24.10.2018 21:48 | Šport | Hokej

Budapešť potvrdila, že s Trenčínom hrať vie, Liptáci nedali šancu mladíkom

MAC Budapešť to na Duklu Trenčín vie.

Hoci im to v Tipsport lige nejde ako po masle, hokejisti Budapešti majú na Trenčanov recept. V septembri im na domácom ľade ukradli bod, teraz sa im podarilo vyhrať doma presvedčivo 5:2. Za zmienku stojí aj to, že MAC porazili oboch finalistov minulého ročníka. Banskú Bystricu zdolali v úvode ročníka presvedčivo 4:0.

MAC Budapešť - Dukla Trenčín 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)

Góly: 1. Brown (Dansereau, Dudás), 5. Orbán (Langkow, Bodó), 6. Klempa (Dansereau), 50. Bodó (Langkow), 56. Klempa (Dansereau, Dudás) – 31. Sojčík, 48. Hecl (Mikula). Rozhodovali: Snášel, Orolín – Stanzel, Šoltés, vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Sádecký (Trenčín) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

MAC Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, Garát, Burt, Dudás, Vokla, Bugár, Majoross – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy, Szigeti – Szabad, Kreisz, Odnoga

Dukla Trenčín: Šimko (7. Valent) – Kovář, Niko, Holenda, Bohunický, Frühauf, Rýgl, M. Hudec, Špankovič – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – Hecl, Olvecký, Bartovič – Mikula, Bližňák, Varga – Švec, Pardavý, D. Hudec

Trenčania vstúpili do zápasu veľmi zle a už po šiestich minútach si tréner Peter Oremus musel vziať oddychový čas. Jeho zverencom totiž domáci hokejisti strelili za tento úsek tri góly, prvý už po 14 sekundách hry. Valent vystriedal v bránke Šimka, ale vzápätí musel čeliť ďalšej šanci. Trenčín pohrozil až v polovici tretiny po strele Radivojeviča.

V druhom dejstve sa Dukla zmobilizovala a v 31. minúte znížila zásluhou Sojčíka. Tento stav nabádal Trenčanov viac otvoriť hru, v 48. minúte po využitej presilovke znížili už na rozdiel gólu. Presadil sa Hecl. Potom však strieľali góly už len domáci. Tí prekonali Valenta dvakrát a napokon triumfovali 5:2. MAC sa touto výhrou dostal v tabuľke na 10. miesto pred Žilinu.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Orange 20 6:3 (1:0, 3:3, 2:0)

Góly: 17. Piatka (Heikkilä, Suchý), 24. Sukeľ (Kurali, Richard Huna), 31. Róbert Huna (Richard Huna), 38. Heikkilä (Tamáši), 42. Tamáši (Heikkilä), 48. Heikkilä (Piatka) – 29. Havrila (Fafrák), 30. Kollár (Fafrák, Nahálka), 39. Kollár (Giertl, Lunter). Rozhodovali: Németh (Maď.), Korba – Bogdaň, Váczi (Maď.), vylúčení: 8:4, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 153 divákov

Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, Mezovský, Horváth, Fereta, Kurali, Suchý, Nemec, Bača – Lištiak, Richard Huna, Róbert Huna – Vybiral, Oško, Sukeľ – Heikkilä, Tamáši, Piatka – Nechaj, Uhrík, Žiak

SR20: Ovečka – Štefanka, Nahálka, Golian, Švec, Lavička, Kupec, Romaňák, Boldižár – Giertl, Kollár, Lunter – Zahradník, Urbánek, Fafrák – Havrila, Čenka, Juščák – Džugan, Köver, Minárik

V zápase deviateho tímu tabuľky Tipsport ligy s reprezentačnou dvadsiatkou mali navrch favorizovaní domáci hokejisti, no v úvode duelu ich zabrzdili dve vylúčenia. V ďalších minútach prvej tretiny ale Liptáci už dominovali. Róbert Huna v 12. minúte nastrelil len žŕdku, no v 17. už otvoril skóre Piatka.

V druhom dejstve sa roztrhlo vrece s gólmi. V 24. minúte zvýšil na 2:0 Sukeľ. Mladíci však v polovici zápasu dostali obrovskú možnosť v podaní dvoch presiloviek o dvoch hráčov a obe dokázali využiť. Najprv sa presadil Havrila a po ňom Kollár vyrovnal na 2:2. Tento stav však nevydržal ani dve minúty a opäť viedli domáci, keď Róbert Huna vydoloval puk spod Ovečku a poslal ho do siete. Do konca tretiny padli ešte dva góly, oba tímy sa presadili v rozpätí 39 sekúnd. Najprv zvýšil Heikkilä na 4:2, no vzápätí strelil Kollár kontaktný gól.

V tretej tretine si už favoriti zápas postrážili a mladíkom pridali ešte dva presné zásahy. Krátko po prestávke sa ocitol pred bránkou voľný Tamáši a nezaváhal, v 48. minúte upravil na konečných 6:3 pre Liptákov svojím druhým gólom Heikkilä.