Štvrtok 1. 6.
Žaneta
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
01.04.2023 10:39 | Správy | Zahraničné správy

Pápeža Františka prepustili z nemocnice! Hlava cirkvi je plná života: Vtipné poznámky a bohatý program

Pápeža Františka prepustili v sobotu predpoludním z nemocnice Genelli v Ríme, kde bol hospitalizovaný od stredy pre zápal priedušiek. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Pápeža prepustili z nemocnice tri dni po tom, čo ho prijali pre problémy s dýchaním. Následne mu bola diagnostikovaná bronchitída a lekári ho liečili infúznym podávaním antibiotík.

Pápeža bolo vidieť odchádzať späť do Vatikánu na prednom sedadle bieleho vozidla Fiat 500, z ktorého kýval skupine novinárov zhromaždených pred nemocnicou, priblížila agentúra AP. Pápež dokonca zažartoval, že je "stále nažive" a usmieval sa na žurnalistov a ďalších prítomných, dodala AFP. Povedal tiež, že po stredajšej generálnej audiencii sa necítil dobre, ale nemal "žiaden strach". Podľa médií vyzeral byť v sobotu v dobrom stave, avšak hovoril veľmi potichu. Po odchode z nemocnice tiež objal manželov, ktorí počas noci na sobotu prišli o päťročnú dcéru.  

Pápež František (86) sa má na Kvetnú nedeľu zúčastniť na omši na Námestí svätého Petra. Touto bohoslužbou sa začne séria obradov Veľkonočného týždňa. Ako už bolo avizované, veľkonočné omše budú namiesto pápeža celebrovať kardináli. Najvyšší pontifex by však mohol sedieť v blízkosti oltáru a omšiam oficiálne predsedať.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
 snímke poslankyňa NR SR Mária Kolíková, poslanec NRSR a predseda strany Sloboda a solidarita (SaS) Richard Sulík a poslanec NRSR Branislav Gröhling (všetci SaS).
SaS víta rozhodnutie prezidentky vetovať novelu školského zákona: Aha, v čom sa zhoduje ich pohľad na vec
Foto
O tento kúsok bude bitka! Prečo predáva Alonso svoj skvost?
Veronika chytá slnečné lúče v horúcom Turecku.
Foto
Twiinska na dovolenke v nezvyčajnej spoločnosti: Opäť to medzi nimi iskrí?
(ilustračné foto)
Tešíte sa na slnečné lúče, no skolila vás choroba? Bojovník, ktorého si nebudete vedieť vynachváliť
Prezidentka Zuzana Čaputová.
Aktualizované
Čaputová vetovala návrh, ktorý zavádza 3. hodinu telesnej výchovy: V tomto vidí hlava štátu problém
Foto
Žiadaný bek pokračuje na Spiši: Extraligisti si vymenili útočníkov
Daniela a Branislav Zahradník
Obrovská radosť v rodine Záhradníkovcov: Veľkolepá oslava, no ten dôvod? Neuveriteľné!
(ilustračné foto)
Bezpečnosť na prvom mieste: Polícia dohliada na pokojný priebeh dvoch obľúbených športových podujatí
Foto
Úspechy zbieral aj po boku Jágra: Hviezdny útočník († 46) zomrel priamo na štadióne
Strašný objav na turistickom chodníku: Okoloidúci našli mŕtvolu, detaily prípadu vyvolávajú otázniky
Miloval svoju prácu. Hovoril, že vďaka nej je majiteľom šťastia.
Polnišová zverejnila dojemné video s Heribanom († 43): Zábery zo zákulisia, ktoré ste nevideli
Prírodný úkaz, ktorý sa len tak nevidí: Namiesto vĺn mora sa vyplavovali kusy ľadu
Úkaz, aký hocikde nezazriete: Sledujte, čo vyplavilo more na breh!