Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
sobota 20. 4.
Marcel
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
21.02.2019, 07:45 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Svetlana z Lučenca ušila šaty dcére, netušila, čo bude nasledovať: Jej diela budete obdivovať s otvorenými ústami!

60 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
a-z76
22.2.2019 06:37 | |
+14 -4
Reagovať
No nie su tie slovenky krasne zeny?? A samozrejme aj tie saty .
Abraham.Lincoln
22.2.2019 00:09 | |
+13 -4
Reagovať
Svetlanka, krásna žena! krásnučka.
Abraham.Lincoln
22.2.2019 00:06 | |
+10 -5
Reagovať
tak, s otvorenými ústami , som obdivoval Svetlanku z Lučenca. :-)
Ello_Nice
21.2.2019 18:52 | |
+8 -11
Reagovať
SCOTI MAJU PODOBNE KROJE, UZ SOM NADTIM PREMYSLAL ZE SI KUPIM ASPON KOSELU
meandrosss
21.2.2019 22:15 | |
+7 -5
Nezaregistrovala som, neverim! "Vidiet" a vidiet su dva rozne pohlady. Mozno si novodoby "etnologicky zazrak", ktory zistil, ze aj Skoti su "Slovaci", ci Slovania! Kurnajz, ved publikuj!🤣😂😋😎
slecnadashwoodova
21.2.2019 15:18 | |
+36 -10
Reagovať
nadherne, ani nedycham, pani je talentovana a este aj krasna! 🙂 👍
meandrosss
21.2.2019 12:32 | |
+65 -7
Reagovať
V prvom rade by ste mali vediet, ze "folklor", v tomto pripade odevny", patri pod TRADICIE toho-ktoreho regionu, dediny, oblasti, ktorehokolvek statu vo svete. Tak, ako sa vyuziva cinsky hodvab, brokat, arabske latky, bruselska cipka,africke tradicne vydobytky, tak ma miesto aj slovansky "folklor", nielen slovensky. Stylizovane (nie originalne- autenticke kroje), vyuzivaju mnohe folkl.subory, ale aj modny priemysel. Nie je tomu co vytknut-preco nie? Krasne rucne vysity nejaky pekny motiv na bavlne, lane je vzdy pozeratelnejsi ako mikiny, tricka s akoukolvek "znackovou" potlacou "smejd in Cajna": adidas, Coco, D&G, atd. Fandim jej firme!
Feroo338-1
21.2.2019 12:44 | |
+45 -7
Kedysi v podstate kazda vacsia obec mala svoj vlastny vzor kroju. Tak zenicky v meste na trhovisku podla kroju ihned vedeli odkial ktora zena pochadza.
meandrosss
21.2.2019 12:54 | |
+41 -7
Aj o tom pisem. Zena, ktora sa , nahodou, vydala "druhej dediny" nepouzivala uz svoj kroj, ale ten "privydavsi". Napriek tomu, ze pochadzam z rodicov z Dolnej zeme-roznych krajin, roznych folklornych zazemi, ctim si ho, ale (aj ako byvala tanecnica v subore Janosik-Brno), najblizsi a najkrajsi( minimalisticky-oproti ostatnym) pre mna je myjavsky kroj. To len na margo.
meandrosss
21.2.2019 13:34 | |
+35 -10
Mam doma nadherny-sice uz skoro 75 rocny myjavsky kroj, autenticky... s krasnymi vysivanymi opleckami, o.i., so zaviazanym rucnikom pre nevydate zeny, i nadherny cepiec...je vycisteny,vonavy-kroj "vo vysatom vreci"...ostatne uskladnene proti prachu, aby nestratilo nic formu. Bol to dar mojich "sukmenovcov", ked som odchadzala zo suboru. Ak ste tu, nahodou-niektori, vdaka-este raz!
meandrosss
21.2.2019 17:26 | |
+24 -10
Okrem toho, ze sijem, vysivam, strikujem, hackujem- co by mali vsetky nase dievcata vediet, divim sa, ze tak nie je. Ked som mala cca 16 rokov-chodila nam Burda, Svijet-zo SFRJ, tak som skusala byt "inaksia" v obliekani...prvy stary stroj Singer, potom mi teta zo zapadneho Nemecka doniesla svoj starsi- zakladny s cik-cak spodnym obrubovanim, nakoniec som si kupila svoj, neskor profesionalny s over-lockom....dokazem usit vsetko: "co Boh stvoril a Lenin nasluboval"- absolutne profesionalne od A po Z! Este k tomu kreativita, zrkadlo, a haute couture-je! Prekvapuje ma, ze niekto je absolutne neschopny! Nerozumiem, co matere, kde ste vyrastali, v akych rodinach-podotykam, moje dievcata maju 32+, 37+, ja 62+( tento rok sa to meni, ak dozijeme), ale vedia vsetko( vratane varenia, pecenia, atd)...kde je chyba? Vo mne nie... a to mam dve univerzity, zvladla som vsetko, bez opatrovateliek, gazdin, upratovaciek...
