23.04.2015 23:13 | Šport | Futbal

Postup Hamšíkovho Neapola v tieni neuveriteľného zásahu: Hulk dal gól ako z inej galaxie!

Futbalisti SSC Neapol so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom vo štvrtok spečatili svoj postup do semifinále Európskej ligy UEFA 2014/2015.

Vo štvrťfinálovej odvete síce iba remizovali s VfL Wolfsburg 2:2, no v prvom vzájomnom zápase triumfovali presvedčivo 4:1. Do elitného kvarteta sa prebojovali aj obhajca trofeje FC Sevilla, Dnepr Dnepropetrovsk a Fiorentina.

Neapol, ktorý nastúpil na domácej pôde len s jednou zmenou oproti minulotýždňovému duelu, musel už v úvode čeliť hrozbe Wolfsburgu, no proti Perišičovej strele bol Andujar. Hostia boli od začiatku aktívnejší a mali loptu v moci, no vyložené šance sa nerodili. Do výraznejších príležitostí sa dostal najmä Bendtner, jeho hlavička ani strela ľavačkou však v sieti neskončili. SSC v strede poľa s Hamšíkom počas prvej polovice hral len na "pol plynu" a do 44. minúty na bránu súpera nevyslal ani jeden strelecký pokus. Až v závere sa Ghoulam pretlačil cez obranu hostí, odcentroval a Higuain vystrelil z prvej, hoci neúspešne.

V druhom polčase prebral taktovku domáci celok a hra ožila. Higuainov pokus síce ešte v bráne neskončil, no o tri minúty neskôr podnikol Neapol rýchly protiútok. Argentínsky útočník poslal loptu na voľného Callejona a za pomoci wolfsburskej obrany padol prvý gól stretnutia. Po hodine hry tréner Rafael Benitez stiahol z ihriska Hamšíka a domáci už o päť minút pridali druhý gól, keď sa na dvakrát presadil Mertens. Zápas nabral na tempe a hoci sa Wolfsburg spočiatku v druhom dejstve hľadal, nepoložili ho ani dva inkasované góly. Naopak v 72. minúte po rohu znížil hlavou Klose a už o dve minúty neskôr zažili domáci studenú sprchu, keď Perišič vyrovnal na 2:2. Dva rýchle presné zásahy "vlkov" naštartovali, no do konca zápasu nič nevymysleli a vysoké manko zmazať nedokázali.

SSC Neapol - VfL Wolfsburg 2:2 (0:0)
Góly: 50. Callejon, 65. Mertens – 72. Klose, 74. Perišič
/prvý zápas 4:1, postúpil Neapol/
(za domácich HAMŠIK do 60. minúty)

AC Fiorentina - Dynamo Kyjev 2:0 (0:0)
Góly: 43. Gomez, 90.+4 Vargas, ČK: 40. Lens (Dyn. Kyjev)
/prvý zápas 1:1, postúpila Fiorentina/

Dnepr Dnepropetrovsk - FC Bruggy 1:0 (0:0)
Gól: 82. Skachov
/prvý zápas 0:0, postúpil Dnepropetrovsk/

Zenit Petrohrad - FC Sevilla 2:2 (0:1)
Góly: 48. Rondon, 72. Hulk - 6. Bacca (z 11 m), 85. Gameiro
/prvý zápas 1:2, postúpila Sevilla/

„Marek Hamšík je patrónom McDonald´s Cupu, majstrovstiev Slovenska najmladších žiakov a žiačok vo futbale.“