Pondelok 29. 5.
Vilma
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
23.03.2023 11:30 | Správy | Zahraničné správy

Môže Ukrajina obrátiť situáciu v Bachmute? V najdlhšej bitke od invázie sa chystá zvrat!

Ukrajinská armáda čoskoro spustí protiofenzívu v okolí mesta Bachmut na východe Ukrajiny. Vo štvrtok to uviedol veliteľ ukrajinských pozemných síl generál Olexandr Syrskyj.

"Agresor sa nevzdal nádeje na dobytie Bachmutu za každú cenu napriek stratám. Hlavnou bojovou sila Ruska na tomto fronte sú žoldnieri Vagnerovej skupiny," povedal Syrskyj.

"Ničím sa nešetria, strácajú značnú silu a vyčerpávajú sa. Už čoskoro využijeme túto príležitosť, ako sme to urobili pri Kyjeve, Charkove, Balakliji a Kupjansku," dodal s odkazom na úspešné ukrajinské protiofenzívy.

Boje o Bachmut v Doneckej oblasti sú najdlhšou bitkou počas viac ako ročnej ruskej invázie. V meste žilo pred vypuknutím vojny na Ukrajine približne 70.000 ľudí. Ukrajinské jednotky pri Bachmute v stredu navštívil prezident Volodymyr Zelenskyj. Kyjev tvrdí, že ubránenie mesta je kľúčové pre udržanie ruských vojsk pozdĺž celej frontovej línie.

Podľa analytikov však nemá výraznejší strategický význam a jeho možné znovuobsadenie by nemalo priniesť veľký obrat. Bachmut však nadobudol veľkú politickú hodnotu, pričom obe strany už do bojov investovali množstvo síl. Šéf ruskej žoldnierskej skupiny vagnerovcov Jevgenij Prigožin tvrdí, že jeho sily majú v súčasnosti pod kontrolou približne 70 percent Bachmutu.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Pri požiari pivnice v Leviciach zahynul muž († 68).
Foto
Dve strašné tragédie: Jeden muž zahynul pri požiari rodinného domu († 44), druhý pri hasení pivnice († 68)
Chlapcova mama je v šoku.
Váš Tip
Mama obžalovaného Alexa (14) pred súdom, skalopevne tvrdí: Nechcel sekerou vraždiť! Čo hovorí advokát tínedžera?
Mokráňovej dcéra Talinka slávila 3 roky.
Foto
Mokráňovej dcérka má 3 roky: Oslava ako z rozprávky! Nechýbala Plačková a aha na tie dary
Od 1. júla 2023 sa zvyšuje najnižší možný príjem
Od 1. júla sa zvyšuje najnižší možný príjem: Aké dávky ovplyvní vyššie životné minimum?
(ilustračné foto)
Bodol svoju družku, následne obrátil nôž proti sebe! Hrôzostrašný prípad z Rožňavy
Vodič, ktorý zrazil deti v Michalovskom okrese, už čelí obvineniu.
Foto
Posun v prípade tragickej nehody: Obvinili vodiča, ktorý zrazil Arianku († 13) a Igorka († 14)! Čo mu hrozí?
Ladislav Bašternák
si odpykáva päťročný
trest v base.
Budú musieť rodičia Bašternáka vrátiť tri byty, ktoré im daroval? Súd rozhodol!
Na snímke Mikuláš Dzurinda.
Nové spojenectvo! Modrí pôjdu do volieb so známou stranou: Drsné slová Dzurindu na adresu Fica
Britský kráľ Karol III.
Známy hudobník šokoval slovami o korunovácii Karola III.: Ups! Takto sa preriekol
Bright lightning illuminates dark cloudy sky during a thunderstorm. Natural dangers and majestic beauty. Real cloudscape with computer generated lightning. Copy space on image side.
Meteorológovia vydali výstrahy! Počasie potrápi tieto okresy: Hrozia krúpy aj vzostup vodných hladín
Najväčší slovenský zberateľský veľtrh prinesie množstvo unikátov.
PR článok
Bratislava prinesie najväčší slovenský zberateľský veľtrh: Čaká vás množstvo unikátov vrátane bankovky s Hamšíkom
Incident treba vždy nahlásiť  čo najdetailnejšie.
Pozor, podvodníci znovu útočia! Obete prišli o tisícky eur: Pri tejto činnosti buďte opatrní