10.02.2019 08:06 | Šport | Hokej

Tatar to zobral na seba a dal krásny gól, trafil sa aj ďalší Slovák

Hokejisti Bostonu Bruins doma zvíťazili nad Los Angeles Kings 5:4 po predĺžení.

Poriadne divoká bola tretia tretina, najprv hostia inkasovali trikrát v rozmedzí tri a pol minúty, ale na bleskový obrat Bruins dokázali odpovedať. Špeciálny zápas to bol pre domáceho Patricea Bergerona, ktorý nastúpil na tisíci duel v profilige.

Počas predzápasovej ceremónie mu spoluhráči, na čele s kapitánom Zdenom Chárom, venovali pripomienkovú krištáľovú vázu a rodinný výlet. Jubileum okorenil dvoma asistenciami a najmä víťazným zásahom v predĺžení.

Slovenský obranca Chára strávil na ľade 24 minút a bol najvyťaženejším hráčom Bostonu. Jeho krajan Peter Cehlárik absolvoval 13:45 minúty. Brankár Jaroslav Halák iba kryl chrbát Tuukkovi Raskovi.

Slovenský hokejový obranca Erik Černák strelil v drese Tampy Bay svoj druhý gól v NHL. V noci na nedeľu skóroval proti Pittsburghu pri výhre Tampy Bay 5:4. Černák upravoval na priebežných 2:1.

Skóroval aj útočník Tomáš Tatar, v drese Montrealu na domácom ľade upravoval na priebežných 2:2 proti Torontu. Jeho tím však prehral 3:4 po predĺžení.

Boston - Los Angeles 5:4pp (0:0, 1:2, 3:2 - 1:0)

Góly: 25. McAvoy (Bergeron, Heinen), 44. Heinen (McAvoy, Marchand), 45. Krejčí (Krug, Pastrňák), 47. Marchand (Bergeron), 63. Bergeron (Krug) – 29. Iafallo (Martinez, Kempe), 35. Kopitar (D. Brown, Phaneuf), 50. N. Thompson (Leipsic), 56. Fantenberg(Doughty, Toffoli)

Buffalo - Detroit 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Góly: 22. Sheary, 31. Mittelstadt (Eichel, Dahlin), 40. Okposo (Ristolainen, Eichel) – 38. D. Larkin (Vanek, Athanasiou)

New Jersey - Minnesota 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 7. Seney (Butcher), 44. Bratt(Severson) – 13. M. Foligno (Pateryn, Kunin), 25. Parise(Suter), 36. J. Eriksson Ek (Brodin, M. Foligno), 48. Kunin

NY Islanders - Colorado 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 39. Eberle (Lee), 49. Jo. Bailey (Dal Colle, Pelech), 54. Pulock (Eberle, B. Nelson), 63. Pulock(Cizikas, B. Nelson) – 11. Söderberg (E. Johnson, Nieto), 23. E. Johnson (Söderberg, Kerfoot), 58. Compher(Söderberg, C. Wilson)

Philadelphia - Anaheim 6:2 (4:0, 0:1, 2:1)

Góly: 3. Varone (M. Raffl), 11. Couturier(Hägg, Varone), 12. M. Raffl (Laughton, MacDonald), 18. Lindblom (Couturier, Voráček), 53. Patrick (Couturier, Konecny), 59. Konecny (Sanheim, J. van Riemsdyk) – 21. Henrique (N. Ritchie, Getzlaf), 45. N. Ritchie(Getzlaf, Rakell)

Ottawa - Winnipeg 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 3. M. Stone (Tierney, Balcers), 13. Dzingel (Ceci, White), 30. M. Stone (Chabot, Duchene), 33. Duchene (B. Ryan), 56. Z. Smith - 22. B. Little, 60. Morrissey

St. Louis - Nashville 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 5. Dunn (R. Thomas, Sundqvist), 19. Tarasenko (Schenn), 31. MacEachern (Barbašev, R. Thomas) - 28. Ekholm (C. Smith, Subban), 59. Johansen (F. Forsberg, Josi)

Arizona - Dallas 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Edmonton - San Jose 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Montreal - Toronto 3:4pp (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)

Tampa Bay - Pittsburgh 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)

Washington - Florida 4:5pp (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)

Vancouver - Calgary 4:3sn (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Las Vegas - Columbus 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)