13.05.2022 06:58 | Šport | Hokej

Tampa si vynútila siedmy zápas, St. Louis postúpilo do 2. kola

Hokejisti Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom si v 1. kole play off NHL vynútili siedmy zápas. V šiestom súboji štvrťfinále Východnej konferencie si dvojnásobný obhajca Stanleyho pohára poradil doma s Torontom 4:3 po predĺžení a vyrovnal stav série na 3:3.

Černák odohral takmer 27 minút, počas ktorých dvakrát ohrozil súperovho brankára. Pripísal si dva plusové body a rozdal päť hitov. Víťazný gól "bleskov" strelil v 79. minúte Brayden Point. Rozhodujúci siedmy zápas je na programe v sobotu o 22.00 SELČ na ľade kanadského tímu.

Rovnako ako Tampa Bay si siedmy duel vynútili aj hráči Bostonu, ktorí zdolali Carolinu 5:2. Gól a asistenciu pri triumfe "medveďov" zaznamenali Charlie Coyle a Brad Marchand. Postup do 2. kola si zaistili hráči St. Louis víťazstvom 5:1 nad Minnesotou. Wild zdolali 4:2 na zápasy.

1. kolo play off NHL

štvrťfinále Východnej konferencie - 6. zápasy:

Boston - Carolina 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Góly: 21. Marchand (Clifton, Coyle), 39. Coyle (Pastrňák, Marchand), 48. Haula (McAvoy), 51. Forbort (Nosek), 56. Lazar (N. Foligno, Nosek) – 44. Svečnikov (Jarvis), 58. Svečnikov (Nečas, Slavin).

/stav série 3:3/

Tampa Bay - Toronto 4:3 pp (1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)

Góly: 18. Palát, 31. Cirelli, 50. Kučerov (Point, Stamkos), 79. Point (Killorn, Hagel) – 32. Matthews (Giordano, Nylander), 40. Tavares (Spezza, Kaše), 40. Tavares (Nylander, Kerfoot).

štvrťfinále Západnej konferencie - 6. zápasy:

St. Louis - Minnesota 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Góly: 15. Leddy (Parayko), 30. O'Reilly (Schenn), 34. Bozak (Toropčenko, Saad), 39. Tarasenko (Perron), 59. Parayko – 47. Dumba (Merrill, Kulikov).

/konečný stav série 4:2/

Los Angeles - Edmonton 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 34. Durzi (Kempe, Kopitar), 41. Grundström (Roy, M. Anderson) – 2. McDavid (Kane, Ceci), 22. Kane (Kulak, Ceci), 55. Barrie (Draisaitl, McDavid), 59. Kane (McDavid).