Štvrtok 30. 6.
Melánia
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
25.10.2021 16:23 | Správy | Domáce správy

Peniaze, práca, súkromie: Slováci povedali, ktorú sféru života im korona zhoršila najviac

Pandémia nového koronavírusu najviac negatívne ovplyvnila životy Slovákov v pracovnej sfére.

Túto možnosť zvolilo 42 % respondentov prieskume HR Pulse, ktorý zrealizoval pracovný portál Profesia.sk v spolupráci s iniciatívou Open HR fórum. Informovala o tom hovorkyňa Profesie Nikola Richterová. Na prieskume sa zúčastnilo viac než 3200 respondentov.

Viac než tretina ľudí (37 %) tiež priznala negatívne dosahy pandémie na súkromie a Slováci často naznačovali aj problémy pri štúdiu a vo finančnej oblasti. Pandémia nijako negatívne nedoľahla na 19 % respondentov a päť percent tiež označilo možnosť iné.

V oblasti pracovného života respondenti načrtli, že najväčší problém pri práci počas pandémie majú s ustrážením pracovnej doby, túto možnosť označilo 41 % respondentov. Menej než tretina tiež má problém sústrediť sa na prácu a zladiť rodinu s prácou. Zhruba 29 % respondentov tiež videlo problém s pracovným priestorom pri práci z domu a s udržiavaním kontaktu s kolegami.

"Naopak, z prieskumu vyplynulo, že Slováci nemajú takmer žiadne problémy s novými požadovanými digitálnymi zručnosťami a dohadovaním stretnutí on-line. Na tieto veci si pracovníci zvykli a vedia sa im prispôsobiť," skonštatovala Richterová.

Prieskum tiež ukázal, že veľká časť ľudí sa začala viac zaujímať o duševné zdravie, potvrdilo to 41 % respondentov. "Táto téma zasiahla najviac ľudí do 29 rokov," dodala Richterová. Naopak, nižší podiel bol pri respondentoch vo veku od 40 do 49 rokov.

Viac než polovica ľudí uviedla, že najväčšou podporou zo strany zamestnávateľa počas pandémie je pre nich flexibilný pracovný čas so zohľadnením súkromných potrieb. Tretina tiež povedala, že im pomáha samostatnosť pri riešení úloh či vhodné technické vybavenie na doma.

Respondenti ako najväčší problém práce z domu definovali vyrušovanie ostatnými členmi v domácnosti či nedostatočné vybavenie a nedostatočné priestorové možnosti pre prácu. "Presne 15 % respondentov potvrdilo, že malo problém s nedostatočnou komunikáciou s nadriadeným. Ďalších 11 % má problém s nedostatočným vedením," uzavrela Richterová.

 

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Nečakaný spoločník v púšti: Divoký šakal prišiel za mužom, zarazí vás, čo urobil!
Poulterová má zlatú medailu z Tokia späť: Neuveríte, kde sa našla
Foto
Ministerka Milanová bola na Ukrajine: Aha, za kým išla! Konečne ho stretla
Foto
Šramková si to z Londýna namierila k Jadranu: Sexi zadoček a vodné športy
Prezidentka sa na summite NATO stretla so svetovými lídrami: Ktorú hlavu štátu pozvala na Slovensko?
Foto
Pozor, sexi mama! Twiinska zapózovala na pláži: Vypúlený zadok a zarezané plavky
Keby bol Putin ženou, nenapadol by Ukrajinu, hovorí Johnson: Uf, takúto reakciu asi premiér nečakal
Foto
Tásler s priateľkou Denisou oslavujú 3. výročie vzťahu: Stále zamilovaní! Fotky hovoria za všetko
Odvolávanie ministra pôdohospodárstva Vlčana: Takto dopadlo hlasovanie!
Študentky zaplatili majiteľovi stovky eur za obhliadku bytu: Ten sa nikdy nedostavil, a to ešte nie je všetko!
Vzdali sa Rusi dobytého územia?! Tento krok nečakal nikto, vysvetlenie je len ťažko uveriteľné
Premiér okrem žiakov myslí aj na učiteľov: Chce pomôcť tým, na ktorých sa zabúda