Utorok 9. 8.
Ľubomíra
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
06.06.2022 19:40 | Šport | Futbal

Klamstvá o exekúcii klubu: Mesto Senica sa dištancuje od neudelenia licencie

Mesto Senica nenesie zodpovednosť za neudelenie licencie pre účasť vo futbalovej Fortuna lige v sezóne 2022/2023 klubu FK Senica. Pre TASR to uviedla hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

Ako dodala, vedenie mesta iniciovalo a zúčastnilo sa na rokovaní s akcionármi klubu s cieľom, aby v Senici zotrvali futbal a činnosť mládežníckej akadémie.

"Vo vyjadrení SFZ k neudeleniu licencie sa ako dôvod uvádzajú nesplnené infraštruktúrne požiadavky a finančné kritériá. Na tieto záväzky súkromného vlastníka mesto nemá dosah a preto žiadnym spôsobom nemohlo situáciu ohľadne udelenia licencie ovplyvniť," uviedol primátor Martin Džačovský.

Mesto podľa svojich zástupcov pravidelne podporuje mládežnícky futbal. V minulých rokoch plynula do klubu finančná podpora z mestského Fondu PRO Senica. Vlani v objeme 80.000 eur na mládežnícky futbal a úhradu energií, rovnaký objem bol schválený aj pre rok 2022.

"Termín na podávanie žiadostí o dotácie je každoročne do 28. februára. Žiadosti prejdú prerokovaním v komisiách, mestskou radou a následne sú schvaľované v mestskom zastupiteľstve (MsZ). Dotácie pre rok 2022 boli schválené 21. apríla."

"Rozhodnutie o neudelení licencie padlo na zasadnutí prvostupňového orgánu už 29. apríla. Z tohto vyplýva, že dotácia ani nemohla ovplyvniť rozhodnutie o udelení licencie," povedal primátor.

Zmluva o poskytnutí dotácie z rozpočtu mesta nadobudla platnosť 19. mája. Samospráva poslala na účet FK Senica prvú čiastku už 23. mája a po vydokladovaní poskytnutých peňazí aj ďalšiu časť 31. mája.

"Finančné prostriedky sú zároveň účelovo viazané a žiadateľ klub ich mohol využiť len na úhradu prevádzkových nákladov. Nie na mzdové náklady a iné záväzky, ktoré má klub po lehote splatnosti. Čo je ďalší dôkaz, že finančná pomoc mládežníckemu futbalu mestom bola mediálne zneužitá," informoval Džačovský.

Ako dodal, ďalšou publikovanou nepravdou je, že mesto uvalilo na FK Senica exekúciu. "Mesto nikdy exekúciu na FK Senica nepodalo. Mesto je menšinovým spoločníkom v spoločnosti OMS ARENA Senica, ktorá je vlastníkom futbalového štadióna."

"Samospráva má v spoločnosti podiel 26,14 percenta. Mesto nemá väčšinové a teda rozhodovacie právo," povedal primátor Senice.

Radnica iniciovala rokovanie s akcionármi klubu. "Záujmom totiž je, aby sa v Senici futbal hral aj naďalej a aby zostala zachovaná činnosť mládežníckeho futbalu, keďže v klube momentálne funguje 16 mládežníckych družstiev, čo je približne 300 detí vo veku od šiestich do 19 rokov," uzavrel primátor.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Lewis Hamilton koniec nemá v pláne: Prehovoril o svojej misii
USA pošlú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, bude mať hodnotu miliardu dolárov
Jaroš si v Rusku zjednáva rešpekt: Naložil stokilovému súperovi, vyzliekol ho z dresu!
Facebook sa chystá zrušiť jednu z najznámejších funkcií: Koniec už o pár týždňov!
Pápež spomína na kardinála Tomka († 98) s úctou: Slová, ktoré zahrejú pri srdci
Koľko jemnosti sa ukrýva v traktoristovi: To snáď ani nie je možné, čo urobil s ihlou a niťou!
Podarí sa odstrániť riziko? Moskva chce, aby do záporožskej elektrárne prišli medzinárodní inšpektori
Používate už roky ten istý vankúš? Chyba: Odporné, na čom spávate! Zistite, či je čas kúpiť nový
SOŠV a mesto Liptovský Mikuláš prijali historické memorandum
Rusko pozastavilo inšpekcie zbrojných zariadení, podľa novej dohody START
Zomrela bývalá väzenkyňa († 98) z Auschwitzu: Smrť si ju našla na symbolickom mieste
Svetová banka odklepla ďalšiu finančnú injekciu pre Ukrajinu: Zmobilizuje poriadny balík