Streda 6. 7.
Patrícia, Patrik
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
09.05.2022 08:00 | Správy
Špeciálny projekt

Dni plné športu a zábavy Športuj Slovensko štartujú v Prešove

Obľúbené Športuj Slovensko je späť! O športové zážitky či dobrú zábavu je postarané. Na megaihrisku si deti vyskúšajú rôzne športy, tí súťaživejší sa môžu registrovať do súťažných disciplín Behu Olympijského dňa či Bicykel Olympijského dňa.

Povzbudzovať prídu aj úspešní slovenskí športovci. Registrácia aj vstup na podujatie je zadarmo. Štartujeme už 14. mája v Prešove.  Všetko podstatné o Športuj Slovensko nájdete na webe www.sportujslovensko.sk.

Nasťa Kuzminová, Žampovci či Tomi Kid

Prešovčania sa môžu tešiť na deň plný športu a zábavy už 14. mája v Jazdeckom areáli na Sídlisku III.  Hokejbal, basketbal, volejbal, golf, biatlon, atletika či teqball sú skvelá ponuka športových disciplín. Je z čoho vyberať. Atrakciou bude aj veľká lezecká stena. Nebude chýbať ani kultúrny program, prídu obľúbení Paci Pac, získať môžete parádny úlovok - podpis od úspešných športovcov Nasti Kuzminovej, bratov Žampovcov či Tomiho Kida Kovácsa. Pripravené je aj veľké hokejové prekvapenie.  Pre najmenších budú k dispozícii tvorivé dielne i hrad na skákanie. Je sa na čo naozaj tešiť.

Deti do 15 rokov si môžu na megaihrisku Športuj Slovensko zasúťažiť v Behu Olympijského dňa či v súťaži Bicykel Olympijského dňa. Na víťazov čakajú hodnotné ceny, každý malý športovec dostane medailu a tričko Športuj Slovensko. Pre jedného vyžrebovaného je pripravený aj bicykel. Na súťaže v behu a na bicykli je nutná registrácia, ktorá je vďaka Nadácii SOŠV zadarmo. Bližšie informácie o programe sú k dispozícii na www.sportujslovensko.sk. Vstupné sa neplatí. Štartovný poplatok pre jednotlivé súťaže bude tiež nulový.

Vraciame šport do hry

Slovenský olympijský a športový výbor spolu s generálnym partnerom projektu, spoločnosťou BILLA, pripravujú dni plné športu, zábavy a zdravého súťaženia. Počas najbližších týždňov zavíta megaihrisko Športuj Slovensko do štyroch slovenských miest. Aj touto formou chce Slovenský olympijský a športový výbor po pandemických rokoch opäť rozhýbať celé Slovensko.  Cieľom projektu Športuj Slovensko je podpora detí, mládeže a celých rodín v športových aktivitách.
„Uvedomujeme si, že po pandemickom období je potrebné vrátiť šport do hry na všetkých úrovniach. V rámci Športuj Slovensko sa snažíme motivovať k športu celé rodiny. Chceme utužiť vzťah rodín s deťmi k športu, aby sa stal súčasťou ich života. Práve v rodinách získavajú deti základné návyky pre pohybovú a telesnú kultúru. Aj ďalšie naše projekty pre širokú verejnosť chcú predovšetkým poukazovať na dôležitosť športu a pohybových aktivít pre celú spoločnosť,“ povedal prezident SOŠV Anton Siekel.

Otvoriť galériu
Zdroj: SOŠV

Séria štyroch podujatí, Olympijských dní, sa uskutoční v Prešove v jazdeckom areáli na Sídlisku III (14. mája), na Štrbskom Plese (21. mája), Donovaloch (23. júla) a v Bratislave (3. septembra).
Na jednotlivých podujatia sa objavia osobnosti Slovenského olympijského tímu, ktoré budú motivovať deti, mládež a rodiny k pravidelným športovým aktivitám, šíriť myšlienky olympizmu a podporovať mladé športové talenty, aby rozvíjali svoje športové nadanie. Účasť už na podujatiach potvrdili Anastasia Kuzminová, Jakub Grigar, Róbert Vittek, Adam a Andreas Žampovci. Slovenských olympionikov podporujú aj exkluzívny partner - národná lotériová spoločnosť TIPOS či hlavný partner BILLA.

Podpora od generálneho partnera

Organizácia podobných projektov by nešla bez podpory partnerov. Generálnym partnerom Športuj Slovensko je spoločnosť BILLA, ktorá sa snaží prostredníctvom rôznych projektov viesť Slovensko k zdravému životnému štýlu.

„So Slovenským olympijským a športovým výborom spolupracujeme už niekoľko rokov. Projekt Športuj Slovensko, ktorého sme hrdým generálnym partnerom, úplne vystihuje náš spoločný záujem motivovať ľudí k zdravému aktívnemu spôsobu života. Naša snaha inšpirovať zákazníkov, ako aj zamestnancov sa odzrkadľuje práve v takýchto zmysluplných projektoch. Ruka v ruke s pohybom prichádza aj zdravá strava, preto je pre nás ideálnou kombináciou prepájať chutné a kvalitné potraviny s aktívnym životným štýlom. Športové aktivity spojené so zábavou, navyše v čase strávenom s rodinou, sú cenným vkladom pre deti a ich zdravšiu budúcnosť,“ vysvetľuje Albena Georgieva, COO spoločnosti BILLA.

Otvoriť galériu
Zdroj: SOŠV

ŠPORTUJ SLOVENSKO 2022

SOBOTA 14. mája: Prešov, sídlisko III (registrácia od 8.00, hlavný program od 9.30)
SOBOTA 21. mája: Štrbské Pleso (registrácia od 8.00, hlavný program od 9.30)
SOBOTA 23. júla: Donovaly
SOBOTA 3. septembra: Bratislava, Eurovea

Otvoriť galériu
Zdroj: SOŠV

Súvisiace články:
Autor: Špeciálny projekt

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Neskutočná gólová paráda! Brazílčan vystrihol kandidáta na gól roka
Vedeli ste, že Brad Pitt trpí touto poruchou? Ľudia si preto mylne myslia, že je namyslený
KDH vyzýva koalíciu k zodpovednému správaniu: Namiesto konfliktov má pomáhať ľuďom a riešiť vážnejšie problémy
Kvíz
Je vo vás kúsok génia? Dokážte to! KVÍZ relácie Na love preverí vaše schopnosti
Ďurianovej expartner má dôvod na radosť: Podaný zatykač bol zrušený a pátranie odvolané!
Medvedev adresoval Spojeným štátom poriadne ostré slová: Vyhrážal sa slovami z Biblie!
Dopingový hriech Jamajky im priniesol olympijské zlato: Čakali naň 14 rokov!
Váš Tip
Kamzíkom sa v Nízkych Tatrách darí: V júni ich napočítali omnoho viac ako v minulosti!
Herečka známa z Harryho Pottera: Mladý DiCaprio bol... Uff! Za tento výrok sa potom ospravedlnila
WHO znepokojuje šírenie opičích kiahní, Európa je epicentrom: Zvoláva núdzový výbor
Kollár o ultimáte SaS voči Matovičovi: Sme rodina nebude robiť prekážky ani problémy, nevylučujú predčasné voľby
Strana SPOLU s ultimátom SaS súhlasí: Tvrdé slová na Matoviča, podľa nich je len prekážka