Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
štvrtok 15. 11.
Leopold
9°C  Slnečno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
15.09.2018, 15:00 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Potetovaný kňaz Lajcha sa pustil do boja proti celibátu: Otvorene o pedofilných škandáloch!

458 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
jcb4
11.9.2018 04:54 | |
+64 -17
Reagovať
Celibát je o tom,aby sa nedelili cirkevné majetky.A tých je neúrekom,preto si ich cirkev tak stráži.
Winnstone11
11.9.2018 08:18 | |
+15 -12
Čo to má s tým spoločné? Cirkevný majetok je cirkevný majetok. Nepatrí jednotlivým kňazom. Je to ako majetok firmy, v ktorej pracuješ. Tiež nie je tvoj a nebude sa deliť v závislosti od toho, či máš manželku a rodinu alebo nie.
veronica11
11.9.2018 13:19 | |
+12 -5
Jezis kazal chudobu a cirkev zhrna majetky a este farari su vyplacany z nasich dani...naco su cirkvi majetky? kupia si cirkevni hodnostari za to vstupenky do neba? nech sa cirkev odluci od statu a zo svojich majetkov vyplaca fararov, ked je to firma a ma majetky...toto asi ovecky nedomysleli :D
olo-olo
12.9.2018 16:59 | |
+3 -1
Je to cudzia cirkev. Sú to bludy. India má svoje tradície. Mala by sa odtrnút od Vatikánu. Mohla by ostat aj štátna cirkev. Tak za objednanú službu u nich zaplatíš. Krst si može objednat aj ateista. Náboženstvo do krízy dostal Vatkán preto boli reformácie.
Dedko7
10.9.2018 23:51 | |
+62 -35
Reagovať
Jednoznacne SUHLASIM s tymto pokrokovym knazom.
bellavita82
11.9.2018 00:31 | |
+24 -22
Z akeho dovodu ludia presyteni materializmom hladaju duc***? Ked nie krestanstvo, tak joga, zajazdy do Indie na ajurvedy a rozne meditacie? Jednoducho clovek je bytost nabozenska a to neprebijete...Aj ateisti, ked je zle, zrazu vyssie mocnosti. Moja profka biologie, zaryta ateistka, ktora cely zivot propagovala ateizmus sa teraz na dochodku dala na vieru v anjelov a na fb pravidelne uverejnuje duchovne fotky. Je to v nas mili ateisti aj neverci, to neprebijete. A vlastne aj ateizmus je iba dalsia forma viery, ze Boh neexistuje, ale dokazat to vedecky neviete...
Darlene111
11.9.2018 04:24 | |
+18 -26
Bellavita musim ta sklamat,poznam vela ateistov ktori umreli ako ateisti az do smrti nepotrebovali verit vo vyssiu moc...zrejme pretoze ze pracovali tam kde sa dostali k informaciam ku ktorym sa obycajny clovek nikdy nedostane....nevedomost robi z ludi veriach v nieco co vlastne nieje
mirandus
11.9.2018 07:44 | |
+17 -8
Darlene ma zaujalo, čo si napísala...myslíš akože u pápeža? :) neviem, kde treba pracovať, aby som si bola na 100 % istá, že Boh je alebo nie je, a keď myslíš vedcov, tak je veľa vecí nevyjasnených, ktoré sa len snažia dokázať a mnoho už aj pripustilo existenciu vyššej moci...
Winnstone11
11.9.2018 08:07 | |
+14 -13
Výrazom "pokrokový kňaz" označovali v minulosti komunisti tých, ktorí boli ochotní kolaborovať s vtedajšou mocou, vrátane udavačstva. Ostatní boli pre nich spiatočnícki a reakční.
