29.11.2021 07:17 | Šport | Hokej

Tatar i Fehérváry sa tešili z výhier, Canucks nestačilo 39 zákrokov Haláka

Hokejisti Washingtonu Capitals v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym triumfovali v zámorskej NHL na ľade Caroliny Hurricanes 4:2.

Z výhry sa tešil aj útočník Tomáš Tatar, jeho New Jersey zdolalo doma Philadelphiu 5:2. Brankár Jaroslav Halák predviedol 39 zákrokov, no Vancouver prehral v Bostone tesne 2:3.

Washington si pripísal tretie víťazstvo za sebou a je na čele súťaže. O triumfe nad Carolinou rozhodol v 58. minúte gólom pri presilovej hre Dmitrij Orlov. Za hostí skóroval aj Alexander Ovečkin a svoj prvý zásah v profilige zaznamenal bieloruský útočník Aljaksej Protas. Do prázdnej bránky poistil triumf John Carlson. Fehérváry strávil na ľade 19:24 min, v tretej tretine si odsedel dvojminútový trest za hákovanie Sebastiana Aha a domáci dve sekundy po jeho návrate na ľad vyrovnali na 2:2.

"Diabli" z New Jersey pripravili Philadelphii už šiestu prehru za sebou, dvoma gólmi a dvoma asistenciami sa pod to podpísal švédsky útočník Andreas Johnsson. Jesper Bratt si pripísal gól a dve asistencie. Tatar odohral v tretej formácii domácich 13 minút, mal tri strely na bránku. Jeho krajan Christián Jaroš je naďalej zranený.

Halák sa predstavil v Bostone v dueli proti svojmu bývalému klubu a na body nestačilo ani jeho 39 úspešných zákrokov. Canucks viedli po dvoch tretinách 2:1, ale Brad Marchand v 49. minúte vyrovnal a potom prihral aj na víťazný zásah Davida Pastrňáka tri a pol minúty pred koncom. Tridsaťšesťročný Halák tak stále čaká na prvé víťazstvo v drese Vancouveru (0-4-1).

Obranca Erik Černák pre zranenie naďalej absentuje v zostave Tampy Bay, ktorá na ľade Minnesoty prehrala 2:4. Ryan Hartman skóroval za domácich v treťom zápase za sebou. Švajčiarsky útočník Timo Meier zariadil dvoma gólmi víťazstvo San Jose na ľade Chicaga 2:0. Čisté konto s poradovým číslom 25 v profikariére zaznamenal brankár hostí James Reimer, prvé po 22 mesiacoch. Zneškodnil 29 striel súpera.

Toronto uspelo na štadióne Anaheimu 5:1 a siedmou výhrou na ľade súpera za sebou vyrovnalo klubový rekord. Predtým sa to kanadskému tímu podarilo aj v sezónach 1940/41, 1960/61 a 2002/03.

Výsledky:

Carolina - Washington 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Góly: 47. Kotkaniemi, 54. Niederreiter - 32. Ovečkin, 33. Protas, 58. D. Orlov, 59. Carlson.

Minnesota - Tampa Bay 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Góly: 12. Bjugstad, 17. V. Rask, 50. Hartman, 60. Foligno - 12. Perry, 30. Killorn.

Boston - Vancouver 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: Blidh, 49. B. Marchand, 57. Pastrňák – 4. Pearson, 33. Garland.

Chicago - San Jose 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 34. a 59. T. Meier.

New Jersey - Philadelphia 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly:  22. a 58. A. Johnsson, 6. D. Hamilton, 52. Bratt, 55. Bastian – 18. Laughton, 44. Farabee.

Anaheim - Toronto 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Góly: 48. H. Lindholm – 28. Matthews, 32. Bunting, 41. Kerfoot, 57. W. Nylander, 58. Simmonds.