Sergej
11°C  Hmla  |  Bratislava
14.12.2018, 18:25 | Šport | Hokej

Slovenskí hokejisti boli pri chuti: Rakúšanom uštedrili debakel

Slovenskí hokejisti obsadili na turnaji o Švajčiarsky pohár konečné tretie miesto. V piatok ho v Luzerne vybojovali po víťazstve 6:1 nad reprezentáciou Rakúska.

4

Duel rozhodol záver prvej a úvod druhej tretiny, keď si Slováci vypracovali rozhodujúci náskok, ten neskôr ešte zveľadili. Zverenci trénera Craiga Ramsayho zopakovali umiestnenie spred mesiaca, keď na Nemeckom pohári obsadili tiež bronzový stupienok.

Najbližšie sa Slováci v príprave na MS 2019 predstavia na turnaji Kaufland Cup v Bratislave od 7. do 9. februára. Na Zimnom štadióne Ondrej Nepelu sa stretnú s Olympijským tímom Ruska a reprezentáciou Bieloruska.

Švajčiarsky pohár, o 3. miesto:
Slovensko - Rakúsko 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Góly: 20. Hudáček (Mi. Chovan), 22. Puliš, 24. Ďaloga (Hudáček), 35. Tybor (Hecl, Kytnár), 44. Ďaloga (Malec), 45. Buček (Tybor) - 33. Schneider (Kainz). Rozhodovali: Salonen (Fín.), Tscherrig - Duarte, Gnemmi (všetci Švaj.), vylúčení: 8:3 na 2 min., navyše Graňák a Obrist 10 min. za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0.
Slovensko: Godla - Baranka, Ďaloga, Ma. Chovan, Rosandič, Štajnoch, Graňák, Malec, Koch - Štrauch, Kytnár, Mi. Chovan - Lantoši, Hudáček, Puliš - Buček, Šťastný, Tybor - Šoltés, Hecl
Rakúsko: Kickert - Schlacher, Strong, Peter, Unterweger, Ulmer, Wolf, Kragl, Lindner - Kristler, Brucker, Lebler - Schneider, Kainz, Ganahl - Hofer, Haudum, Zwerger - Macierzynski, Obrist, Richter

V prvých piatich minútach úvodnej tretiny sa šanca nezrodila ani na jednej strane, potom však musel dvakrát zasahovať Godla. Rakúšania si vytvorili veľký tlak v útočnom pásme, ale strely Schneidera a Unterwegera v sieti neskončili. Hra mala vyrovnaný priebeh, obe mužstvá korčuľovali vo veľkom tempe, ale pred bránkami bolo málo vzruchu. Svižná úvodná dvadsaťminútovka s minimom prerušení napokon priniesla gól až v samom závere. Michal Chovan prihral na pravú stranu Liborovi Hudáčkovi a ten nezadržateľne otvoril skóre.

Slovákom gól zo záveru prvej tretiny pomohol, pretože od úvodu tej druhej mali prevahu. Tú najskôr po minúte potvrdil druhým gólom Radovan Puliš a dve minúty po ňom skóroval aj obranca Marek Ďaloga. Rakúšania mohli streliť kontaktný gól v presilovej hre v polovici zápasu, ale ich chvíle prišli až po jej skončení. Po faule Baranku mal Zweger možnosť skórovať z trestného strieľania, ale v rozhodujúcej chvíli mu ušiel puk. Potom však predsa len dostal puk do bránky Schneider. Slovenskí hokejisti odpovedali okamžite, keď skóre druhého dejstva upravil na 4:1 Radoslav Tybor.

V tretej tretine sa po štyroch minútach presadil svojim druhým gólom v zápase Ďaloga a Slováci viedli už o štyri góly. Ich súper postupne zaostával najmä korčuliarsky a po ďalšom obliehaní bránky Rakúska strelil premiérový gól v reprezentácii Samuel Buček. Po tomto momente sa zaplnila trestná lavica na strane Slovenska, v jednej chvíli na nej sedeli až štyria hráči. Rakúšania však ani dvojnásobnú výhodu nedokázali zúžitkovať, Godla predviedol niekoľko skvelých zákrokov. Na druhej strane sa nezmenilo skóre ani pri početnej prevahe Slovákov.