Darlene111
11.9.2018 10:41 | |
+3 -11
Mirandus...ET,NASA, tam sa dozvies pravdu kto si,ako si vznikol....a preco vznikly nabozenstva...k comu maju sluzit....kym sme skutocne riadeni...a boh to nieje...nasa planeta nieje jedina obyvana vo vesmire
mirandus
11.9.2018 10:51 | |
+11 -0
nerozumiem, čo s tým má spoločné to že je vo vesmíre život aj inde, moja viera sa s tým stotožňuje a vôbec to existenciu Boha nevylučuje, práve naopak, však Boh tu nie je len pre Zemeguľu :D sme len malým zrnkom...
olo-olo
12.9.2018 17:10 | |
+1 -2
joga je filozofia nie náboženstvo. Naboženský vodcovia majú návod v biblii. Ako Munovci svetové rodiny a iné sekty čo ta privedú k Ježšovi
Makulienka222
10.9.2018 23:44 | |
+59 -19
Reagovať
Do riti, co spravil? Ze ma sakralnu kerku? Ze sportuje, ze ide mladym prikladom? Ze sa stavia proti celibatu! No konecne pokrokovy knaz mili veriaci 🙏🙏🙏! Najvacsim zlocinom je sexualne obtazovanie nevinnych zo strany cirkev.hodnostarov! O vacsom neviem...
Darlene111
11.9.2018 04:25 | |
+28 -10
Pravda,vystrajaju tu nad jeho tetovanim akoby mal na zadku vytetovane milujem Jezisa
Winnstone11
11.9.2018 08:10 | |
+14 -13
Makulienka, citát: "Najvacsim zlocinom je sexualne obtazovanie nevinnych zo strany cirkev.hodnostarov! O vacsom neviem..." O akom sexuálnom obťažovaní nevinných zo strany cirkevných hodnostárov na Slovensku ty VIEŠ? Prosím konkrétne, kedy a kde.
kocianka
10.9.2018 23:03 | |
+21 -17
Reagovať
Celibát dnes jednoducho provokuje. Provokuje hypersexuálov a provokuje aj ženy, ktoré si myslia, že každý muž je samec a bez sexu neprežije. Celibát je niekedy kritizovaný tými, čo nie sú kňazi a niekedy je kritizovaný v periodikách tými kňazmi, ktorí ho porušili. To je však podobné, ako keď sa zlodej vyjadrí k farmárskemu zákonu.
veronica11
11.9.2018 13:25 | |
+7 -5
celibat ano, ale dobrovolny a nie nanuteny, o co horsi by bol knaz, ktory by mal rodinu a vedel by o com hovori, keby kazal ako zit v manzelstve a vychovavat deti, ako taky knaz, ktory nema priznanu rodinu a je z neho len inseminator, ale o deti sa nestara, lebo ich nesmie alebo nechce priznat?
old-dodo
10.9.2018 22:51 | |
+11 -20
Reagovať
Fuj! Hnusí sa mi táto diskusia a idem radšej preč!!!
old-dodo
10.9.2018 22:21 | |
+16 -26
Reagovať
Celé je hotetovanie je v podstate o tom, že sa chcel ziditelniť a teraz po zviditelní trochu pritvrdil.Taká nenápadná reklama zdarma, alebo si ju zaplatil?
old-dodo
10.9.2018 22:45 | |
+17 -57
Hanbím sa za to,že tento kňaz sa takto zviditeľnuje z môjho rodiska.Pochádzam síce z Horných Hámrov,ale Kľak je len kúsok odtiaľ.
Dedko7
11.9.2018 00:05 | |
+13 -8
oldo,,,zviditelnit?aj za cenu ze ho vyzlecu s rucha?vyzlecu vyzlecu to si pis otazka casu.
Dedko7
11.9.2018 00:06 | |
+14 -9
krestanstvo je taktiez o politike je to vlastne krestanska politika zamysli sa,tvoj nazor respektujem.
old-dodo
10.9.2018 22:17 | |
+15 -24
Reagovať
Mňa. ako neveriaceho tento bezvýznamný náboženský šašo v podstate ani nezaujíma.Cirkev by mala skončiť komplet a nielen tento potetovaný šašo za svoje nové názory,ako by mala cirkev fungovať v budúcnosti.
