06.06.2022 07:49 | Šport | Futbal

Česi siahali na senzáciu proti favoritovi: Ronaldo sa strelecky zaskvel

Futbalisti Česka remizovali v 2. skupine A-divízie Ligy národov so Španielskom 2:2. Favorizovaní hostia prehrávali 1:2, bod im zachránila gólová hlavička Iniga Martineza v 90. minúte.

V ďalšom zápase skupiny si Portugalsko poradilo so Švajčiarskom 4:0. O triumf sa najvýraznejšie zaslúžil Cristiano Ronaldo, ktorý strelil dva góly a pridal asistenciu.

Na pražskom štadióne Sinobo išli Česi do vedenia po góle Jakuba Peška, arbitri najskôr gól pre údajný ofsajd neuznali. Po asistencii VAR-u však už áno. Španieli vyrovnali v nadstavenom čase prvého polčasu po prízemnej strele Gaviho. Po prestávke to bol Jan Kuchta, ktorý po úniku zabezpečil domácim vedenie, ale Martinez napokon v poslednej minúte rozhodol o deľbe bodov.

Portugalčania rozhodli o triumfe už v prvom polčase, skóre v Lisabone otvoril William Carvalho v 15. minúte. Predtým síce dali gól hostia, ale zásah Halida Seferoviča neplatil pre predchádzajúcu ruku jeho spoluhráča Fabiana Schära vo výskoku. Na 2:0 upravil Ronaldo, keď ho v šestnástke našiel Diogo Jota a päťnásobný držiteľ Zlatej lopty sa presadil aj o štyri minúty neskôr. Skóre uzavrel po prestávke Joao Cancelo.

V B-divízii v 4. skupine zabezpečil triumf Nórov vo Švédsku 2:1 dvoma gólmi Erling Haaland a Srbi zdolali v Belehrade Slovinsko 4:1.

V C-divízii prehralo Kosovo s Gréckom 0:1, o jediný gól zápasu sa postaral Anastosios Bakasetas.

Malťania zvíťazili na pôde San Marína 2:0 v 2. skupine D-divízie a Severné Macedónsko zvíťazilo v 4. skupine C-divízie na pôde Gibraltaru 2:0.

Švédsko - Nórsko 1:2 (0:1)

Góly: 90.+2 Elanga - 20. a 69. Haaland (prvý z 11 m)

Srbsko - Slovinsko 4:1 (1:1)

Góly: 24. Mitrovič, 56. Milinkovič-Savič, 85. Jovič, 90.+2 Radonjič - 30. Stojanovič

Kosovo - Grécko 0:1 (0:1)

Gól: 36. Bakasetas. ČK 72. Aliti a 90.+2 Murič (Kos.)

Bulharsko - Gruzínsko 2:5 (0:2)

Góly: 50. Iliev, 83. Stefanov - 4. Davitašvili, 31. Hristov (vlastný), 50. Zivzivadze, 58. Kvaratškelia (z 11 m), 70. Vako

Gibraltár - Severné Macedónsko 0:2 (0:1)

Góly: 21. Bardhi, 84. Nikolov