Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
nedeľa 8. 12.
Marína
4°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
23.10.2019, 02:00 | Správy | Servis

Diskusia: Novinka z dielne EÚ: Koniec kazítkam v domácich spotrebičoch

41 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
araf1
29.10.2019 18:31 | |
+1 -0
Reagovať
A kde vezmeme šikovných opravárov ? Pokazil sa mi indukčný sporák Electrolux, chyba E8. Prišiel poverený opravár z Nitry, pozrel, našiel dačo zhorené a povedal, že treba nový panel za 231 euro. Pýtam sa či to potom pôjde, odpovedal, že uvidíme. Keď odišiel, rozobral som sporák a aj druhý panel bol zhorený. Takže by opravil jednu časť, potom druhú, čo je 462 euro a otázka je, či by to fungovalo. Pokiaľ nepríde opravár, ktorý vie robiť diagnostiku s prístrojmi a nie podľa zraku, je jedno či sú tam kazítka, aj tak to nebude vedieť opraviť. Alebo za cenu 1,5 násobku nového spotrebiča.
milos1961
23.10.2019 13:05 | |
+6 -2
Reagovať
Oprava je drahsia ako kupa noveho
ondro.ondrovic
23.10.2019 14:13
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
milos1961
23.10.2019 13:04 | |
+13 -0
Reagovať
Moja mama ma 58 rocny socialialisticky vysavac a stale funguje
scotts
23.10.2019 10:50 | |
+5 -1
Reagovať
vojin kotas, zde dotaz: znamena to teda, ze od ucinnosti tohoto nariadenia bude zakazany dovoz vsetkych cinskych smejdov?
Pupajdo2
23.10.2019 11:06 | |
+3 -2
To tu bude, ako za komančov - nebude ničoho. Veď všetko sa robí v Číne a v Poľsku sa to prevalí a je to vyrobené v Eu.
Pupajdo2
23.10.2019 11:12 | |
+3 -0
Prebalí!!!! Som mal v pláne napísať. Technika...
scotts
23.10.2019 14:37 | |
+2 -0
toho by som sa najmenej obaval - ze tu nicoho nebude. skor dvojnasobnych cien.
enniio
23.10.2019 10:00 | |
+7 -0
Reagovať
tato novodoba smejdovina sa pokazi po 2 rokoch i bez kazitka...ved su to vsetko smejdy jednorazovky fuj...
ondro.ondrovic
23.10.2019 09:31
Jurosik97
23.10.2019 08:44 | |
+6 -2
Reagovať
Lepsia by bola dlhsia zaruka napr.4 roky.
old-debo
23.10.2019 09:25 | |
+3 -5
Tak môžeš si priplatiť v cene na predĺženú záruku.
spravnastrana
23.10.2019 08:35
shadow1310
23.10.2019 15:59 | |
+1 -0
tvoja logika ma vazne diery. na prackach najcastejsie odchadza programator, co je maly pocitac na baze arm procesorov. staci pracku raz spustit a uz bezi cas bez ohladu na pocet cyklov
old-debo
23.10.2019 08:11 | |
+28 -1
Reagovať
S tými "kazítkami" mám aj ja skúsenosť.Mal som tlačiareň Canon.Fungovala skvelo až raz z ničoho nič vyhodilo, že chyba tlačiarne, opravu zadajte odbornému servisu.V servise mi povedali, že oprava ma menej, ako 50€ nebude stáť.lenže toľko stojí nová tlačiareň aj s náplňou.Potom som na internete objavil video,kde bol ten istý problém.Výrobca zakódoval do čipu, že po určitom počte vytlačených strán tlačiareň znefunkčnil.Stačilo v tlačiarni resetovať čip.Trvalo mi to asi 5 minút podľa návodu z videa a tlačiareň odrazu znova fungovala.
scotts
23.10.2019 10:53 | |
+3 -0
mne presne to iste urobila laserovka OKI. inak bezvadna, s novym tonerom, na displeji vybehol napis err... cislo. len s tym rozdielom, ze ani servisny technik nedokazal odstranit poruchu, len ze je to chyba maticnej dosky. a im vraj odmietaju v autorizovanom servise poskytnut aj schemu. smer kontajner. kupte si laserovku OKI.
old-debo
23.10.2019 14:38 | |
+0 -0
Ja som to resetoval podľa návodu z videa.Stačilo v určitom poradí a určitý čas tlačiť ovládacie tlačítka tlačiarne.Potom vypnúť zapnúť a znova v určitom poradí stlačiť ešte tlačítka a funguje dodnes.Mám ju už asi 12 rokov.
