Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
nedeľa 17. 11.
Klaudia
14°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
09.05.2019, 07:00 | Správy | Domáce správy

Diskusia: Za operáciu zdravého kolena v Nitre „padali“ hlavy: O miesto prišiel okrem primára a operatéra aj prednosta!

52 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Callas61
9.5.2019 19:20 | |
+10 -5
Reagovať
Hm. Preco sa nepise aj o tisicoch zachranenych zivotoch, o tazkych niekolkohodinovych operaciach, ktore tito ludia robia casto bez oddychu na ukor svojho zdravia. Cez den pracuje a v nocnej musi fungovat dalej a vysetrit 20....30 ludi, ked vy si v klude doma spinkate. Taketo chyby, alebo nezdary sa vyskytuju 1-2 percenta zo vsetkych vykonov. Tak piste a diskutujte aj o tych 98 percentach uspesnych vykonov a nie hned zatvarajte lekarov.
dkidv
9.5.2019 23:38 | |
+3 -0
Suhlasim s tebou. Je zjavne ze chybovost nie je az taka velka. Ale tu sa bavime o zdravi pacienta !!! Bez ohladu na vek !!! Podme na to inac. Kolko stoji taka operacia ? Material, personal, opotrebenie nastrojov ? Ja neviem, ale nemyslim ze to je 500eur. Kolko si vyziada dotycny ako odskodne? Pretoze bol, aj ked nedbalostne, poskodeny ? Tiez si nemyslim ze 500eur. Takze mame nejaku sumu ktora sa bude pohybovat v 10tkach tisicov. Moj nazor. Kto je za operaciu zodpovedny? Ja si myslim, ze hlavne operujuci lekar/i. Ja ked idem do prace musim vediet co mam robit a ked pre nedbalost to pokazim, zacvakam si to a ideme dalej. Zacvaka to ten lekar? Ak ano, viac sa uz nepomyli a myslim si ze bude po takomto "treste" pozornejsi. Takze neviem ci je lepsie ho vyhodit, alebo nechat si to vyzrat. Ja som vzdy za to druhe. Za dalsie, ty mi chces tvrdit ze lekar cez den ordinuje/operuje a potom ide na nocnu sichtu a potom znova cez den ordinuje/operuje ???? Ak ano tak to nie ze povesit lekara, ale nemocnicu, alebo ministerku, lebo to je na inspektorat. A neverim ze takato planovama operacia je v noci. Takze ake jablka z hruskami??? Takze ten lekar pre nieco studoval, nieco prisahal a za to co robi berie nejaky plat. Ak si mysli ze to nie je plat ktory je vhodny na dane riziko, preco nezmeni pracu? Ved tam ma novu fabriku, moze ist robit za pas, alebo asi vie cudzi jazyk, mozno aj v kancli maju pre neho miesto... Ale ja som nepovedal, ze je to zly lekar. Mne sa to nestalo, za mnou sa neprisiel ospraveelnit, ci neospravedlnit. Ja ho nesudim. V kazdej krajine, v kazdej vekovej urovni sa najde clovek co pochybi. Netreba hned za to vesat, alebo zabasnut. Ale uvedomte si ze, na vas je ci bude clovek zdravi, alebo ho doku*vite. Tak ked je zly system, maly plat, alebo ja neviem co. Kaslite na to, je tu kopa inej prace. Potom sa mozno system spamata...
viedenvieden
11.5.2019 11:18 | |
+3 -0
zaujimala by ma tvoja reakcia, keby tebe znicili zdrave koleno, alebo by si mal dozivotne nasledky pre pochybenie lekara pri banalnej situacii..isto by si pokrcil plecami a siel domov, ze? mudrlant...
radovanpe
9.5.2019 14:07 | |
+3 -1
Reagovať
Chyba je neodpustiteľná... Nesmie sa to stávať a mala by tam byť nejaká viacstupňová kontrola. Stačilo sa opýtať pacienta? Pokiaľ je to však možné, myslite na kĺby, vylúčte alebo obmedzte nejaké rizikové faktory, reoperácie nemusia dopadnúť najlepšie, lekári takisto zvyknú TEPku odkladať na neskorší vek, keďže aj ona má svoju životnosť a reoperácie aj v takomto prípade nemusia byť nejaké úspešné.
fated
9.5.2019 12:49 | |
+8 -10
Reagovať
nestaci... vyvodit zodpovednost treba voci viacerym osobam... a konkretne ti, ktori zakrok vykonavali, by mali byt postaveni pred sud.... kazdy do jedneho... a nikdy viac ich v zdravotnictve nezamestnat... toto je vrchol vrcholov... toto je hanba pre cele zdravotnictvo... od vedenia po upratovacku...
