Pondelok 2. 10.
Levoslav
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
02.06.2023 08:18 | Správy | Zahraničné správy

Mladí Turci to už doma nemôžu vydržať: Prieskum ukázal šokujúci fakt!

Približne 63 percent tureckej mládeže by odišlo zo svojej krajiny, ak by sa im na to naskytla príležitosť. Vyplýva to z prieskumu nemeckej Nadácie Konrada Adenauera (KAS), ktorého výsledky boli zverejnené vo štvrtok. TASR informuje podľa správy agentúry DPA.

Približne 61,3 percent z opýtaných tvrdilo, že počas štúdia mali finančné problémy. Takmer každý (približne 98,4 percent) uviedol, že Turecko má ekonomické problémy. Krajina tiež má podľa nich ťažkosti so spravodlivosťou, nezamestnanosťou, rodinkárstvom a korupciou.

Takmer polovica z opýtaných uviedla ako hlavnú motiváciu svojho potenciálneho odchodu z vlasti vyhliadku na lepšie životné podmienky.

Podľa oficiálnych údajov dosahuje v súčasnosti v Turecku miera inflácie 44 percent. Turecká líra sa výrazne oslabila na rekordne najnižšiu úroveň. Ekonómovia tieto javy pripisujú netradičnej ekonomickej politike prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Petr Kellner († 56)
Foto
Jediný preživší o páde vrtuľníka na Aljaške: Mrazivé detaily nehody Petra Kellnera († 56)!
Odhady volebných výsledkov zverejnila aj verejnoprávna RTVS.
Foto
Šéfovia agentúr o odhadovaných výsledkoch volieb: Dôvod, prečo exit polly zlyhali!
Hot weather with global warming concept. Temperature of Summer season.
Slováci, kabáty ešte nevyťahujte: Počasie vás zaskočí! Teploty sa niekde vyšplhajú nenormálne vysoko
Veľký horoskop na mesiac OKTÓBER: Jedno znamenie si môže pokaziť seriózne partnerstvo pre chvíľku vášne. A ktoré bude rozhodovať medzi dvoma prácami?
early rush hour scene with lens flares
Vodiči, pozor! Nehoda vás spomalí, tu sa tvoria kolóny: Pripravte sa na dlhšie zdržanie
Vo veku 25 rokov zomrela operná speváčka Patricia Burda Janečková
Foto
Zomrela mladučká speváčka († 25), podľahla zákernej chorobe: Vyhrala populárnu česko-slovenskú súťaž
Smoliar Maroš Jedlička: Dostal šancu od Colorada, zápas ale nedohral
Tribečské múzeum predstavuje takmer 400 bankoviek z celého sveta
Váš Tip
Tribečské múzeum v Topoľčanoch predstavuje novú výstavu: Nadšencov prírody regiónu poteší výnimočná expozícia!
 Na Slovensku vyhrala parlamentné voľby strana bývalého premiéra Roberta Fica.
Foto
Volebná noc v centrálach strán: Napätie, spev na balkóne, slzy aj sklamanie! Takto to vyzeralo
Havarovaný stroj firme herca a moderátora Daniela Dangla (48).
Foto
Letecké nešťastie v Senici má dve obete: Stoj, ktorý sa zrútil, patrí Danovi Danglovi!
K smutnej udalosti došlo vo volebnej miestnosti v ZŠ v Považskom Podhradí.
Stanislav († 78) odvolil a zomrel! Miestny obyvateľ o tom, čo sa vlastne v miestnosti stalo
Ktoré politické strany úplne pohoreli?
Tieto strany pohoreli na plnej čiare! Politológ vysvetľuje, prečo dostali na frak