zachvatcik14
23.10.2019 07:29 | |
+30 -5
Reagovať
Všetci sa smiali, keď Ficovi tupoposlanci Kolesík s Martvoň navrhovali zákaz tvz. kazítok vo výrobkoch. Ja som sa nesmial celkom mali pravdu, dnešné výrobky sú fakt vyrábané z jednou alebo viacerými slabými súčiastkami, tak aby výrobok vydržal len málo po 2 ročnej povinnej záruke. napríklad v práčke Whirlpool je slabinou nekvalitné osadenie hlavného pracieho bubna. Je vyrábané z lacného striekaného krehkého hliníka s úmyselnými otvormi pri nbubni kde sa usádzjú zbytky prachu na pracie ktorý časom napuchne a uchytenie praskne. treba jedine vymeniť celý bubo (výmena stoji 75 % pračka) . Ja som s tým vybehol, osadenia som odvŕtal vyrobil som súčiastku z antikory a nanovo navaril a vyvážil. A teraz to vydrží min. 10 rokov.Ale nie každá vec sa dá takto opraviť, napr mob. telefóny tiež pravidelne odídu po 2 rokoch a tam si nepomôžem ani ja, tam je to softwérom.
190619
23.10.2019 07:51 | |
+13 -13
nepreháňaj to. také bájky s nechaj. Nie je pravda že všetko sa po 2 rokoch pokazí. ja mám už pár rokov TV aj chladničku aj práčku aj rádio aj mobil už tri roky...Robíte sa tu zaujímavými a nejde vám to.
Pista_Hufnagel
23.10.2019 09:51 | |
+6 -0
Nie su to bajky. Vo vacsine pripadov je "kazitko" v zasade slendrianska robota za ktoru by na ucnovke majster daval po papuli. Z praxe poviem priklad - pokazeny mlyncek na kavu. Ukazalo sa ze nejaky dobytok pripajkoval kondenzator na filtrovanie spiciek (spatny raz z cievok motora) na asi 2cm dlhe nohy, a vibraciami kedze to bolo na tele plosaku sa eventualne vytrhol z plosneho spoja - nasledkom coho spicky eventualne spalili mikrospinacu kontakty. Slendrianska robota ale vysledkom je ze mlyncek ktory uz funguje odvtedy dalsi rok sa po roku aj volacom pokazil.
old-debo
23.10.2019 14:46 | |
+4 -0
Nám zas menili domové telefóny v baráku.ten nový raz fungoval, raz nefungoval.Dakedy ma bavila rádiotechnika a tak som sa naštval a rozobral som ho.Zistil som, že nahradili jeden tranzistor iným typom a aby telefón fungoval, tak museli byť skratované dva vývody.Samozrejme použili len drôt a ten niekedy mal kontakt a niekedy nie.Zospájkoval som plošák a šlape odvtedy bez poruchy.
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Voľby 2020 Prémiové čítanie Šport TV Počasie Horoskopy Obchod
Zásah záchranárov, hasičov i policajtov po výbuchu a pri požiaru paneláka v Prešove – 6. december 2019
Po výbuchu plynu v prešovskom paneláku obvinili troch ľudí Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Recovering Little Child Lying in the Hospital Bed Sleeping, Mother Holds Her Hand Comforting. Focus on the Hands
Na telíčku dievčatka sa začali tvoriť modriny: Zdrvujúci ortieľ! Toto by žiadna matka nemala počuť
Izabelka s mamou Andreou na záhradke, kde často trávia voľný čas.
Malá hviezda Oteckov Izabela Gavorníková: Slávny seriál má aj v detskej izbe
Na mieste naďalej zasahujú záchranné zložky.
Nešťastie, ktoré zasiahlo celé Slovensko: Po výbuchu plynu ostáva v nemocnici dieťa a žena
HLAVNÝ PREJAV: Fica nahradil líder kandidátky do volieb, premiér Pellegrini.
Politologička dala premiérovi studenú sprchu: Z tvrdej reakcie mu zamrzne aj úsmev na tvári
Slovenské florbalistky dostali na úvod očakávaný debakel od Švédiek.
Slovenky dostali od Švédiek 23 gólov: Úprimné slová trénera
Muradov svojho protivníka dokonale uzemnil.
Neskutočný knokaut v podaní českého bojovníka: Muradov nedal súperovi najmenšiu šancu!
ilustračné foto
Nemecká polícia zastrelila vyčíňajúceho muža s kladivom: Agresor ničil autá a ohrozoval ľudí
Snímka kapsule Dragon pri prílete na ISS.
Raketa firmy SpaceX dopravila na ISS zásoby: Astronautov potešia aj vianočné darčeky
FILM: Hlavnú postavu stvárnil Michael J. Fox (58,vpravo).
Foto
Šialený fanúšik Návratu do budúcnosti: Za 95-tisíc € si vyrobil auto z filmu
Čitateľ si dvihol adrenalín hneď ráno.
Foto
Prvý zasnežený deň odhalil, akí vodiči jazdia po Bratislave: Ak chcete dvihnúť tlak, stačí sa pozrieť na TÚTO fotku
Son Heung-Min.
Gól roka v Premier League? Hráč Tottenhamu vyškolil súpera geniálnou akciou
Exprezident a premiér si dávali zabrať.
V diskusnej relácii to medzi Pellegrinim a Kiskom iskrilo: Politici si nič nedarovali, v tomto sa však zhodli