Streda 7. 12.
Ambróz
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
03.10.2022 00:00 | PR články
PR článok

Dôležitosť duševnej pohody

Duševné zdravie ovplyvňuje každú oblasť nášho života – naše správanie, emócie i myšlienky. Priamo ovplyvňuje to, ako sa denne cítime a konáme vrátane našich vzťahov.

Duševné zdravie je hlavným faktorom pri všetkých životných rozhodnutiach. Je dôležité v každej fáze nášho života – od detstva až po dospelosť. Musíme ho brať na vedomie každý deň a zaobchádzať s ním opatrne. Máme len jedno a je naše.

Komunikácia je cesta

Blíži sa Svetový deň duševného zdravia, ktorý každoročne pripadá na dátum 10. október. Šíriť povedomie o duševnom zdraví je veľmi dôležité počas celého roka, ale obzvlášť v tento deň. Aj značka Magne B6®, ktorá ako prvá priniesla na trh účinnú kombináciu horčíka s vitamínom B6, chce pri tejto príležitosti prispieť k zvýšeniu povedomia o dôležitosti duševnej pohody, ktorá ovplyvňuje náš každodenný život. Len spoločným úsilím o šírení tejto témy môžeme totiž pracovať na tom, ako premýšľame o duševných problémoch, ako k nim pristupujeme a ako ich v našej spoločnosti definujeme. Otvorená komunikácia je cesta, vďaka ktorej si dokážeme ako jednotlivec priznať, že existuje nejaký problém, čo v konečnom dôsledku vedie k tomu, že na každý duševný problém spolu dokážeme nájsť riešenie.

Otvoriť galériu
Zdroj: Unsplash

Požiadať o pomoc

Existuje mnoho spôsobov, ako zlepšiť svoje duševné zdravie či duševnou pohodu. Môžete vyhľadať terapiu, začať pravidelne športovať, otvorene sa o svojich pocitoch rozprávať so svojím partnerom, blízkymi, deťmi, zmeniť prácu, zmeniť svoje stravovacie návyky, zvýšiť príjem tekutín... Ak však nič nepomáha, dôležité je vedieť, že požiadať o pomoc svojich blízkych alebo lekára nie je znak slabosti, práve naopak. Je to znak vašej vnútornej sily a uvedomenia si, že sa vo svojom živote chcete cítiť lepšie. Rovnako je dôležité uistiť sa, že váš denný́ príjem potrebných vitamínov a minerálov je správny. Je dokázané, že pre zvládanie  každodenného stresu je dôležité mať dostatok horčíka v tele. Príznaky jeho nedostatku sa prejavujú podobne ako pri strese.

Príznaky nedostatku horčíka:

duševná a fyzická únava
poruchy koncentrácie a pozornosti
zhoršenie pamäti a vnímania
poruchy spánku
nervozita
vnútorná podráždenosť

Denná dávka zdravia

Do nášho tela môžeme horčík dostať aj vďaka niektorým potravinám. Napríklad mandle, tekvicové, slnečnicové či ľanové semienka obsahujú vyššie množstvo horčíka. Rovnako aj káva a kakao. Dôležité je dodržiavať pravidelný pitný režim a pridať aj pohyb na čerstvom vzduchu. Ak však máte podozrenie, že vaše telo volá po vyššej dávke horčíka, nebojte sa siahnuť po výživovom doplnku. Na trhu je množstvo výživových doplnkov, hoci na prvý pohľad môže byť ťažké sa v nich vyznať. V žiadnom prípade neurobíte chybu, keď sa rozhodnete pre variant obsahujúci aj kombináciu s vitamínom B6. Naším tipom je Magne B6 Forte. Horčík spolu s vitamínom B6 prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy a správnemu fungovaniu nervového systému. Pri strese naše bunky vo zvýšenej miere vylučujú horčík, preto je veľmi dôležité ho dopĺňať, predovšetkým v prípade opakovaných stresových situácií. Vitamín B6 zvyšuje vstrebateľnosť horčíka v črevách, zvyšuje prienik horčíka do buniek a sám o sebe prispieva aj k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Otvoriť galériu
Zdroj: Pr článok

Magne B6® Forte je výživový doplnok

Horčík a vitamín B6 prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému, správnej funkcii psychiky, správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k zníženiu vyčerpania a únavy. Horčík prispieva k správnemu fungovaniu svalov.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o duševnom zdraví,  navštívte stránku www.loono.cz/prevence/dusevni-zdravi

MAT-SK-2200281-1.0-09/2022

Súvisiace články:
Autor: Pr článok

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Argentínska viceprezidentka pôjde za mreže: Zahrávať sa mala s pochybnými zákazkami za miliardy
Trumpova firma má problémy: Hrozí jej mastná pokuta! On tvrdí, že je to len výmysel demokratov
Vyzdobte svoj stromček ako dizajnér, aby vyzeral úžasne
Špeciálny projekt
Prečo každá škola potrebuje pedagogických asistentov?
Kedy si vystaviť vianočný stromček?
Dar, ktorý vyvolal napätie: Poľsko prijme od Nemecka systém protivzdušnej obrany Patriot
Najväčší výrobca lietadiel oznámil pokles výroby: Pôvodný celoročný odhad musel zrušil
Súdia bývalú sekretárku v nacistickom tábore: Pred začiatkom súdu chcela ujsť
Hrozivá bitka poslancov v tureckom parlamente: Jeden poslanec je v kritickom stave
Európa sľubila Balkánu miliardovú podporu: V hre nie je len ekonomika
Ukrajinské nemocnice budú robiť len životne dôležité operácie: Problémom sú výpadky elektriny
Majiteľ veľkej firmy prepustil 2700 zamestnancov a potom... Ľudia zostali v šoku z toho, čo spravil