meandrosss
21.2.2019 17:34 | |
+19 -7
Mozno, pre niektorych, sa roxpravam sama so sebou-nie je to tak. Mrzi ma jedno, ze som sa nenaucila vysivat tzv. krivou ihlou a neviem palickovat...🙂
Zorinka6
21.2.2019 21:53 | |
+4 -10
Chcela som si pozrieť profil tejto naj naj naj dámy meandrosss, ktorá nešetrila chválami na seba a je preč - neexistujúci používateľ ...nuž asi vie prečo
moonday36
21.2.2019 21:53 | |
+7 -5
Meandrosss, my mame spoločné viac,ako by som na prvý pohľad povedala...krivou ihlou vysivam, ale palickovat sa urcite este naucim.. a čo sa tyka krojov, niekoľko som ich už vysila a zachranila ten nas, dedinský...5minút po dvanastej som osobne obisla vsetky babky nad 80 a vďaka tomu som po 3rokoch rokoch mohla odprezentovat "náš" kroj :) ale ja som trochu v tomto blba...nedokazala by som predať nic, čo vytvorim...vždy to robim zadarmo...držím palce
meandrosss
21.2.2019 22:11 | |
+8 -5
Hej, viem, ze mame, na 89 %(?), iste, ale mnohokrat nereagujem-lebo, co napisem? Mas pravdu? Asi tak. Opluskujem Ta, vsjo. Este, prepac, by som sa chcela vyjadrit k tomu, ze som "anonym"; nuz nie moja volba, ak tu chcu na mna niektori utocit. Napokon-obsah je dolezity, nie kto pise, ze" zorinka"? Zhodou okolnosti je to moje rovnake meno, sranda, co, "zorinka"?!
anickaFurkovie
21.2.2019 23:53 | |
+6 -8
meandrosss (všimla som si, že ti pribudlo ďalšie s v nicku...), tá samochvála, čo si tu na seba vypotila, uf. Ale nie si najšikovnejšia a najmúdrejšia, takých ako ty je nás veľa z generácie minulej. Pokiaľ viem, všetky moje švagriné, kamarátky (ja tiež) sme šili, plietli, háčkovali, vyšívali...prázdne obchody a nedostatok detského sortimentu nás k tomu "nútil". No a naše matky museli vedieť všetko a každá to odovzdala svojej dcére. Takže pre našu generáciu nič výnimočné. Kariéra, deti, domácnosť...kto z nás mal opatrovateľky, upratovačky ? Sa preber.
anickaFurkovie
21.2.2019 23:55 | |
+6 -6
A aj paličkujem. Naučila ma to ešte moja stará mama.
rdk877
21.2.2019 10:54 | |
+31 -18
Reagovať
To že niekto dokáže tvoriť je dobré,len pozor na to,aby sa tieto vymyslené výtvory nezačali zamieňať so skutočným originálnym krojom a nahrádzať ho.Tak ako sa to deje v mnohých mestských folklórnych súboroch.To napácha veľké škody. Treba vedieť rozlíšiť medzi originálom a a vymyslenou napodobeninou,treba tomu rozumieť a vedieť ich používať.
Feroo338-1
21.2.2019 11:00 | |
+22 -12
Rucne vysivany original by bol neskutocne drahy a vzdy si sije na mieru, tak sa folklorne subory radsej siju podobne imitacie. Ved vacsina ludi aj tak uz nespozna ten rozdiel. Ale mas pravdu v tom, ze toto od skutocnych krojov ma trosku daleko.
BlackShark1985
21.2.2019 10:52 | |
+20 -60
Reagovať
Sorry ale minimálne 700eur za šaty, v ktorých budem vyzerať ako moja babička? :D:D:D Svetlana z Lučenca by mala zostať trochu pri zemi.
SLIMBOYFAT
21.2.2019 12:57 | |
+32 -5
Ajfon 10 za 1000eur? Epl z juesej bym mal zostat trochu pri zemi...
slnecnica3
21.2.2019 10:10 | |
+20 -8
Reagovať
Aj mna by to bavilo? Da sa tym aspon privyrobit? Sem tam vysivam pre subor, ale to je len tak, lebo je to moje hobby.
Bonaqa2013
21.2.2019 10:06 | |
+38 -12
Reagovať
šaty sú celkom pekné, len tá cena nie je pre bežného občana na Sk...
Aktuality.sk Správy Eurovoľby 2019 Šport TV program Počasie Horoskopy
Rúbanisko pred
Obľúbená turistická lokalita v Turci sa zmenila na rúbanisko Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Dcéra (6)
Dcéra (6) Robbieho Williamsa mu zaspievala pesničku Angels: Jeho komické reakcie hovoria za všetko
White bus driving
Ďalšia tragická nehoda autobus: Kazachstan hlási 11 mŕtvych a desiatky zranených
Opitý vodič dal
Opitý vodič dal mužom zákona poriadne zabrať: Po dolapení hrýzol policajta 10 minút do ruky!
Donald Trump
Trump sa zaujíma o dianie v Líbyi: Telefonoval s mužom, ktorý chce ovládnuť Tripolis
V Steel aréne
Košice čakajú počas MS v hokeji zmeny v doprave: Bezplatné parkovanie poteší viac ako 1000 vodičov
Záborský
Tomáš Záborský hrdina svojho tímu: Gólom v predĺžení získal pre Tapparu bronz
Fedor Flašík.
Rozvedený Flašík v objatí vášnivej blondínky: Kto je záhadná žena, s ktorou strávil večer?
Gripping the
Ruská agentka v USA má poriadny problém: Prokuratúra pre ňu chce mesiace väzenia
Hokejisti Bostonu
Chárov Boston utŕžil prehru a najbližší zápas bude čeliť vypadnutiu!
Foto
Tatar sa teší na reprezentáciu: Je to pre mňa česť
Hrušínský bol
Herec z legendárnej Dívky na koštěti Jan Hrušínský skončil v nemocnici: Operácia srdca!
American and
USA tvrdia, že Ukrajina opäť získa svoje územia: Nie je to však možné vojenskou silou