Streda 6. 12.
Mikuláš
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
30.09.2023 08:39 | Voľby 2023

V Bratislave hlásia nával ľudí aj čudný incident: Voličovi sa nepozdávala jedna vec

Bezproblémový začiatok sobotných parlamentných volieb hlásia aj štyri najväčšie bratislavské mestské časti. Všetky volebné miestnosti sú otvorené. Pre TASR to potvrdili hovorcovia miestnych samospráv či z miestneho úradu.

Fotogaléria
181
fotiek v galérii

Všetkých 95 volebných okrskov otvorila načas najväčšia mestská časť Petržalka. "Z niektorých volebných okrskov hlásili ráno, po otvorení volebných miestností, nával," skonštatovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková. Priebeh volieb je zatiaľ pokojný, v jednom z volebných okrskov však museli riešiť voliča, ktorému sa nepozdávala farba pečiatky na volebnej obálke.

Polícia však informovala, že na farbe pečiatky nezáleží. "Oslovili sme pani Evu Chmelovú z Odboru volieb, referenda a politických strán Ministerstva vnútra SR a dala nám k tomu jasné stanovisko: 'Ak by bola teda pečiatka inej farby ako červenej, neznamená to neplatnosť hlasovacej obálky. Obálka bude platná.'' Farbu pečiatky na obálke zákon nerieši. 

Voľby sa načas začali aj v Ružinove, ktorý má zriadených 70 volebných okrskov. "Všetky máme otvorené," povedala Tatiana Tóthová, riaditeľka komunikačného oddelenia miestneho úradu. Volebné miestnosti načas otvorili aj v Starom Meste, čo potvrdila hovorkyňa starostu Veronika Gubková. "V Starom Meste je všetkých 34 okrskových volebných komisií uznášaniaschopných," uviedla.

Otvorené všetky volebné miestnosti hlási aj Nové Mesto, ktoré má 45 volebných okrskov. Voľby sú aj v tejto mestskej časti pokojné. Volebné miestnosti sú otvorené do 22.00 h.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk

(ilustračné foto)
Nové správy o Notre-Dame: Kedy katedrálu dokončia a prečo horela?!
Man in prison hands of behind hold Steel cage jail bars. offender criminal locked in jail.
Súd nariadil okamžité prepustenie väzneného exprezidenta! Zarážajúce skutočnosti
Vianočné trhy na námestí Alexanderplatz evakuovali pre požiar
Vianočné trhy museli evakuovať! Stánky zachvátil požiar, hlásia zraneného
Osobák usmrtil Ľudmilu († 63) na priecestí, kde o život prišlo už niekoľko chodcov.
Foto
Dobrosrdečná Ľudmila († 63) zomrela na priecestí, obyvateľka je zhrozená: Ten vlak voláme Krvavá Anča!
V rozhovore Drucker vysvetľuje, že pripravuje projekty, ktoré majú predísť tragédiám.
Drucker aj o prípade Romana († 15), ktorý skočil zo strechy: Čo idem robiť so šikanou v školách!
Do Gymnázia Alberta Ensteina v Petržalke prišli včera policajti, ktorí školu prehľadali.
Anonymný agresor terorizuje školy: Vyhráža sa bombami! Ostré slová analytika
EXPO v Dubaji je terčom kritiky už roky.
Foto
Sulík na pretrase v parlamente: Spor o 800-tisíc z Dubaja! Takto sa obhajuje šéf SaS
Edoardo zvíťazil v súťaži krásy ako 17-ročný.
Foto
Najkrajší Talian túži byť kňazom: Z modelingu rovno k Bohu! Toto ho presvedčilo
Módny fotograf Mert Alas neveril vlastnému jazyku.
Foto
Britské módne ceny: Ostrá Rita Ora a sledujte Pamelu Anderson! Je to vôbec ona?
Aj dobrá nálada dokáže zahriať.
Foto
Tradičné vianočné kúpanie vo Francúzsku: Santovia v studenej vode! To musíte vidieť
(ilustračné foto)
Opustil nás známy hudobník (†79): Patril do skupín The Moody Blues a Wings
Šesť tipov, ako si túto zimu udržať zdravie