16.02.2017 10:34 | Šport | Hokej

Tatarov spoluhráč už pozná výšku trestu: Za zákerný útok príde o poriadny balík peňazí

Útočník Detroitu Gustav Nyquist (27) dostal od vedenia hokejovej NHL dištanc na šesť zápasov. Trest si vyslúžil zásahom hokejkou do tváre obrancu Minnesoty Jareda Spurgeona.

Incident sa udial ešte v nedeľnom zápase, v ktorom domáca Minnesota uspela 6:3. Spurgeon poslal na ľad Nyquista, ktorý čepeľou trafil protihráča tesne pod ľavým okom.

V stretnutí ho vylúčili na 2+2 minúty, Spurgeon vynechal niekoľko striedaní, kým mu zašili líce. Dvadsaťsedemročný Švéd v službách Detroitu príde podľa kolektívnej zmluvy o 158.333 amerických dolárov, ktoré poputujú do hráčskeho fondu. Informoval o tom oficiálny web zámorskej súťaže.