30.12.2018 09:02 | Šport | Hokej

Švédi desať minút pred koncom vyhrávali nad USA o štyri góly: Potom sa stalo niečo neuveriteľné

V zápase juniorských MS v Kanade a Victorii sa odohral veľký šláger medzi hokejistami zo Švédska proti USA. Tri korunky duel perfektne rozohrali a na začiatku tretej tretiny videli už 4:0.

4
Vrhli všetky sily do útoku a desať minút pred koncom sa im podarilo v presilovej hre znížiť na 4:1. O pár minút využil Američan Poehling aj druhú početnú výhodu a rozdiel bol už iba dvojgólový.

Napriek tomu sa Švédsko dobre bránilo a na začiatku poslednej minúty malo pomerne pohodlný náskok. Američania však našli svojho hrdinu v podobe útočníka Ryana Poehlinga, ktorý v rozmedzí 13 sekúnd dokázal dvakrát totálne zaskočiť švédsku defenzívu a zavŕšil tak čistý hetrik.

Zápas tak dospel do predĺženia, v ktorom Švédi dokázali po góle Boqvista zápas zlomiť a dostali sa tak na čelo tabuľky skupiny, v ktorej figuruje aj Slovensko.

Švédsko - USA 5:4 pp (1:0, 2:0, 1:4 - 1:0)

Góly: 5. Westerlund, 30. Hugg, 33. Bemström, 43. Brannström, 64. Boqvist - 50. Anderson, 54. Poehling, 60. Poehling, 60. Poehling