Callas61
9.5.2019 19:24 | |
+6 -0
Ty si nikdy nic v zivote nepokazil? Kazdy aj uspesny clovek ktory robi, tak aj pri najlepsej voli obcas chybu urobi. Co potom by sa malo robit s tymi, co pod vplyvom alkoholu sposobia nevinnemu smrt.
Pravdasom
9.5.2019 10:56 | |
+12 -6
Reagovať
Stale sa hovori,že v zdravotnictve chybaju peniaze.Ja mam takyto napad,nech si fajčiary platia za liečbu ochoreni ktore si sposobili fajčenim sami v plnej vyške a tiež aj obezny ludia a alkoholici či fetaci! Je nespravodlive ak napriklad alergici čo si svoje ochorenie nesposobili sami si musia platit lieky a dost drahe!:-(((
Pravdasom
9.5.2019 10:59 | |
+15 -4
A fajčiary ničia zdravie nie len sebe ale aj ludom okolo seba!A tie špaky po zemi no fuj:-(
renton25
9.5.2019 11:29 | |
+7 -5
Fajčiari platia vysokú spotrebnú daň, ktorá prevyšuje samotnú cenu cigariet... keby si ty vedela čo všetko dýchaš, piješ a konzumuješ
Pravdasom
9.5.2019 12:07 | |
+7 -2
Renton25 Ja nikoho nenutim kupovat cigarety a fajčit!Ale tie chodiace kominy ma obtažuju cigaretovym smradom ktory je škodlivy!Fajčiar može nefajčit ale Ja nemožem prestat dychat,Ja na vyber nema !!!
Pravdasom
9.5.2019 12:12 | |
+4 -0
Renton25 Ja nikoho nenutim kupovat cigarety a fajčit!Fajčiary to robia dobrovolne ale Ja dycham ten ich smrad proti svojej voli a toje rozdiel!
pula80
9.5.2019 12:12 | |
+3 -8
@Pravasom - a vieš aký je najväčší rozdiel medi fajčiarmi a tebou? Fajčiar zahasí cigaretku a ked velmi chce, tak sa zlozvyku zbaví.... ale tvoju (Prdelsom) sprostú hlavu nik nevymení :D :D :D
Pravdasom
9.5.2019 12:20 | |
+5 -0
Pula80:-) nuž nemaš argumenti tak na mna utočiš uražaš.To niektory robia ak nemaju argumenty a pravdu.
renton25
9.5.2019 12:34 | |
+4 -0
Ja som fajčiar tolerantný... teda nie som hovado čo si zapáli niekde na autobusovej zástavke pol metra od ľudí čo nefajčia, takisto nefajčím ani na balkóne ale idem si zapáliť dole pred bytovkou aby smrad nešiel ľuďom do bytov keď vetrajú a špak hodím vždy do koša
Pravdasom
9.5.2019 12:52 | |
+1 -0
Renton25 pisala som o fajčiaroch ktory neberu ohlad na nefajčiarou je im šum a fuk či ich zlozvyk niekomu vadi.Zapalia si aj vedla kočika z malym dietatom na chodbe bytovky atd.
radovanpe
9.5.2019 13:37 | |
+1 -0
Otázkou je, podľa akého kľúča by si prisúdila danému ochoreniu príčinu, že bolo spôsobené výlučne obezitou, alkoholom alebo fajčením, pri niektorých ochoreniach to možné je, niekde to možné nie je.
Martorell
9.5.2019 18:18 | |
+1 -0
Toto ja uz hovorim roky,ze by si to mali platit..ved je nemyslitelne,aby ten,co si vedome poskodzuje zdravie,aby mal narok na bezplatnu zdravotnu starostlivost.ak napriklad fajciar chodi x-krat do roka po lekaroch,chrchle,kasle a stazuje sa,ze ma problem s dychanim,nech je osetreny,ale nech si to zaplati v plnej vyske!preco by mal na neho doplacat niekto druhy,ked si on vedome poskodzuje zdravie?to je to iste,ako keby som si ja kazdy den podrezal zily a chodil kazdy den na traumatologiu,aby ma osetrili..to ma aky vyznam?
