Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
11.01.2022 10:11 | Šport | Tenis

Publicista Andrej Bučko o kauze Novaka Djokoviča: Austrália si spravila obrovskú hanbu!

Slovenský publicista a tenisový komentátor žijúci v Melbourne veľmi pozorne sleduje dianie okolo srbského hráča.

Tvrdí, že krajina si svojím postupom pri udeľovaní vstupných víz spravila obrovskú hanbu pred celým svetom.

Fotogaléria
4
fotiek v galérii

„Komisia vybraná vládou posudzovala 26 anonymizovaných žiadostí o výnimku pri udelení víz. Posudzovanie bolo navyše dvojstupňové. Z týchto žiadostí vyhoveli piatim a jednou z nich bola aj tá Djokovičova. To znamená, že neexistuje jediný dôvod, aby s ním takto ponižujúco zaobchádzali. Čo robia tomuto človeku, je obrovská hanba,“ nazdáva sa Bučko a dodáva, že podľa neho politika do športu nepatrí.

Podobne diskriminujúco sa zachovali Austrálčania aj k ruskej tenistke Natalii Vichljancevovej. Dve očkovania Sputnikom V jej neuznali. Na Australian Open tak štartovať nebude. „Ale čo má to dievča robiť? Dať si k dvom dávkam vakcíny ešte ďalšie dve od iného výrobcu, aby boli organizátori spokojní? Nie je to fér,“ nazdáva sa košický rodák.

Naopak, viacerým známym hercom či spevákom ako George Clooney, Tom Hanks či Kylie Minogue a jej synovi uznali bez väčších problémov rôzne zdravotné výnimky z očkovania, testovania aj karantény po prílete.

„Minister zdravotníctva v pondelok oznámil, že každý 25. obyvateľ Melbourne je pozitívny na koronavírus pri 95-percentnej zaočkovanosti populácie. Mne z toho vychádza, že Djokovičovi skôr hrozí, že sa v Austrálii sám nakazí, ako naopak. Obidva Novakove PCR testy po prílete do krajiny boli negatívne,“ dodáva komentátor.

Tvrdí, že verejná mienka v Austrálii nie je k Srbovi naklonená. Kým v krajine je vysoká zaočkovanosť, on vakcináciu nepodporuje. „To, či mal, alebo nemal 16. decembra pozitívny test na covid, je len na ňom. Overiť sa to nedá, treba sa spoľahnúť len na jeho čestnosť.“

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas, jč

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk

Slovenský futbalista Dávid Hancko.
Foto
Idú po Hanckovi ako pes po údenom: Taliansky gigant bojuje o služby slovenského reprezentanta
John po 24 hodinách zomrel.
Foto
Otec († 26) dvoch detí zomrel NAJHORŠOU smrťou: 24 hodín trpel! Rodina ho nemohla ani pochovať...
Americký veľvyslanec Gautam Rana rozdával ceny obhajcom ľudských práv.
Foto
Americký veľvyslanec rozdával ocenenia: Získali ich títo obhajcovia ľudských práv
Slovenský prezident Peter Pellegrini sa stretol s predsedom Poslaneckej snemovne Lorenzom Fontanom.
Aktualizované
Pellegrini na oficiálnej návšteve Talianska: Stretol sa s Fontanom, na pretrase bol aj PLYN
Policajti zasahovali v priestoroch gymnázia na Gröslingovej ulici v Bratislave.
Agresívna žena vystrájala na bratislavskom gymnáziu: Zasiahnuť musela až polícia! Šialené, čo sa tam odohralo
(Ilustračné foto)
Ťažkosti s liečbou cystickej fibrózy: V nemocniciach stále chýbajú nevyhnutné prostriedky
Tyumen, Russia - January 21, 2020: TikTok and Facebook application  on screen Apple iPhone XR
Amerika ruší obľúbenú sociálnu sieť: Jej úplné ukončenie plánuje už koncom týždňa!
Lekári ignorovali príznaky Claire 5 rokov. Potom jej oznámili, že to bola rakovina...
Foto
Ženu lekári nebrali vážne: V deň SVADBY jej oznámili, že má rakovinu! Nebyť tohto, už nemusela ŽIŤ
Pohľad na zničené Pásmo Gazy.
Aktualizované
Rokovania boli úspešné: Izrael a Hamas súhlasili s dohodou o prímerí v Pásme Gazy
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Zelenskyj vyzval Západ, aby Ukrajine poskytol MILIARDY: Odkiaľ majú byť? Takýto je ich plán
Svitko sa pripravuje už na pätnásty štart na Rely Dakar.
Foto
Svitko musel v púšti opäť ratovať kolegu: Vrátili sa mi spomienky na tragédiu!
Bezpečnostný analytik Vladimír Bednár.
Bezpečnostný analytik Bednár: Ten, kto hovorí, že za útokom na kataster je Ukrajina, ukazuje nekompetentnosť