Pondelok 29. 5.
Vilma
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
01.10.2022 16:13 | Správy | Domáce správy

Podľa Pellegriniho ľudia musia voľby uchopiť politicky: Pre všetkých voličov má jasný odkaz!

Ľudia by sa nemali obávať poňať nadchádzajúce októbrové komunálne a regionálne voľby politicky, aj ako referendum o terajšej vládnej koalícii. Vyhlásil to na tlačovom brífingu po pracovnom sneme strany Hlas-SD v Liptovskom Mikuláši jej predseda Peter Pellegrini.

Hlas-SD je podľa tvrdenia jeho predsedu plne organizovanou stranou zastúpenou v každom jednom regióne SR a nebude sa brániť diskusii o zmene volebného systému. "Tak, aby polovica poslancov Národnej rady SR bola volená doterajším spôsobom, ale druhých 75 poslancov bolo volených v každom jednom okrese po jednom, aby bola garancia, že každý jeden okres bude mať svojho zástupcu," priblížil predseda strany.

Strana opätovne vylúčila pred nadchádzajúcimi voľbami spoluprácu s OĽANO a ĽSNS, pričom toto bude podľa predsedu platiť aj pred parlamentnými voľbami. Rozhodnutie v prípade iných strán podľa Pellegriniho nepadlo. V prípade Republiky sa Hlas-SD snažil nevytvárať spojenectvá v komunálnych voľbách, nevylúčil, že sa strana s nimi vyskytla v širšej koalícii.

Strana postavila vlastných kandidátov v štyroch vyšších územných celkoch - v Košiciach, Prešove, Nitre a Žiline. V Trenčianskom samosprávnom kraji sa rozhodla podporiť súčasného predsedu, nominanta má aj v Banskobystrickom kraji a v Trnavskom kraji sa rozhodla podporiť nezávislého kandidáta. Otázny v prípade možnosti podpory zostáva Bratislavský samosprávny kraj.


‹  1 2
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR, © Nový Čas, dk

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.


Odporúčame z TIVI.sk
Vladimír Putin (70)
Putin diktuje nové podmienky mieru: 7 požiadaviek Kremľa! Ukrajina odpovedala jasne
Policajti v civile zatkli podozrivého na medzinárodnom letisku Daegu v Tägu v Južnej Kórei.
Nepochopiteľný čin: Strašné, čo spravil muž počas letu! Ohrozil tým všetkých na palube
Režisérka Justine Triet so Zlatou palmou za najlepší film festivalu v Cannes.
Francúzka Triet vytrela zrak legendám: Jej film sa stal víťazom v Cannes! Kto ďalší bodoval?
(ilustračné foto)
Turista tragicky zahynul pri páde do hlbokej priepasti: Osudnou sa mu stala zlá výstroj
Toto sú najlepšie pizze sveta
Oslavy po víťazstve Recepa Tayyipa Erdogana v prezidentských voľbách v Turecku.
Foto
Ulice zaplnili davy ľudí: Všetci oslavujú víťazstvo Erdogana! Opozícia neskrýva sklamanie
Kandidáti na post tureckého prezidenta.
AktualizovanéFoto
Volebná komisia vyhlásila výsledky prezidentských volieb: Erdogan potvrdil svoje víťazstvo
Ruský prezident Vladimir Putin.
Putin zablahoželal Erdoganovi k víťazstvu: V gratulácii spomenul aj vzájomnú spoluprácu
Hokejisti Kanady sa radujú vo finále MS 2023 proti Nemecku.
Kanada zlomila odpor húževnatých Nemcov: Oslavuje titul majstrov sveta!
Na snímke turecký prezidentský kandidát Kemal Kiličdaroglu počas prejavu.
Kiličdaroglu si nechce priznať prehru v prezidentských voľbách: Odvážne slová v prejave!
Soldiers in dress uniform marching in the parade
Problémy v ruskej armáde? Skupina ozbrojených vojakov ušla od svojej jednotky!
Turecký prezident a prezidentský kandidát Recep Tayyip Erdogan.
Erdoganovi už pribúdajú gratulácie: Pozrite, kto všetko mu zablahoželal k víťazstvu!