auna
9.5.2019 10:42
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
bradan1
9.5.2019 09:50 | |
+20 -1
Reagovať
To čo sa stalo teraz v Nitre je smutným obrazom zdravotníctva na Slovensku.Všade je vo funkcii správny ,,straník,, a toto je výsledok toho chaosu a amorálnosti čo sa odohráva v nemocniciach! Človek denne počúva ako sú naši zdravotníci podhodnotení,ponižovaní, dehonestovaní rôznymi kauzami a neľudským prístupom k chorým! Ako sa mohlo stať ničo také ako sa stalo v Nitre. Aký prístup má personál k práci - ako je možné, že v dnešnej dobe na jednej klinike pred operačným zákrokom sa nerobí tzv. Team Time Out ktorý by vylúčil takýto nehorázny omyl...zodpovední sú v tomto prípade od riaditeľa cez námestníčku pre ošetrovateľsto až po staničnú sestru na operačnej sále, anestezilogický team,operatér s asistenciou, operačná sestra s obslužnou sestrou a sanitár!
Martorell
9.5.2019 18:24 | |
+2 -0
Ale pride,a to konkretne v nitre,hocakemu doktorovi,od vseobecneho,az po odborneho,vkrocis do ordinacie a na zemi,po stoloch,na polickach,vsade igelitky s s flasami a uplatkami..ani sa neunuvaju to schovat,salam,parky..vobec sa neboja,ze im pride nejaka kontrola z NAKA a ze ich pozatvaraju..lebo oni su pani doktori,oni mozu vsetko..zandar zoberie uplatok na ceste 10e a momentalne ide do vazby.su arogantni a absolutne bez hanby a koze na tvari.a potom toto je dosledok,ze ti namiesto slepeho creva odrezu obidve nohy..
populus
9.5.2019 09:38 | |
+17 -0
Reagovať
HM a za operácie Generálnej prokuratúry na ktoré možno doplatí viacej ludí nepadajú hlavy? Prečo veď tam sú tiež doktori? Najnovšie šéf NAKA povedal že od prokuratúry nedostali povolenie v prípade vraždy Kušnírovej na domovú prehliadku a zabavili mu len mobil a ten *** prokurátor nevie že bodorovci majú aj viacej mobilov? Prokuratúru by bolo asi treba zavrieť kompletnúa polovičke JUDr. zobrať titul zákonným spôsobom za dosahované výsledky v kriminálnej činnosti? Kolko tých povraždených vykopali bágrom na juhu?
renton25
9.5.2019 09:36 | |
+22 -1
Reagovať
Priznám sa, že takéto exemplárne tresty som nečakal, ale bolo treba pre výstrahu iných čo majú výkon svojej práce skutočne u riti, prijať takéto opatrenia... lebo pomýliť si ľavú a pravú stranu je skutočne šlendriánstvo
populus
9.5.2019 09:40 | |
+10 -1
To sú predovšetkým doktori JUDr. ktorí majú na svedomí omnoho viac životov a zranení?
duvar
9.5.2019 09:43 | |
+0 -15
V slovenčine neexistuje spojenie "u riti". V češtine existuje. Ak toto nedokážeš pochopiť, tak sa k mierne zloťitejším témam nevyjadruj, kktko.
renton25
9.5.2019 10:07 | |
+10 -1
Aj ty si jeden z tých smradov v bielych plášťoch čo majú v pi*či a vedia len paprče naťahovať po obálkach prípadne po fľaškách s drahým chlastom či vykŕmenou hydinou? A dávaj pozor na preklepy na klávesnici - lebo potom aj tvoja robota tak vyzerá ty kripel nepodarený..
shadow1310
9.5.2019 12:59 | |
+2 -0
duvar - spojenie je sice mozno cechizmom ale len vdaka predlozke, v cestine ho najdes tazko, zvlast ked rit je spisovne slovenske slovo, bezne pouzivane aj ako odborny termin v biologii ci medicine
Callas61
9.5.2019 19:30 | |
+1 -0
Renton, preco neudas tych lekarov co beru uplatky. Ak o nich vies, tak je to tvoja povinnost... inac mozes byt stihany
carlvonbahnhof
9.5.2019 09:33 | |
+11 -8
Reagovať
To je akoze nova informacia?? Ja sa , ale pytam ci nikto neurobil nikdy chybu? Neriesim diskuterov, ktori si tu riesia velakrat svoje komplexy. To vsetko co urobil operater a velakrat aj nad ramec prac casu je v momente zabudnute? Ci pred volbami je dobry aj takyto tah? Bol niekto z vas niekedy v nasej slavnej nitrianskej nemocnici? Na pohotovosti? Ze lekari musia mat nervy zo zeleza.. a aj ich chapem.. ano je mi luto pana, ale neholili mu pred operaciou nahodou to nespravne koleno? Lebo mojmu synovi pred operaciou ano.. cisty alibizmus pani ministerky... mala by tam stravit mesiac, a mozno by si zacala vazit nielen pracu lekarov, ale sa aj inak pozerat na zdravie obcanov...
