20.04.2022 07:11 | Šport | Hokej

Obranca Tampy Erik Černák asistoval, Halák nedochytal zápas proti Ottawe

Slovenský hokejový obranca Erik Černák zaznamenal jednu asistenciu v nočnom zápase zámorskej NHL, no jeho Tampa Bay podľahla doma Detroitu 3:4. O triumfe hostí rozhodol v 46. minúte český útočník Jakub Vrána, ktorý zaznamenal dva góly.

Černák strávil na ľade 20:05 minút a okrem asistencie si pripísal aj jeden plusový bod, strelu na bránku, dve trestné minúty, dva hity a jeden blok. Steven Stamkos zaznamenal tri asistencie a vyrovnal historický rekord Martina St. Louisa v počte bodov za Tampu. Obaja ich v základnej časti nazbierali 953, Stamkosovi sa to podarilo v 916 zápasoch (472+481).

Florida natiahla víťaznú sériu na 11 zápasov, keď triumfovala na ľade New Yorku Islanders 3:2 po predĺžení. Všetky tri góly hostí strelil kapitán Aleksander Barkov. Slovenský obranca Zdeno Chára odohral za "ostrovanov" 19:11 minúty a do štatistík si pripísal tri bodyčeky, dva bloky a strelu na bránku.

Jaroslav Halák nastúpil v bránke Vancouveru v domácom zápase proti Ottawe. Slovenský brankár však musel pred druhou tretinou za stavu 2:0 striedať a nahradil ho Thatcher Demko. Podľa portálu cbssports.com ide ruku, ktorú si mal Halák zraniť v prvom dejstve pri skrumáži pred bránkou. Bratislavčan pred striedaním pochytal štrnásť striel súpera. Canucks nakoniec vedenie neudržali a prehrali 3:4 po predĺžení a nájazdoch.

Výsledky:

NY Rangers - Winnipeg 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 36. R. Strome (Zibanejad, Panarin), 52. A. Fox (Panarin, Copp), 60. R. Strome (Copp, Kreider).

Tampa Bay - Detroit 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

Góly: 24. Colton (Stamkos, Palát), 30. Kučerov (Hedman, Stamkos), 41. Colton (Stamkos, Černák) – 25. Sundqvist (DeKeyser, Seider), 27. J. Vrána (Zadina, Walman), 29. L. Raymond, 46. J. Vrána.

Montreal - Minnesota 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 7. K. Fiala (Zuccarello, Kaprizov), 43. Boldy (K. Fiala, Jordie Benn).

Toronto - Philadelphia 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 22. Liljegren (Kerfoot, W. Nylander), 34. W. Nylander (Marner, Tavares), 40. Spezza (Giordano, Simmonds), 51. Kämpf (Ljubuškin, Michejev), 59. Michejev (Engvall, Brodie) – 29. J. van Riemsdyk (Yandle, Konecny), 58. Attard (Konecny).

NY Islanders - Florida 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 25. Aho (Greene, Bellows), 42. Pageau (Barzal, Dobson) – 35. Barkov (Giroux, Huberdeau), 57. Barkov (Gudas, Huberdeau), 61. Barkov (Huberdeau, Forsling).

Nashville - Calgary 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 28. F. Forsberg (Johansen, Josi), 33. Duchene (F. Forsberg, Mikael Granlund), rozh. náj. Mikael Granlund – 36. Mangiapane (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 47. Mangiapane (Toffoli, Hanifin).

St. Louis - Boston 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 12. Bučnevič (Tarasenko, Kyrou), 40. R. Thomas (Tarasenko, Bučnevič) – 22. DeBrusk (Grzelcyk), 30. T. Hall (Forbort, Haula), 61. McAvoy (DeBrusk, Coyle).

Anaheim - Los Angeles 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 26. Henrique (T. Terry, Fowler) – 21. A. Kempe, 41. Danault (Arvidsson, M. Roy).

San Jose - Columbus 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)

Góly: 5. Reedy (Gregor, Couture), 9. Balcers (Bordeleau), 19. Reedy (Chmelevski) – 42. Roslovic (Danforth, Johnson), 54. Roslovic (J. Voráček, Bean).

Vancouver - Ottawa 3:4 pp a sn (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. J. T. Miller (Q. Hughes), 16. Boeser (B. Hunt, J. T. Miller), 47. Dermott (Boeser) – 25. Formenton (N. Zajcev, Stützle), 43. P. Kelly (Brännström), 44. Formenton, rozh. náj. Gaudette.