete vstupenky na ohurujúcu šou získať zadarmo. Stačí, ak sa zapojíte do súťaže, ktorú už o 2 dni vyhlásime na facebookovom profile Nového Času.

V muzikáli zaznejú skladby Patejdla, ktorý pôvodné piesne opäť nahral. "Viete, keby mi niekto pred štyridsiatimi rokmi povedal, že sa pesničky z Fontány pre Zuzanu stanú veľkými megahitmi, tak by som sa len pousmial. Sú veci, ktoré neviete predvídať a naplánovať, preto som vnútorne šťastný, že ten príbeh a moje piesne prežili celé generácie a majú čo povedať aj dnešnému publiku," priznal hudobník a skladateľ. Dohromady počas predstavenia odznie asi 30 skladieb.

"Dobré choreografie a skvelá hudba budú hrať na scéne prím. Bude to rytmické, dynamické, s minimom textu," avizuje Moravčík. "Tak ako pred štyridsiatimi rokmi odštartovali vo filme svoju hereckú kariéru nové talenty, aj my sme sa rozhodli dať príležitosť talentovaným mladým hercom a herečkám," dodal.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Zrážka s vyhliadkovou loďou Hableány si vyžiadala 28 obetí
Po zrážke zahynulo 28 ľudí! Kapitán výletnej lode pozná svoj trest: Pozostalí len krútia hlavou
Premiéra dopadla na výbornú.
Foto
Škrtelov veľký deň plný zaujímavých stretnutí: Nádherná manželka Barbora a pozrite, s kým si podával ruku Vittek
Crime and security concept - a thief with a knife is going to attack and rob another person in a tunnel.
Tínedžerka († 15) neprežila desivý útok: Vzal jej život niekto známy?
Polícia zadržala v rámci akcie Vírus 17 osôb.
Foto
Nečakaný zvrat v akcii Vírus: Všetci obvinení sa rozhodli pre rázny krok!
(ilustračná fotografia).
Bitky, obvinenia zo zneužívania... V radoch ruskej armády to vrie! Dôvod vás prekvapí
USA nemajú žiadne nové správy o americkom prebehlíkovi do KĽDR.
Americký vojak pokúšal osud, Severná Kórea rozhodla: Toto čaká problémového prebehlíka!
Na snímke Jakub Škrabák
Proces s Jakubom Škrabákom je vo finále: Šéf združenia Slovenská pospolitosť je obvinený z extrémizmu
Na snímke celkový pohľad na jadrovú elektráreň Mochovce.
Elektráreň Mochovce: Odstávka druhého bloku skončila, no príde ďalšia!
Irán tvrdí, že na obežnú dráhu Zeme úspešne umiestnil družicu.
Foto
Úspech či dôvod na obavy? Spojené štáty kritizujú program na vypúšťanie družíc: Ide o jadrové hlavice?
Podľa Ódora je najväčšia škoda, že politici sa nesústredia na riešenie situácie ľudí, ale na zničenie svojho súpera vo voľbách.
Premiér má dobré správy: Riziko nevyčerpania starých eurofondov kleslo! Aha na tú sumu
vojaci
V jednom zo slovenských okresov sa zvýšil počet vojakov: Čo sa tam deje? Súvisí to s migráciou
hornet nest and hornets
Mimoriadny zásah v Čechách: Na deti zaútočili sršne! Miesto zaplnili pohotovostné vozne