partnerX
9.5.2019 09:29 | |
+18 -1
Reagovať
Z lekárov stat urobil biznismanov, obchodníkov so zdravím a potom im v hlave unikajú myšlienky že ich prácou je skromne, s úctou a vážnostou pristupovat ku kazdemu liecenému človeku. Ale nasadený konkurenčný obchodný boj o body za výkony sa odrážajú na nápore na počty lekárov, personálu a choroby sa nestíhajú normálnym spôsobom človečinsky riešit. Pani ministerka má vyprodukovat a zaplatit tolko lekárov aby nemuseli ich zoperovat 2 x tolko v krátkom case ale aby lekár operatér sa mohol na operáciu dobre pripravit, vsetko zkontrolovat a s najvacsou vážnostou urobit to co vie len ON.
populus
9.5.2019 09:42 | |
+9 -1
Štát lekárov zaťažuje sprostosťami a ministerka sa zabáva zatajovaním stavu v akom je zdravotníctvo? Prevádzka pomocou počítačových prenosov stojí viacej peňazí ako keď sa to robilo predtým? Dnes je situácia komplikovaná pre lekára i pacienta dvakrát viac ako pred novými riadiacimi opatreniami volov v Bratislave?
shadow1310
9.5.2019 13:02 | |
+3 -0
populus - prevadzka elektronickej zdravotnej dokumentacie nestoji za normalnych okolnosti nic. tu sa ale opat jedna o predrazeny system. uz v pociatkoch bol kritizovany odbornou verejnostou, jeho cena bola v nasobkoch predrazena a rovnako aj nasledna prevadzka a servis
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Prémiové čítanie Šport Obchod TV Počasie Horoskopy
ONLINE: Do ulíc vyšli stovky ľudí, pripomínajú si 30 rokov od Nežnej revolúcie Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Roman Kvasnica: V rokoch 1989-1991 bol prokurátorom v Bratislave.
Exprokurátor Kvasnica bol Leopoldove riešiť amnestie, nebolo mu všetko jedno: Pravda o situácii v januári 1990
Španielsky motocyklista Marc Marquez je víťazom Moto GP.
Seriál Moto GP je na konci: Márquez je jednoznačný líder a pretekársky velikán sa lúči
Prehliadky sa zúčastnil aj sám vodca Kim Čong-un.
USA a Južná Kórea zrušili spoločné manévre: Akt dobrej vôle voči KĽDR?
Adams počas cesty neposlúchol varovanie hlavnej letušky.
Foto
Will.i.am má na krku problém: Hudobníka privítala na letisku polícia
Rady: Stálo sa na všetko. Doviezli desať bicyklov, päť sa rozchytalo
Slovensko si pripomína Nežnú revolúciu: Čo chýba ľuďom z čias socializmu najviac?
Karolína upozorňuje, aby to dievčatá neprehnali
Foto
Chomisteková poriadne dráždi mužskú fantáziu: Úplne nahá na Instagrame?
Bratia Marcus a Alex Lewisovci
Po strate pamäti žil Alex z radostných spomienok brata: Keď sa po rokoch dozvedel o hrôzach z detstva, zlomilo ho to!
Celý rok chodil naboso a býval v malom domčeku so záhradou.
Američan sa rozhodol žiť vo veľkomeste iba z prírody: Z jednej veci, ku ktorej sa uchýlil, vás napne
Hráč Liverpoolu Sadio Mane  (uprostred dole) oslavuje s Robertom Firminom úvodný gól do bránky Salzburgu v zápase
Sláva mu nestúpla do hlavy: Hviezdny futbalista nemá problém nosiť balíky s vodou z autobusu
Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal.
Foto
Ako vyzerá Hapalove pôsobenie na lavičke Slovenska? Nevyrovnané výkony a málo výhier
Zatiaľ nie je možné určiť presný rozsah škôd na lietadlách (ilustračné foto).
Dramatické chvíle na letisku vo Frankfurte: Na pristávacej dráhe sa zrazili lietadlá
Prekročila hranicu nepriateľských štátov: Pakistanci ju odpratali neuveriteľným spôsobom
Prekročila hranicu nepriateľských štátov: Pakistanci ju odpratali neuveriteľným spôsobom