12.08.2021 08:37 | Šport | Futbal

Trénerovi Chelsea vyšiel ťah s brankármi: Prišiel v poslednej minúte a stal sa hrdinom

Trénerovi Chelsea Thomasovi Tuchelovi vyšiel ťah s brankármi. V závere predĺženia totiž poslal na penalty do bránky namiesto Mendyho Arrizabalagu. No a ten sa stal v rozstrele napokon hrdinom, keď zlikvidoval pokusy Mandiho i Albiola.

6

"Do zápasu sme vstúpili nad očakávania. Úvodných 30 minút bolo v našom podaní skvelých, ukázali sme silu a ujali sa vedenia. Po góle sme trochu ubrali z nasadenia a súper zaslúžene vyrovnal. Penalty sú lotéria, s ktorou sme však počítali. Máme štatistiky, podľa ktorých má Kepa v chytaní jedenástok veľkú úspešnosť, preto šiel do brány," povedal pre uefa.com tréner Chelsea Tuchel.

Futbalisti Chelsea Londýn získali druhýkrát v histórii Superpohár UEFA. Úradujúci víťazi Ligy majstrov zdolali v severoírskom Belfaste šampióna Európskej ligy Villarreal CF 6:5 po rozstrele z 11 m. V riadnom hracom čase i po predĺžení sa zápas skončil 1:1.

Prvýkrát sa tešila Chelsea zo zisku Superpohára v roku 1998 po víťazstve 1:0 nad Realom Madrid, gól dal vtedy Uruguajčan Gustavo Poyet. "The Blues" potom neuspeli v rokoch 2012, 2013 a 2019. Villarreal nevyužil šancu stať sa 25. klubom na listine víťazov.