Turbo100
10.9.2018 22:05 | |
+29 -19
Reagovať
A kňazi kedy pôjdu pracovať? Aha nikdy lebo oviec je ešte stále dosť.
Creizi
10.9.2018 21:53 | |
+45 -7
Reagovať
Bez ohľadu na to, či historický Ježiš naozaj žil alebo nie, či bol ukrižovaný alebo nie, jeho etický kódex zakotvený v Novom Testamente je hodný nasledovania. Ak by sme sme sa všetci podľa neho riadili, tak už dávno máme raj na zemi.
Winnstone11
10.9.2018 21:56 | |
+15 -20
Tak či tak tento kódex prežil 2000 rokov a kresťansko-židovská civilizácia na ňom postavená je najúspešnejšia zo všetkého, čo tu doteraz bolo.
zara127
11.9.2018 21:33 | |
+1 -0
Creizi, máš odo mňa like... ak budeš v tom pokračovať, tak Ho raz uvidíš z tváre do tváre... veď povedal, že: Ja som Cesta, Pravda a Život
1959okuliare
10.9.2018 21:27 | |
+24 -31
Reagovať
A inak som presvedčená, že tento akože farár dlho v cirkvi nebude, bude exkomunikovaný, môžete mínuskovať do bezvedomia, vyhodia ho, lebo majú prečo a pôjde k lopate. Chlapče , to si si mal predtým rozmyslieť !
Aktuality.sk Komunálne voľby 2018 Marián Kočner Správy Šport Komentáre TV program Počasie Horoskopy
Kočner ostáva vo väzbe, rozhodnutie súdu bude známe o týždeň Aktuality.sk
Rýchle správy
pred 4 min
Pri útoku Talibanu v Afganistane zahynulo 30 policajtov Aktuality.sk
K bleskovému útoku na policajtov došlo v provincii Faráh na západe Afganistanu.
pred 16 min
Kočner ostáva vo väzbe, rozhodnutie súdu bude známe o týždeň Aktuality.sk
Rozhodnutie, či sa Marian Kočner dostane na slobodu alebo nie bude známe do týždňa.
pred 24 min
Britská premiérka obhajovala v parlamente dohodu o brexite Aktuality.sk
Theresa Mayová predstavila poslancom parlamentu predbežnú dohodu o brexite.
Pohľad na miesto
Krutá smrť dôchodcu († 67) na východe: Polícia obvinila Maroša z Košíc
Predseda
Strany KDH a Spolu žiadajú, aby Danko odstúpil: Ušetril by Slovensku ďalšiu medzinárodnú hanbu
Nicole Kidman
Prekvapivé priznanie herečky Nicole Kidman: Chcela som byť mníškou
Viktoria
Foto
Ambasádorka MS v Rusku Lopyrevová je tehotná! Otcom ale nie je futbalista...
Požiar
Pri požiari skladu slamy v Trebišove vznikla škoda 68-tisíc: Podozrivá je maloletá osoba
Ľuboš Kosík (52).
Exsiskára Kosíka prepustili z basy: Odkaz pre Lexu z afrického Mali
Ruský opozičný
Európsky súd pre ľudské práva: Rusko musí Navaľnému zaplatiť 50-tisíc eur za morálnu ujmu
Prezident Andrej
NAKA zasahovala vo firme, ktorá patrí Kiskovcom: Prezident reaguje
Prelomový zákon v Česku: Poslanci odhlasovali spomalenie rastu platov politikov
Šéf parlamentu
Podozrenie z plagiátorstva: Kedy sa k rigoróznej práci vyjadrí Andrej Danko?
Ben Twemlow
Mužovi diagnostikovali rakovinu semenníkov: To najhoršie však prišlo až po uzdravení
Zdeno Chára je aj
Cháru čakajú po zápase v Colorade vyšetrenia: Zranil si koleno, s ktorým už marodoval