Štvrtok 19. 5.
Gertrúda
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
19.01.2022 13:20 | Správy | Domáce správy

Novinky podľa školského semaforu: Ktorí žiaci sa môžu zúčastňovať mimovyučovacích aktivít bez obmedzenia?

Žiaci do 12 rokov a dvoch mesiacov sa môžu zúčastňovať mimovyučovacích aktivít (napríklad v základných umeleckých školách, centrách voľného času, jazykových školách, krúžkovej činnosti, športových aktivitách a súťažiach) v školách a školských zariadeniach bez obmedzenia, avšak s dôrazne odporúčaným režimom OTP (očkovaný, testovaný, prekonaný).

Vyplýva to z aktualizovaného školského semaforu v školskom roku 2021/2022, ktorý je manuálom pre všetky druhy škôl a školských zariadení, zverejneného na webe rezortu školstva. Školák od 12 rokov a dvoch mesiacov sa môže zúčastňovať mimovyučovacích aktivít v školách a školských zariadeniach, avšak iba za podmienky režimu OTP (očkovaný, testovaný, prekonaný). Krúžková činnosť sa v školách bez obmedzenia môže vykonávať len v prípade, ak sú v krúžku v škole žiaci jednej triedy, teda sa nepremiešavajú. Na účel testovania sa môže použiť aj antigénový samotest zo školy nie starší ako 48 hodín, jeho vykonanie môže potvrdiť rodič alebo poverená osoba prostredníctvom "Potvrdenia o vykonaní antigénového samotestu s negatívnym výsledkom". Na účely samotestovania žiak obdrží samotesty len prostredníctvom svojej kmeňovej školy.

Pri samotestovaní pred mimovyučovacou aktivitou je potrebné zabezpečiť epidemické opatrenia ako ROR – ruky, odstup, rúška a dezinfekciu priestorov, v ktorých sa vykonávalo samotestovanie. Odpad z testovania sa podľa školského semaforu nepovažuje za nebezpečný odpad. Takýto odpad sa likviduje ako bežný odpad a je potrebné ho dať do plastového obalu, ktorý sa uzatvorí. Obal sa vyhadzuje do komunálneho odpadu, a to bez ohľadu na výsledok testu. Mimovyučovacie aktivity sa organizujú na základe uznesenia vlády z 12. januára, ktorým schválili návrh opatrení proti šíreniu variantu omikron a aktuálne platnou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Penaltová finálová zápletka: Frankfurt víťazom Európskej ligy!
Problémom slabá efektivita, Michal Krištof: Asi potrebujeme šamana
Severské derby rozhodli až nájazdy: Švédi idú do čela skupiny
Zelenskyj podpísal dekréty o predĺžení stanného práva a všeobecnej mobilizácie
Tatar: Dostávame nezmysly, ubíja nás to!
Ukrajinci mali vyhodiť do vzduchu ruský obrnený vlak: Viezli sa v ňom vojaci
Foto
Obrovská dráma až do konca: Slovákov bude nevyužitá 5-minútová presilovka mátať
V Kyjevskej oblasti našli už 1288 zabitých civilistov: Väčšinu zastrelili automatickými zbraňami
Foto
David Hancko je v hľadáčiku európskych tímov: Zostane v Sparte kvôli tehotnej manželke?
Foto
Martin Škrtel končí kariéru, rozlúči sa s DAC: Vyhnali ho bolesti!
Foto
Brunetka je na prvý pohľad kráska, ale... Keď sa ľudia pozrú na jej ruky, vysmievajú sa jej
Je to fér? Všetky mláďatká plávajú za labuťou: Uvidíte to vyvolené, dvihne vám kútiky úst