Pondelok 8. 8.
Oskár
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip

Banská Bystrica upozorňuje na problém s drogami svojsky: Vymyslela v spolupráci so školami výtvarnú súťaž

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Banskej Bystrici realizuje v spolupráci so školami pri príležitosti Medzinárodného dňa proti zneužívaniu drog a nezákonného obchodovania s nimi (26. 6.), výtvarnú aktivitu s názvom Takto trávim svoj voľný čas.

"Aktivita je určená pre deti a mládež vo veku od 10 do 15 rokov s trvaním do 30. júna 2022. Úlohou detí a mládeže je kresbou znázorniť, ako trávia svoj voľný čas," informuje RÚVZ.

Cieľom výtvarnej aktivity je zvýšiť povedomie o téme návykových látok a podporiť zmysluplné trávenie voľného času, ktoré nezahŕňa užívanie návykových látok. Najzaujímavejšie kresby budú zverejnené na webovej stránke a sociálnych sieťach RÚVZ Banská Bystrica a odmenené darčekmi.

Ako úrad ďalej informuje, vo svojich zdravotno-výchovných aktivitách sa venuje problematike drogovej prevencie vo forme prednášok na základných a stredných školách. "V roku 2022 sa zatiaľ uskutočnilo 12 prednášok na ZŠ a SŠ na tému Závislosti a Riziká užívania alkoholu a prvá pomoc pri intoxikácii alkoholom, s celkovým počtom 340 edukovaných," uvádza RÚVZ. "V realizácii zdravotno-výchovných aktivít s protidrogovou tematikou pokračuje oddelenie podpory zdravia a výchovy k zdraviu RÚVZ BB aj v ďalšom období," pripomína.

Medzinárodný deň proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu s nimi sa každoročne koná s cieľom posilniť činnosť a spoluprácu pri budovaní sveta bez zneužívania drog. Úrad pre drogy a kriminalitu OSN (UNODC) volí každý rok ústrednú tému Medzinárodného dňa. Tohtoročnou témou je: Riešenie drogových problémov v podmienkach zdravotných a humanitárnych kríz.

Najčastejšou a dlhodobo najkonzumovanejšou legálnou drogou na svete je alkohol. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) konzumácia alkoholu prispieva celosvetovo k 3 miliónom úmrtí ľudí každý rok.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Generálna prokuratúra reaguje: Prečo nepodali žalobu na rozpustenie ĽSNS? Jasné stanovisko
Ružomberská smršť v Banskej Bystrici - za 13 minút otočka z 0:2, Fabiš: Ukázali sme silu tímu!
Cichanovská nazvala Lukašenka kolaborantom: Posiela silný odkaz pre ukrajinský ľud!
Miliónový obchod v módnom biznise: Známy český investor predal spoločnosť! Čo majú noví majitelia v pláne?
Vydiera Moskva celý svet?! Hrozivé slová ruského generála: Buď bude elektráreň naša, alebo...
Fico ohlásil dostatok podpisov na vyhlásenie referenda a opäť sa rozohnil: Somári a banda idiotov!
Záhadný zákaz! Prečo Kanaďania nedali Azarenkovej víza?
Následky tragickej havárie v Chorvátsku: Dvaja Poliaci v nemocnici stále bojujú o život!
Váš Tip
Útulok sa stará o bezdomovcov v Bratislave 14 rokov, teraz je v koncoch: TÚTO hrozbu sami odvrátiť nezvládnu!
Ťažké chvíle v rodine Belohorcových: Už sa pripravovali na najhoršie! Hrozné, čo prežívali
Prekvapivé slová zosadeného arcibiskupa Bezáka: Cirkevný život ma sklamal, už sa nevrátim
Letecká spoločnosť lieta v problémoch: Maďarská vláda jej uložila mastnú pokutu! Za čo?